OMÜ, Samsun a değer katıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Çiğdem Karaaslan, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ı ziyaret etti. Milletvekilleri OMÜ nün Samsun a değer kattığını söyledi

OMÜ, Samsun a değer katıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Çiğdem Karaaslan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ı ziyaret etti. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin, AK Parti İl Gençlik Kolları Caner Göktepe ve AK Parti Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülin Tiftik in de katıldığı ziyarette demircan ve Karaaslan, OMÜ nün Samsun a değer kattığını söyledi.

81 İLİ ÜNİVERSİTEYE KAVUŞTURDUK
Milletvekilleri Demircan, üniversitelerin bulundukları bölgeye değer kattığını belirterek, Bu bilinçle hareket eden AK Parti, 2002 yılında 76 olan üniversite sayısını bugün 176’ya ulaştırdı. Dönemimizde 49’u vakıf ve 51’i devlet üniversitesi olmak üzere toplam 100 yeni üniversite kurulmasını sağladık. 81 ilimizin tamamını üniversiteye kavuşturduk. OMÜ de Samsun a çok büyük değer katıyor diye konuştu.

ŞEHRİN YÜKSELEN DEĞERİ
Milletvekili Karaaslan ise, şunları söyledi: Bu anlamda OMÜ gerek bilimsel altyapısıyla, gerek öğretim kadrosuyla, gerek yerleşkesiyle, her anlamda bir marka. Samsun için çok önemli bir değer. Kaliteli eğitimi ile yerli ve yabancı öğrenci sayısı her geçen sene artan OMÜ, Türkiye den ve dünyadan gördüğü talep ile şehrin yükselen değeri. Üniversitemiz bugüne kadar bir çok sektörle işbirliği yaparak güzel çalışmalara imza attı. Bundan sonra da yapılacak işbirlikleri ile daha güzel çalışmalara imza atılacaktır.  

DÜNYADA TANINDI
Rektör Akan da, OMÜ nün Türkiye nin sayılı üniversiteleri arasında olduğunu belirterek, Göreve geldikten sonra OMÜ de bir çok alanda önemli çalışmalara imza attık. Şehirden kopuk olan üniversiteyi şehir ile buluşturduk. OMÜ yü Türkiye de ve dünyada tanınan bir üniversite yaptık dedi.

Milletvekilleri Demircan ve Karaaslan, Rektör Akan ın ardından OMÜ Öğrenci Konseyi ni ziyaret etti. Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Sarıalioğlu ile görüşen milletvekilleri yapılan faaliyetler hakkında bilgi alırken, öğrencilerle yapılacak faaliyetlerde biraraya gelmek istediklerini ifade ettiler.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

 Kaldırım, resmen aday adayı

2 Kaldırım, resmen aday adayı

Samsunspor'da moraller düzeldi

3 Samsunspor'da moraller düzeldi

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

4 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Yazık bu şehre…

5 Yazık bu şehre…

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

6 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

7 Kim oynayacak?

Cezalar açıklanıyor

8 Cezalar açıklanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Real Madrid tur kapısını araladı

10 Real Madrid tur kapısını araladı