AK Partili 135 vekil tavır koydu

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, koalisyonu bazı AK Partili milletvekillerinin de istediğini belirterek, Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette dedi

 AK Partili 135 vekil tavır koydu

 

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, önceki gün AK Parti ve CHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerine değindi. Soylu, görüşme sonrası koalisyon ümidinin arttığını belirterek, AK Parti yaklaşık 135 milletvekilinin de koalisyonu istediğini ifade etti.

HERKES KOALİSYON İSTİYOR
Düne kadar koalisyon olmaz düşüncesi içerisinde olduğunu belirten Başkan Soylu, Bu güne kadar oyalama taktiği ile 40-45 günlük süreyi doldurmaya çalışan bir zihniyet vardı karşımızda. Ancak son görüşmenin 3-4 saat sürmesi, bizde koalisyon olabilir düşüncesini hakim kıldı. Artık Türkiye de koalisyon şart. İşveren de, yatırımcı da, halkımız da öyle istiyor. Hatta Başbakan da bunu istiyor. Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette. Bu insanlar da artık Türkiye deki kargaşayı görmüş olmalılar. Koltuk uğruna bu kadar can verilmemeli diye konuştu.

12 EYLÜL DEN KÖTÜYE GİDİYOR
Cuma günü gerçekleşek toplantıdan koalisyon sonucu çıkmasını ümit ettiklerini kaydeden Soylu şunları söyledi: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu teröre bir son verilmesi gerektiğini, bunun için de bütün fedakarlıkları yapacağını belirtmişti. Ben de aynı fikirdeyim. CHP olarak taşın altına elimizi sokup ülkemizi bu kaostan kurtarmak zorundayız. Yoksa Türkiye 12 Eylül den daha kötü günlere doğru gidiyor. İnşallah memleketimizin bölünmezliği için, halkımızın refahı için koalisyon olur. Ben en başında koalisyon için yüzde 10 olasılık veriyordum. Ancak dünkü toplantıdan sonra yüzde 50 olur düşüncesindeyim. Ancak Cumhurbaşkanına sormak için olayı cuma gününe ertelediler. Halkımız kimin fedakarlık yaptığını görüyor. Biz koltuk sevdasında değiliz.  

Barış BUDANOĞLU - Elvan Çiçek BOLAT EN ÇOK OKUNANLAR

Takım O'nu istedi

1 Takım O'nu istedi

Samsun'da silahlı saldırı!

2 Samsun'da silahlı saldırı!

Samsun'da yüzme havuzunda panik

3 Samsun'da yüzme havuzunda panik

Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

4 Samsun'da silahlı kavga zanlıları hakkında yeni gelişme

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

5 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

6 Kurduğu düzenekle annesine kendini öldürttü!

Bafra'da 2 kişi tutuklandı

7 Bafra'da 2 kişi tutuklandı

HER YER VAR, SAMSUN YOK

8 HER YER VAR, SAMSUN YOK

Samsun'a yakışmıyor

9 Samsun'a yakışmıyor

Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

10 Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm