NORVEÇLİ KIZLAR YAKALANDI

Antalya nın Alanya İlçesi nde 4 gün önce kayıplara karışan 15 yaşındaki Mia Emilie Haugen ile arkadaşı aynı yaştaki İda Marie Nodland, geldikleri Mersin de sabaha karşı polis tarafından yakalandı

NORVEÇLİ KIZLAR YAKALANDI

Adnan Menderes Bulvarı sahil kesimindeki bir cafede sabah 05.00 sıralarında oturan iki genç kız, tedirgin ve şüpheli hareketlerde bulununca, cafe çalışanlarından biri polisi aradı. Kızlara ulaşan resmi ekip, arandığını tespit edince Haugen ile Nodland i Çocuk Şube Müdürlüğü ne teslim etti. Kızların şehirlerarası otobüs ile Mersin e geldiği belirlenirken, tercüman eşliğinde ifadelerinin alınacağı bildirildi.

Sabah erken saatlerde Çocuk Şube Müdürlğü nden çıkartılan ve son derece yorgun oldukları gözlenen Mia ve arkadaşı Ida, Devlet Hastanesi ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.
 

Mia Emilie Haugen, Antalya nın Alanya ilçesinde yaşayan annesi Norveçli Lila Litta Hoholm u 5 hafta önce ziyarete gelmişti. Lila, aynı bölgede bir otelde tatil yapan yaşıtı arkadaşı İda Marie Nodland ile birlikte esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. İki kız arkadaşın aileleri, kayıplara karışan çocuklarının bulunması için polise başvurmuş, kızlarının hayatından endişe ettikleri için çocuklarının fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerinden ‘Kayıp başlığıyla paylaşmıştı.


İki aile kızlarının bir an önce bulunması için telefon numaralarını yazdıkları ilanları internet üzerinden paylaşırken, sevinçli haber Mersin den geldi.

SAÇLARINI SİYAHA BOYATMIŞ

Alanya da bulunan ve eski erkek arkadaşının kızına ulaştığını belirten Mia nın annesi Lila Litta Hoholm, Alanya da olduklarını söyleyip ‘Endişe etmeyin demiş. Saçlarını da siyaha boyatmış. Bulundukları yerin adresini vermemiş diye konuşmuştu. Kızlarının bir an önce bulunması için telefon numaralarını yazdıkları ilanları internet üzerinden paylaşmayı sürdüren kızların bulunduğu bilgisi ailelerine verildi. Mersin e gelecek olan aile fertlerine kızların teslim edileceği bildirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

3 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Yankaya bakalım mı bankaya?..

4 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

7 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

8 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı