İş dünyası iyi sesler vermiyor

ORKASİFED Başkanı Emin Bahri Uğurlu, siyasetteki belirsizliğin iş dünyasında da ciddi şekilde hissedildiğini belirterek, İş dünyası iyi sesler vermiyor dedi

 İş dünyası iyi sesler vermiyor

Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu, koalisyon görüşmelerinin iş dünyasını olumsuz etkilediğini söyledi. Uğurlu, koalisyon kurulamamasının iş dünyası ve ekonomiyi belirsizlik içinde bıraktığını ifade etti.

BELRİSİZLİĞİ KABUL ETMEZ
Serbest piyasanın hiçbir zaman gerilimi, belirsizliği kabul etmeyeceğini belirten Uğurlu, İş dünyasının beklentisi haziran seçimleriydi. Biz isterdik ki 12 yıldır olduğu gibi seçim sonrası hemen hükümet kurulsun, piyasa belirsizlik içerisinde kalmasın. Ancak iki aydır kurulamayan koalisyon iş dünyasında durgunluğa sebep oldu. Büyüme sıfıra yaklaştı, bu bizi endişelendiriyor. Çünkü kalkınmada olan bir ülkeyiz. Bizim her zaman yüzde 3 ün üzerinde bir oran tutturmamız gerekiyor diye konuştu.

HERKES SORUMLULUK ALMALI
Belirsizlikten yerel ve ülke ekonomisinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Uğurlu şunları söyledi: İş dünyası iyi sesler vermiyor. Erken seçimde sonuçta demokrasinin bir gereğidir ancak çok da fazla çare olacak gibi görünmüyor. Erken seçimde yine aynı sonuç çıktığı takdirde de faturanın ağır olacağını herkes biliyor. O yüzden herkes elini taşın altına sokmalı, sorumluluk almalıdır. Bunu denize açılan bir yüzücü gibi düşünelim. Açıldıkça açılır ama geri dönüşte kramp riski çoğalır. Bu süreçler uzadıkça iş dünyasının toparlanma süreci de uzar. Bu da yıllarca ekonomiye yıllarca verilen emeklerin boşa gitmesi demek. O yüzden iş dünyası olarak hükümetin kurulmasını bekliyoruz.  

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

2 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Samsunspor'da maaş krizi

4 Samsunspor'da maaş krizi

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

5 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

'Bu saatten sonra'

6 'Bu saatten sonra...'

Bakan Demircan Samsun'da

7 Bakan Demircan Samsun'da

Sahilde kadın cesedi bulundu

8 Sahilde kadın cesedi bulundu

90 bin sınırı yeterli değil

9 90 bin sınırı yeterli değil

Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

10 Sokak ortasında tecavüz dehşeti!