“İNŞALLAH BU ÜLKEDE TERÖRÜN KÖKÜ KAZINACAK”

Samsun’un Canik İlçe Müftülüğü tarafından Gazi Osmanpaşa Mahallesi’nde yaptırılan Canik Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun temeli törenle atıldı.

“İNŞALLAH BU ÜLKEDE TERÖRÜN KÖKÜ KAZINACAK”

Canik Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun temel atma töreni saygı duruşu yapılması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Canik İlçe Müftüsü Mukadder Arif Yüksel temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Canik İlçe Müftülüğümüze bağlı Soğuksu Mahallesinde Pınarbaşı Hafızlık Kız Kur’an Kursu hafızlık eğitimine devam etmekteyken fiziki şartlarının yetersiz kalmasından dolayı müftülük olarak bugün burada temelini atacağımız yeni binamızın yapımını planladık. Beş katlı yapılacak olan yatılı kurs binamızın toplam kapalı hizmet alanı 3 bin metrekare olacak ve 85 öğrencimize hizmet verecek. Binamızın yaklaşık maliyeti 2 milyon lira civarındadır. Ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Samsun ilimizde de hafızlık eğitimi yıllardan beri köklü bir müessese haline gelmiş bulunuyor. Bu eser tamamlandığında hafızlık eğitimi veren önemli bir kurum haline gelecektir. Bu eserimizi hayırseverlerimizin maddi ve manevi destekleri ile kısa sürede tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

“İNŞALLAH BU ÜLKEDE TERÖRÜN KÖKÜ KAZINACAK”

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise yaptığı konuşmada, “Bugün çok güzel bir eğitim kurumunun temel atma töreninde birlikteyiz. Burada eğitim gören yavrularımız hafızlık eğitimimin yanında fıkıh, tefsir, akait ve kelam gibi dersler alıp çok donanımlı birer birey olarak yetişecekler. Kız çocuklarımız dini eğitimi pozitif ilimlerle beraber alırlarsa belki ileriki yıllarda geleceğin yöneticileri veya yöneticilerinin anneleri olacak. Dolayısı ile ülkemiz daha müreffeh ve daha gelişmiş dini bütün insanlar tarafından yönetilecektir. Dini eğitim bizim vazgeçemeyeceğimiz bir konu. Biz çocuklarımızı geleceğin pozitif ilimleri ile beraber Kur’an birikimi ile de donatacağız. Son günlerde eğitimin insanlık için ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Ülkemizin çeşitli yerlerinden her gün bir şehit haberi alıyoruz. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bu ülkede terörün kökü kazınacak. Bu ülke insanın gönlünü yaralamaya, sıkıntıya sokmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Başkalarının maşası olan bu eşkıyalara asla pirim ve fırsat vermeyeceğiz. Samsun ilimizde onlar hayat ve fırsat bulamazlar. Bu sebeple bizlerin çok uyanık olması, etrafımızı iyi gözetleyip kollamamız gerekiyor” diye konuştu.

Vali Şahin’in konuşmasının ardından İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından dua yapıldı. Daha sonra protokol tarafından butona basılarak Canik Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun temeline ilk harç akıtıldı.

Törene ayrıca Canik Kaymakamı İlhan Turgut, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Lime lime doğrandık

3 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

4 Sakata geldik

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

7 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

10 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü