Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kaymakamdan şok açıklama

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, HEM koordinatörlüğünde bazı hayali kurslar açıldığının tespit edildiğini, sistematik yöntemle kamunun binlerce lira zarara uğratıldığını ve haksız kazançlar elde edildiğini belirlediklerini açıkladı

Kaymakamdan şok açıklama

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, HEM Koordinatörlüğünde bazı hayali kurslar açılarak devletin zarara uğratıldığını söyledi. Arslan, Bazı merkezlerin haksız kazanç kapısı haline geldiği ortaya çıkmaktadır. Bir kısmının da hayali kurslarla ücret aldığı, derse gelmedikleri hatta başka kursa gittikleri halde ücretini tam aldıkları tespit edildi. Soruşturmada yıllardır sistemli olarak yapılan yasadışı işlemlerle kamunun binlerce lira zarara uğratılarak haksız kazanç elde edildiği anlaşıldı dedi. 

DEVLET ZARARA UĞRATILDI
Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Halk Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde açılan kursları yerinde inceleyerek denetim yaptı. Denetim sırasında ilk olarak bildirilen kursiyer sayısı ile kurs gören kursiyer sayısını karşılaştıran Arslan, uyarılarda bulunup, şok açıklamalar yaptı. Arslan, İlçemiz de halk eğitim merkezi tarafından açılan kurslar herkese yönelik hitap eden kurslardır. Eğitici öğretmenler tarafından profesyonelce ve belgeleri olan yetkili kişiler tarafından kurslar verilmektedir. Halk eğitim merkezi vasıtasıyla kurs açan eğitmenlerin  hayali kurslar ve tabela kursu açmasınlar. Gerçekçi sonuç alacak kurslar açmalıdırlar. Bu nedenle bazı kurslarımızda eğitimciler tarafından belirtilen resmi kursiyer sayısı ile hazırda bulunan kursiyer sayısı arasında uçurum bulunan kurs yerlerini  gördük. Bazı merkezlerin haksız kazanç kapısı haline geldiği ortaya çıkmaktadır. Bir kısmının da hayali kurslarla ücret aldığı, derse gelmedikleri hatta başka kursa gittikleri halde ücretini tam aldıkları tespit edildi. Soruşturmada yıllardır sistemli olarak yapılan yasadışı işlemlerle kamunun binlerce lira zarara uğratılarak haksız kazanç elde edildiği anlaşıldı. Tabii ki baktığımız kadarıyla belirtilen kurslar da kursiyer sayılarında düzenli olan kurslarımızda bulunmaktadır diye konuştu.

ÜMİT CEYLAN

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda esrarengiz olay

1 Samsun'da esrarengiz olay

 Fındıkta fiyat umudu

2 Fındıkta fiyat umudu

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

3 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

4 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Kabus gibi

5 Kabus gibi

Samsundaki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

6 Samsun'daki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

7 Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

 Samsunun tarihi siliniyor

8 Samsun'un tarihi siliniyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel Değişikliğin faydaları anlatılacak

9 AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: Değişikliğin faydaları anlatılacak

 Tekstil esnafı zorda

10 Tekstil esnafı zorda