Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İş dünyası iyi sesler vermiyor

ORKASİFED Başkanı Emin Bahri Uğurlu, siyasetteki belirsizliğin iş dünyasında da ciddi şekilde hissedildiğini belirterek, İş dünyası iyi sesler vermiyor dedi

 İş dünyası iyi sesler vermiyor

Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu, koalisyon görüşmelerinin iş dünyasını olumsuz etkilediğini söyledi. Uğurlu, koalisyon kurulamamasının iş dünyası ve ekonomiyi belirsizlik içinde bıraktığını ifade etti.

BELRİSİZLİĞİ KABUL ETMEZ
Serbest piyasanın hiçbir zaman gerilimi, belirsizliği kabul etmeyeceğini belirten Uğurlu, İş dünyasının beklentisi haziran seçimleriydi. Biz isterdik ki 12 yıldır olduğu gibi seçim sonrası hemen hükümet kurulsun, piyasa belirsizlik içerisinde kalmasın. Ancak iki aydır kurulamayan koalisyon iş dünyasında durgunluğa sebep oldu. Büyüme sıfıra yaklaştı, bu bizi endişelendiriyor. Çünkü kalkınmada olan bir ülkeyiz. Bizim her zaman yüzde 3 ün üzerinde bir oran tutturmamız gerekiyor diye konuştu.

HERKES SORUMLULUK ALMALI
Belirsizlikten yerel ve ülke ekonomisinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Uğurlu şunları söyledi: İş dünyası iyi sesler vermiyor. Erken seçimde sonuçta demokrasinin bir gereğidir ancak çok da fazla çare olacak gibi görünmüyor. Erken seçimde yine aynı sonuç çıktığı takdirde de faturanın ağır olacağını herkes biliyor. O yüzden herkes elini taşın altına sokmalı, sorumluluk almalıdır. Bunu denize açılan bir yüzücü gibi düşünelim. Açıldıkça açılır ama geri dönüşte kramp riski çoğalır. Bu süreçler uzadıkça iş dünyasının toparlanma süreci de uzar. Bu da yıllarca ekonomiye yıllarca verilen emeklerin boşa gitmesi demek. O yüzden iş dünyası olarak hükümetin kurulmasını bekliyoruz.  

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Erkurt Tutu yeniden aday

1 Samsunspor: Erkurt Tutu yeniden aday

Boluspor-Göztepespor maçının ardından

2 Boluspor-Göztepespor maçının ardından

Samsunspor Ve söz başkanda

3 Samsunspor: ...Ve söz başkanda

Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

4 Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

Samsunspor Beklenen oldu Özköylüyle yollar ayrıldı

5 Samsunspor: Beklenen oldu! Özköylü'yle yollar ayrıldı

Samsunspor Kaderleri yeni ekipte

6 Samsunspor: Kaderleri yeni ekipte

Üretmezsek

7 Üretmezsek!..

Korkunç kazada yürek burkan detay

8 Korkunç kazada yürek burkan detay

Samsunspor Samsunsporda arayış başladı

9 Samsunspor: Samsunspor'da arayış başladı

Keyifleri yerinde

10 Keyifleri yerinde