Sandık göründü

AK Parti ve CHP Samsun milletvekilleri koalisyon görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından sandığın göründüğü konusunda birleşti

Sandık göründü

AK Parti ve CHP arasında geçen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamaması sonrası iki partinin Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Kemal Zeybek ve Hayati Tekin değerlendirmelerde bulundu.

ÇABA GÖSTERDİK
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, hükümet kurmak için parti olarak tüm çabayı gösterdiklerini belirterek, Hükümet kurma süreci tamamlanmış değil. AK Parti-CHP ve AK Parti-MHP koalisyonları masadaydı. CHP ile koalisyon kurulamadığı ortaya çıktı. MHP ile bir koalisyon çalışması olursa, hükümet kurulabilirse kurulacak, olmazsa seçime gidilecek. Biz sürecin başından beri, milletin bize verdiği görevi samimi olarak yerine getirmek için gayret ettik. Hükümet kurulabilirse herkesin olumlu karşılaması lazım. İşin sahibi millettir. Millete gitmekten başka çare yoktur dedi.

HALKA ANLATACAĞIZ
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, halkın bir görev verdiğini ve partilerinin bunu yerine getirmek için çaba gösterdiğini belirterek, Bunun bilincinde olarak demokrasinin yürümesi için emek verdik. 13 yıldır tek başına iktidar olan bir parti ile koalisyon kurmak zordu. Ancak başından beri de biliyorduk, zamana oynayacakları, oyalayıp ülkeyi erken seçime götürecekleri belliydi. Bunu AKP lilerin yüzlerine de söyledik. 4 yıllık bir hükümet kurulmasını istedik ancak onlar kısa dönemli hükümette diretti. 4 yılda nelerin ortaya çıkabileceğini biliyorlardı. O yüzden hiçbir bakanlıktan vazgeçmek istemediler. Bizler halkımıza bu süreci enine boyuna anlatacağız. Nasıl oyaladıklarını ve millet iradesini nasıl istemediklerini anlatacağız. Halksa bu süreci iyi değerlendirecek ve gerekli cevabı sandıkta verecektir diye konuştu.

SAMİMİ OLMADIKLARI BELLİYDİ
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin de, AK Parti nin zaten erken seçime gitmek istediğini belirterek, Bir koalisyon önerilerinin olmadığını da Sayın Kılıçdaroğlu açıkladı. Burada 3 aylık hızlı bir reform gibi olumsuz bir tabloya sığınıyorlar. 13 yıldır yapılamayan reformların 3 aylık bir hükümetle yapılması zihniyeti akıllara zarar. Sığınmak istedikleri bahane hiç de kılıfına uymayan bir bahane. Amaç anlaşılıyor. Bir an önce meclise gelip seçim kararı alınmasını sağlamak. İçinde diğer partilerin olmadığı bir seçim hükümeti kurulmuş oluyor. Cumhurbaşkanı seçim hükümeti kurunca herkesin olacağı bir hükümet oluşuyor. Yetkileri de elinden salmamak maksadıyla, MHP yi de bu arada hizaya getirerek, yine MHP nin de bu zamana kadar yaptığı payandalığa güvenerek, tüm yetkilerimle iktidara koşayım diye uğraşıyor. MHP de buna çanak tutacak mı, yoksa kısa dönemli bir seçim hükümetine razı gelecek mi hep birlikte göreceğiz şeklinde konuştu.

MHPli Hüseyin Edis de, partilerinin koalisyon şartlarının belli olduğunu belirterek, seçimle ilgili çekincelerenin olduğunu kaydetti. Edis, Türkiye nin 20 ilinde hakimiyetini kaybetmiş bir devlet var. Bu ortamda seçime nasıl gidilecek, sandık güvenliği nasıl sağlanacak? ifadelerini kullandı. 

Barış BUDANOĞLU  EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

2 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

3 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

4 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

5 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Marsilya, tura göz kırptı

6 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

7 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

8 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi