Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BİSİKLETİYLE DÜNYAYI DOLAŞIYOR

Almanya’da elektrik mühendisi olan Patrick Kundmüller, bisikletle dünyayı dolaşıyor. İki yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerini gezecek olan Kundmüller, Samsun’un Çarşamba ilçesinden de bisikletiyle geçti.

BİSİKLETİYLE DÜNYAYI DOLAŞIYOR

Almanya’da elektrik mühendisi olan Patrick Kundmüller, aldığı karar sonrası dünya turuna çıktı. Bisikletiyle beraber iki yıl sürecek turda birçok ülkeden geçiş yapacak olan Kundmüller, Türk vatandaşlarının misafirperverliğine hayran kaldığını belirtti. Alman gezgin mayıs ayında başladığı bisikletle dünya turunda Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan’ın ardından Türkiye ye giriş yaptı. İstanbul’dan sonra Kocaeli, Sakarya, Karabük ve Samsun’a gelen Kundmüller, Çarşamba ilçesinde mola verdi. 
Alman mühendis, “Türk misafirperverliğine hayran kaldım. Türkiye’de araç sürücüleri bisiklet sürücülerine saygılı. Türkiye’nin tabiat örtüsü çok güzel. Dünya turumu tamamladıktan sonra tekrar gelmeyi düşünüyorum” dedi. 
Dünya turuna çıkan Alman gezgin Kundmüller gezdiği bölgelerle ilgili notlar da aldığını belirtti. Kundmüller, planları doğrultusunda Çarşamba üzerinden Gürcistan, Ermenistan, İran, Nepal ve Bangladeş e pedal çevirmeye devam edecek. Alman gezginin bu gezisi 2 yıl içinde tamamlamayı düşünüyor. Her gün ortalama 100 km yol alabildiğini belirten Alman gezgin, Türkiye deki bisiklet tutkunlarının da kendisini yol boyunca yalnız bırakmadıklarını belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

3 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi