AK Partili 135 vekil tavır koydu

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, koalisyonu bazı AK Partili milletvekillerinin de istediğini belirterek, Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette dedi

 AK Partili 135 vekil tavır koydu

 

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, önceki gün AK Parti ve CHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerine değindi. Soylu, görüşme sonrası koalisyon ümidinin arttığını belirterek, AK Parti yaklaşık 135 milletvekilinin de koalisyonu istediğini ifade etti.

HERKES KOALİSYON İSTİYOR
Düne kadar koalisyon olmaz düşüncesi içerisinde olduğunu belirten Başkan Soylu, Bu güne kadar oyalama taktiği ile 40-45 günlük süreyi doldurmaya çalışan bir zihniyet vardı karşımızda. Ancak son görüşmenin 3-4 saat sürmesi, bizde koalisyon olabilir düşüncesini hakim kıldı. Artık Türkiye de koalisyon şart. İşveren de, yatırımcı da, halkımız da öyle istiyor. Hatta Başbakan da bunu istiyor. Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette. Bu insanlar da artık Türkiye deki kargaşayı görmüş olmalılar. Koltuk uğruna bu kadar can verilmemeli diye konuştu.

12 EYLÜL DEN KÖTÜYE GİDİYOR
Cuma günü gerçekleşek toplantıdan koalisyon sonucu çıkmasını ümit ettiklerini kaydeden Soylu şunları söyledi: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu teröre bir son verilmesi gerektiğini, bunun için de bütün fedakarlıkları yapacağını belirtmişti. Ben de aynı fikirdeyim. CHP olarak taşın altına elimizi sokup ülkemizi bu kaostan kurtarmak zorundayız. Yoksa Türkiye 12 Eylül den daha kötü günlere doğru gidiyor. İnşallah memleketimizin bölünmezliği için, halkımızın refahı için koalisyon olur. Ben en başında koalisyon için yüzde 10 olasılık veriyordum. Ancak dünkü toplantıdan sonra yüzde 50 olur düşüncesindeyim. Ancak Cumhurbaşkanına sormak için olayı cuma gününe ertelediler. Halkımız kimin fedakarlık yaptığını görüyor. Biz koltuk sevdasında değiliz.  

Barış BUDANOĞLU - Elvan Çiçek BOLAT EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

 Kaldırım, resmen aday adayı

2 Kaldırım, resmen aday adayı

Samsunspor'da moraller düzeldi

3 Samsunspor'da moraller düzeldi

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

4 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Yazık bu şehre…

5 Yazık bu şehre…

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

6 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

7 Kim oynayacak?

Cezalar açıklanıyor

8 Cezalar açıklanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Real Madrid tur kapısını araladı

10 Real Madrid tur kapısını araladı