Sandık göründü

AK Parti ve CHP Samsun milletvekilleri koalisyon görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından sandığın göründüğü konusunda birleşti

Sandık göründü

AK Parti ve CHP arasında geçen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamaması sonrası iki partinin Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Kemal Zeybek ve Hayati Tekin değerlendirmelerde bulundu.

ÇABA GÖSTERDİK
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, hükümet kurmak için parti olarak tüm çabayı gösterdiklerini belirterek, Hükümet kurma süreci tamamlanmış değil. AK Parti-CHP ve AK Parti-MHP koalisyonları masadaydı. CHP ile koalisyon kurulamadığı ortaya çıktı. MHP ile bir koalisyon çalışması olursa, hükümet kurulabilirse kurulacak, olmazsa seçime gidilecek. Biz sürecin başından beri, milletin bize verdiği görevi samimi olarak yerine getirmek için gayret ettik. Hükümet kurulabilirse herkesin olumlu karşılaması lazım. İşin sahibi millettir. Millete gitmekten başka çare yoktur dedi.

HALKA ANLATACAĞIZ
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, halkın bir görev verdiğini ve partilerinin bunu yerine getirmek için çaba gösterdiğini belirterek, Bunun bilincinde olarak demokrasinin yürümesi için emek verdik. 13 yıldır tek başına iktidar olan bir parti ile koalisyon kurmak zordu. Ancak başından beri de biliyorduk, zamana oynayacakları, oyalayıp ülkeyi erken seçime götürecekleri belliydi. Bunu AKP lilerin yüzlerine de söyledik. 4 yıllık bir hükümet kurulmasını istedik ancak onlar kısa dönemli hükümette diretti. 4 yılda nelerin ortaya çıkabileceğini biliyorlardı. O yüzden hiçbir bakanlıktan vazgeçmek istemediler. Bizler halkımıza bu süreci enine boyuna anlatacağız. Nasıl oyaladıklarını ve millet iradesini nasıl istemediklerini anlatacağız. Halksa bu süreci iyi değerlendirecek ve gerekli cevabı sandıkta verecektir diye konuştu.

SAMİMİ OLMADIKLARI BELLİYDİ
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin de, AK Parti nin zaten erken seçime gitmek istediğini belirterek, Bir koalisyon önerilerinin olmadığını da Sayın Kılıçdaroğlu açıkladı. Burada 3 aylık hızlı bir reform gibi olumsuz bir tabloya sığınıyorlar. 13 yıldır yapılamayan reformların 3 aylık bir hükümetle yapılması zihniyeti akıllara zarar. Sığınmak istedikleri bahane hiç de kılıfına uymayan bir bahane. Amaç anlaşılıyor. Bir an önce meclise gelip seçim kararı alınmasını sağlamak. İçinde diğer partilerin olmadığı bir seçim hükümeti kurulmuş oluyor. Cumhurbaşkanı seçim hükümeti kurunca herkesin olacağı bir hükümet oluşuyor. Yetkileri de elinden salmamak maksadıyla, MHP yi de bu arada hizaya getirerek, yine MHP nin de bu zamana kadar yaptığı payandalığa güvenerek, tüm yetkilerimle iktidara koşayım diye uğraşıyor. MHP de buna çanak tutacak mı, yoksa kısa dönemli bir seçim hükümetine razı gelecek mi hep birlikte göreceğiz şeklinde konuştu.

MHPli Hüseyin Edis de, partilerinin koalisyon şartlarının belli olduğunu belirterek, seçimle ilgili çekincelerenin olduğunu kaydetti. Edis, Türkiye nin 20 ilinde hakimiyetini kaybetmiş bir devlet var. Bu ortamda seçime nasıl gidilecek, sandık güvenliği nasıl sağlanacak? ifadelerini kullandı. 

Barış BUDANOĞLU  EN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

5 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

6 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Kilis'e 3. roket düştü

7 Kilis'e 3. roket düştü

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

8 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ağaca saplandı

9 Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ağaca saplandı

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

10 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu