Cübbe ve çarşafla gelenler var

Vali İbrahim Şahin in öğretmenlerin kıyafetleriyle ilgili eleştirilerine Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Okula cübbe ve kara çarşafla gelen öğretmenlerimiz de var. Öğrenciler de aynı durumdalar sözleriyle destek verdi

 Cübbe ve çarşafla gelenler var

Vali İbrahim Şahin in öğretmenlerin okula kahveye gider gibi giyindiği konusundaki eleştirilerine Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikaları temsilcileri de katıldı. Sendika temsilcileri eğitimde daha ciddi sorunlar olduğunu söyleyerek, öğretmenlerin çağdaş giyinmekte özgür olmaları gerektiğini ifade etti.

TALİHSİZ AÇIKLAMA
AK Partinin 13 yıllık icraatlerinden birisinin de okullarda türbanın önünü açmak için kılık kıyafet yönetmeliğini değiştirmek olduğunu kaydeden Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz Vali Şahin in açıklamasının talihsiz olduğunu düşünüyorum. Dört ay önce Yalova Valisinin öğretmen Halil Serkan Öz e dilenci gibi giyinmişsin demesinin ardından hayatını kaybettiğini de asla unutmayacağız, bu bizim için hâlâ çok büyük bir üzüntü. Eğitimde bunca tutarsız politika varken öğretmenlerin kıyafeti en son konuşulacak konu. Eğitimin niteliğini arttırmak için kıyafetle değil çok daha ciddi şeylerle uğraşılması gerekli. Sürekli kaosa sürüklenen eğitimimizde öğretmenlerimiz çağdaş kıyafet seçebilme zeka düzeyine sahip. Ben Vali Şahin in iyi niyetli olduğuna inanıyorum, ancak giyim konusunda kendi kararına verebilme özgürlüğüne sahip olmalı diye konuştu.

ELEŞTİRİLERİ DOĞRU
Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara ise Vali Şahin in açıklamalarına destek verdi. Kara şunları söyledi: Vali Şahin in şikayetçi oluyorsa bir şey görmüştür ve bu doğrudur. Ancak bunu çözmek bugünkü siyasi iktidarla olmayacaktır. Öğretmenlerin çağdaş kıyafetler giymesi gerekli. Bugün baktığımızda okula cübbe ve kara çarşafla gelen öğretmenlerimiz de var. Öğrenciler de aynı durumdalar. Kılık kıyafetler tamamen bir tarikatı ve düşünceyi ifade ediyor. Biz medrese eğitiminin değil, cumhuriyetin kılık kıyafetlerini istiyoruz. Kılık kıyafet yönetmeliğinin  değiştirirken amacının ne olduğunu en başından bu yana biliyorduk. Mahkemelerde mücadelemizi de verdik. Ancak şu anda eğitim sistemi içinden çıkılamaz bir hale getirilip, öğretmenler kontrol edilemez hale geldi.  

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Düzce'de villa alev alev yandı

1 Düzce'de villa alev alev yandı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

2 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

3 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

4 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

5 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

6 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

7 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

8 Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

9 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Kızılcahamam'da karne heyecanı

10 Kızılcahamam'da karne heyecanı