OMÜ, Samsun a değer katıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Çiğdem Karaaslan, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ı ziyaret etti. Milletvekilleri OMÜ nün Samsun a değer kattığını söyledi

OMÜ, Samsun a değer katıyor

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ve Çiğdem Karaaslan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ı ziyaret etti. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin, AK Parti İl Gençlik Kolları Caner Göktepe ve AK Parti Atakum İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülin Tiftik in de katıldığı ziyarette demircan ve Karaaslan, OMÜ nün Samsun a değer kattığını söyledi.

81 İLİ ÜNİVERSİTEYE KAVUŞTURDUK
Milletvekilleri Demircan, üniversitelerin bulundukları bölgeye değer kattığını belirterek, Bu bilinçle hareket eden AK Parti, 2002 yılında 76 olan üniversite sayısını bugün 176’ya ulaştırdı. Dönemimizde 49’u vakıf ve 51’i devlet üniversitesi olmak üzere toplam 100 yeni üniversite kurulmasını sağladık. 81 ilimizin tamamını üniversiteye kavuşturduk. OMÜ de Samsun a çok büyük değer katıyor diye konuştu.

ŞEHRİN YÜKSELEN DEĞERİ
Milletvekili Karaaslan ise, şunları söyledi: Bu anlamda OMÜ gerek bilimsel altyapısıyla, gerek öğretim kadrosuyla, gerek yerleşkesiyle, her anlamda bir marka. Samsun için çok önemli bir değer. Kaliteli eğitimi ile yerli ve yabancı öğrenci sayısı her geçen sene artan OMÜ, Türkiye den ve dünyadan gördüğü talep ile şehrin yükselen değeri. Üniversitemiz bugüne kadar bir çok sektörle işbirliği yaparak güzel çalışmalara imza attı. Bundan sonra da yapılacak işbirlikleri ile daha güzel çalışmalara imza atılacaktır.  

DÜNYADA TANINDI
Rektör Akan da, OMÜ nün Türkiye nin sayılı üniversiteleri arasında olduğunu belirterek, Göreve geldikten sonra OMÜ de bir çok alanda önemli çalışmalara imza attık. Şehirden kopuk olan üniversiteyi şehir ile buluşturduk. OMÜ yü Türkiye de ve dünyada tanınan bir üniversite yaptık dedi.

Milletvekilleri Demircan ve Karaaslan, Rektör Akan ın ardından OMÜ Öğrenci Konseyi ni ziyaret etti. Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Sarıalioğlu ile görüşen milletvekilleri yapılan faaliyetler hakkında bilgi alırken, öğrencilerle yapılacak faaliyetlerde biraraya gelmek istediklerini ifade ettiler.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç ölüm!

1 Samsun'da korkunç ölüm!

Benimle birlikte kulübede oturur

2 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

3 Kendisi istemiş

 Samsun'a turist çekecek proje

4 Samsun'a turist çekecek proje

Tavukçulukta kafalar karıştı

5 Tavukçulukta kafalar karıştı

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

6 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'

7 Engin İpekoğlu: 'Daha da iyi olacaktır'

Hazır değil

8 Hazır değil

Fındıkta bakım zamanı

9 Fındıkta bakım zamanı

 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Fedakrca hizmet ediyorlar'

10 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Fedakârca hizmet ediyorlar'