ÖZAT TAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Nuri Asan Tesisleri nde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

ÖZAT TAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Çok çarpıcı açıklamalar yapan genç teknik adam, şampiyon olmayı herkesten daha fazla istediklerini, en fazla bir veya iki oyuncunun takıma katılabileceğini, Samsunlu genç futbolcuları fazla oynatarak yeni bir jenerasyon yaratmak istediğini vurguladı. 

KİMSE PUANA RAZI DEĞİL  
Sezonun açılış maçında pazar günü deplasmanda Altınorduspor ile karşılaşacaklarını belirten Ümit Özat, Bu ligde şöyle bir algı var. Her takım şampiyonluğa oynuyor. Hiç kimse ligde kalmaya veya ilk 6 ya oynamıyor. Herkes şampiyonluğa oynuyor.  Hiç kimse bir puana razı değil. Herkes her maça üç upan almak için gidiyor. Şampiyon olmayı herkesten daha çok istiyoruz. Ama maç başı 2 puan,  1.8 puan ortalamasıyla gitmek istiyoruz. Bunu başarınca hedefede ulaşmış oluruz dedi. 


ZOR MAÇ OLACAK 
Her maçın zor olacağını vurgulayan genç teknik adam, Altınorduspor maçı da öyle olacak. Altyapıdan bu yana en az 5-6 sezondur birlikte oynayan bir takımla karşılaşacağız. Her maçın kendine özgü  havası var. Hazırlıklarımız devam ediyor. İyi şekilde tamamlayıp sahaya çıkacağız. Bizim oyuncularımızın konsantrasyonu iyi oluyor diye konuştu. 


EN FAZLA 1-2 OYUNCU GELİR  
Bir soru üzerine transfer konusuna da değinen Özat, şunları söyledi: 4 transfer yapacağız demedim. Eeksiklerimiz var dedim. Bunları yönetimimizle paylaşıyoruz. 4-5 bölegede eksiğimiz var dedim. Kulübün mali durumuna göre hareket edeceğiz. İlla bana şu odyuncu lazım diye diretecek durumum yok. Mali tablo ortada. Sarsmak istemiyorum. Oyuncularımla toplantı yaptım. En fazla bir veya iki kişinin kadroya dahil olacağını söyledim. 17-18 kişilik kemik kadroyla yola çıkıyoruz. Anormal bir durum olmaz ise gidende olmayacak.
 


35-40 DERECE EZİYET ÇEKEN FORMAYI GİYER 
Bu takımla idman yapan herkesin en az 15-20 maç oynayacağını oyuncularıma söyledim. Dışarıdan kimsenin gelipte bir aydır 35- 40 derecede idman yapan oyuncuların yerine forma giymesi gibi bir amacım yok. Bir aydır eziyeti kim çekiyorsa formayı onun alması lazım. Fakat her gün aynı olmuyor. Sakatlıklar oluyor veya her oyuncu aynı formda olmuyor. Dolayısıyla en fazla bir oyuncu içimize katılacak. Hiçbir hoca gelen oyuncuya hayır demez.  Yolumuza devma edeceğiz. Geldiğimde 3-4 takviye olması lazım demiştim. Ekigho ve Kone alındı. Belki bir veya iki oyuncu daha gelebilir.  

 

GENÇLER HARİKA
Gençlerimiz, oyunda kaldıkları  zaman dilimi içerisinde verebileceklerinin en iyisini verdi. Bu bene çok mutlu etti. Allah bize o günleri nasip ederse yaş ortalamasını 22 lere çekmek istiyorum. Oynayanlarında gençlerden daha fazlasının olduğunu düşünmüyorum. Genç teknik adamlar olarak Erdi, Canberk, Ersel, Burhan, Alperen, Oğuzhan ve Ercan ı oynatmazsak nasıl olacak.  

SAMSUNLU JENERASYONU 
Samsunlu en az 4-5 isimi oynatmak istiyorum. Böyle bir jenerasyon yaratmak istiyorum. Kolay iş değil. Bunları yaparken belki yara da alacağız. Samsunspor dan oyuncu çıkarmak mili takıma göndermek benim kariyerimden daha önemli.  


KALEDE SORUN VAR 
Kalede büyük sorunumuz var. Çünkü iki tane çok iyi kalecimiz var. İkisi de birbirine çok yakın. Kaleciler için şöyle bir sorun var. Birinci kaleci birinci kaleci olduğunu bilmesi lazım. Çok iyi iki kalecinin birarada olması sorun. İki tane çok iyi kaleci ile çalışmak dışarıdan iyi gibi görünsede zordur. Benim açımdan zor değil. Onlar açısından Zor. Çünkü ben hak yiyen biri değilim.  Türk futboluna uzun yıllar hizmet edecek iki iyi kaleci bizde. Kaleye geçenin devamlılğı olması lazım. 3-4 maç oynadıktan sonra hata yapsa da devam etmesi gerekiyor.  

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

1 Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

Çerkezköy TSO'dan ücretsiz 'E-ticaret eğitimi' hizmeti

2 Çerkezköy TSO'dan ücretsiz 'E-ticaret eğitimi' hizmeti