Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BİSİKLETİYLE DÜNYAYI DOLAŞIYOR

Almanya’da elektrik mühendisi olan Patrick Kundmüller, bisikletle dünyayı dolaşıyor. İki yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerini gezecek olan Kundmüller, Samsun’un Çarşamba ilçesinden de bisikletiyle geçti.

BİSİKLETİYLE DÜNYAYI DOLAŞIYOR

Almanya’da elektrik mühendisi olan Patrick Kundmüller, aldığı karar sonrası dünya turuna çıktı. Bisikletiyle beraber iki yıl sürecek turda birçok ülkeden geçiş yapacak olan Kundmüller, Türk vatandaşlarının misafirperverliğine hayran kaldığını belirtti. Alman gezgin mayıs ayında başladığı bisikletle dünya turunda Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan’ın ardından Türkiye ye giriş yaptı. İstanbul’dan sonra Kocaeli, Sakarya, Karabük ve Samsun’a gelen Kundmüller, Çarşamba ilçesinde mola verdi. 
Alman mühendis, “Türk misafirperverliğine hayran kaldım. Türkiye’de araç sürücüleri bisiklet sürücülerine saygılı. Türkiye’nin tabiat örtüsü çok güzel. Dünya turumu tamamladıktan sonra tekrar gelmeyi düşünüyorum” dedi. 
Dünya turuna çıkan Alman gezgin Kundmüller gezdiği bölgelerle ilgili notlar da aldığını belirtti. Kundmüller, planları doğrultusunda Çarşamba üzerinden Gürcistan, Ermenistan, İran, Nepal ve Bangladeş e pedal çevirmeye devam edecek. Alman gezginin bu gezisi 2 yıl içinde tamamlamayı düşünüyor. Her gün ortalama 100 km yol alabildiğini belirten Alman gezgin, Türkiye deki bisiklet tutkunlarının da kendisini yol boyunca yalnız bırakmadıklarını belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

1 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Dostluk maçı ertelendi

2 Dostluk maçı ertelendi

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

4 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Mesaiye devam

5 Mesaiye devam

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

6 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

8 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Samsunsporlu futbolcular ile taraftarlar arasında gerginlik

10 Samsunsporlu futbolcular ile taraftarlar arasında gerginlik