Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kaymakamdan şok açıklama

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, HEM koordinatörlüğünde bazı hayali kurslar açıldığının tespit edildiğini, sistematik yöntemle kamunun binlerce lira zarara uğratıldığını ve haksız kazançlar elde edildiğini belirlediklerini açıkladı

Kaymakamdan şok açıklama

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, HEM Koordinatörlüğünde bazı hayali kurslar açılarak devletin zarara uğratıldığını söyledi. Arslan, Bazı merkezlerin haksız kazanç kapısı haline geldiği ortaya çıkmaktadır. Bir kısmının da hayali kurslarla ücret aldığı, derse gelmedikleri hatta başka kursa gittikleri halde ücretini tam aldıkları tespit edildi. Soruşturmada yıllardır sistemli olarak yapılan yasadışı işlemlerle kamunun binlerce lira zarara uğratılarak haksız kazanç elde edildiği anlaşıldı dedi. 

DEVLET ZARARA UĞRATILDI
Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Halk Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde açılan kursları yerinde inceleyerek denetim yaptı. Denetim sırasında ilk olarak bildirilen kursiyer sayısı ile kurs gören kursiyer sayısını karşılaştıran Arslan, uyarılarda bulunup, şok açıklamalar yaptı. Arslan, İlçemiz de halk eğitim merkezi tarafından açılan kurslar herkese yönelik hitap eden kurslardır. Eğitici öğretmenler tarafından profesyonelce ve belgeleri olan yetkili kişiler tarafından kurslar verilmektedir. Halk eğitim merkezi vasıtasıyla kurs açan eğitmenlerin  hayali kurslar ve tabela kursu açmasınlar. Gerçekçi sonuç alacak kurslar açmalıdırlar. Bu nedenle bazı kurslarımızda eğitimciler tarafından belirtilen resmi kursiyer sayısı ile hazırda bulunan kursiyer sayısı arasında uçurum bulunan kurs yerlerini  gördük. Bazı merkezlerin haksız kazanç kapısı haline geldiği ortaya çıkmaktadır. Bir kısmının da hayali kurslarla ücret aldığı, derse gelmedikleri hatta başka kursa gittikleri halde ücretini tam aldıkları tespit edildi. Soruşturmada yıllardır sistemli olarak yapılan yasadışı işlemlerle kamunun binlerce lira zarara uğratılarak haksız kazanç elde edildiği anlaşıldı. Tabii ki baktığımız kadarıyla belirtilen kurslar da kursiyer sayılarında düzenli olan kurslarımızda bulunmaktadır diye konuştu.

ÜMİT CEYLAN

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

4 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

5 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

6 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Öyle kolay olmadı

7 Öyle kolay olmadı...

Samsunlu şehide son görev

8 Samsunlu şehide son görev!

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

10 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı