Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Partili 135 vekil tavır koydu

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, koalisyonu bazı AK Partili milletvekillerinin de istediğini belirterek, Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette dedi

 AK Partili 135 vekil tavır koydu

 

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, önceki gün AK Parti ve CHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerine değindi. Soylu, görüşme sonrası koalisyon ümidinin arttığını belirterek, AK Parti yaklaşık 135 milletvekilinin de koalisyonu istediğini ifade etti.

HERKES KOALİSYON İSTİYOR
Düne kadar koalisyon olmaz düşüncesi içerisinde olduğunu belirten Başkan Soylu, Bu güne kadar oyalama taktiği ile 40-45 günlük süreyi doldurmaya çalışan bir zihniyet vardı karşımızda. Ancak son görüşmenin 3-4 saat sürmesi, bizde koalisyon olabilir düşüncesini hakim kıldı. Artık Türkiye de koalisyon şart. İşveren de, yatırımcı da, halkımız da öyle istiyor. Hatta Başbakan da bunu istiyor. Aldığımız duyumlara göre koalisyon kurulması için AKP li yaklaşık 135 milletvekili tavır koymuş vaziyette. Bu insanlar da artık Türkiye deki kargaşayı görmüş olmalılar. Koltuk uğruna bu kadar can verilmemeli diye konuştu.

12 EYLÜL DEN KÖTÜYE GİDİYOR
Cuma günü gerçekleşek toplantıdan koalisyon sonucu çıkmasını ümit ettiklerini kaydeden Soylu şunları söyledi: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu teröre bir son verilmesi gerektiğini, bunun için de bütün fedakarlıkları yapacağını belirtmişti. Ben de aynı fikirdeyim. CHP olarak taşın altına elimizi sokup ülkemizi bu kaostan kurtarmak zorundayız. Yoksa Türkiye 12 Eylül den daha kötü günlere doğru gidiyor. İnşallah memleketimizin bölünmezliği için, halkımızın refahı için koalisyon olur. Ben en başında koalisyon için yüzde 10 olasılık veriyordum. Ancak dünkü toplantıdan sonra yüzde 50 olur düşüncesindeyim. Ancak Cumhurbaşkanına sormak için olayı cuma gününe ertelediler. Halkımız kimin fedakarlık yaptığını görüyor. Biz koltuk sevdasında değiliz.  

Barış BUDANOĞLU - Elvan Çiçek BOLAT EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

5 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunda cami eylemi

6 Samsun'da cami eylemi!

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

8 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

9 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsunda TIR devrildi Faciadan dönüldü

10 Samsun'da TIR devrildi! Faciadan dönüldü