DIŞİŞLERİ NDEN ABD YE YALANLAMA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

DIŞİŞLERİ NDEN ABD YE YALANLAMA

Dün İncirlik ten kalkan ABD uçakları ve terör örgütleri ile mücadeleye ilişkin Çavuşoğlu, Dün İncirlik ten kalkan ABD uçakları IŞİD i vurmadı herhangi bir operasyona katılmadı. ABD ile varılan mutabakatta PYD ile mücadele yok doğrudan PYD yi hedef almıyoruz. Güvenlikli bölgede ne DAEŞ in ne PYD nin burada olmasını istemeyiz. PKK nın Türkiye deki terör saldırılarından dolayı PYD de de rahatsız dedi. 

DÜN İNCİRLİK TEN KALKAN ABD UÇAKLARI IŞİD İ VURMADI HERHANGİ BİR OPERASYONA KATILMADI  

Dün İncirlik ten kalkan ABD uçakları ve IŞİD ile mücadeleye ilişkin Çavuşoğlu, İncirlik ten dün kalkan ABD uçakları herhangi bir operasyona katılmadı, keşif uçuşları yapıyorlar. Dün ABD uçakları IŞİD i vurmadı. Bugüne kadar Türkiye den kalkan uçaklar henüz operasyona katılmadı. Keşif uçuşları yapıyorlar. Önümüzdeki süreçte operasyonu birlikte yürüteceğiz. İleriki günlerde başlayacak diye konuştu. 

BİZ ŞU ANDA DOĞRUDAN PYD Yİ HEDEF ALMIYORUZ  

ABD ile varılan mutabakatta PYD ile mücadelenin söz konusu olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, PYD şu anda hedefimizde değil. Ancak uygulamalarını desteklediğimiz anlamına gelmesin. PYD, IŞİD le çatıştığı için destek gördü ancak PYD Suriye de barış için mücadele eden bir unsur değil. Biz şu anda doğrudan PYD yi hedef almıyoruz ancak PYD ye yaptığımız eleştiriler net. Şu anda doğrudan hedefimiz DAEŞ le mücadele. Ancak PYD ye uyarılarımızı yapıyoruz. ABD de yapıyor açıklamasında bulundu. 


PKK NIN TÜRKİYE DEKİ TERÖR SALDIRILARINDAN DOLAYI PYD DE DE RAHATSIZ

Çavuşoğlu, Son zamanlarda PKK nın Türkiye deki terör saldırılarından dolayı aldığımız bilgilere göre PYD de de rahatsız dedi. 

GÜVENLİKLİ BÖLGEDE NE DAEŞ İN NE PYD NİN BURADA OLMASINI İSTEMEYİZ

Çavuşoğlu, Biz Türkiye de PKK ya DHKP-C ve DAEŞ e karşı mücadele yürütüyoruz. İçeride tüm terör örgütleriyle bir mücadele içerisindeyiz. Güvenlikli bölgeye ılımlı muhalefetin güçleri olması en doğrusudur. Bunlar Suriye nin bütünlüğü için mücadele eden unsurlar. Biz ne DAEŞ in ne PYD nin burada olmasını istemeyiz. Çünkü bu durum orayı güvenli bölge olmaktan çıkartır. Bu noktada ABD ile bir görüş ayrılığımız yok. Müttefikimiz ve dostumuz ABD ile anlaşmamız da bu yönde ifadelerini kullandı. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

4 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

5 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

7 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

8 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

9 Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

Aclan Büyüktürkoğlu: 'Sanatsız kalmayın!'

10 Aclan Büyüktürkoğlu: 'Sanatsız kalmayın!'