AK PARTİ, 14 YAŞINDA

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak, AK Parti’nin 14. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması düzenledi.

AK PARTİ, 14 YAŞINDA

AK Parti İl Binası nda düzenlenen basın açıklamasına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve parti üyeleri katıldı.
AK Parti’nin 14 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları tarafından kurulduğunu belirten AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak, “Bu hareketin amacı, milletimizin huzuru, refahı ve Türkiye’nin büyüyerek dünyada öncü ülke olmasıdır. AK Parti, 14 yılda inşa edilen büyük dönüşüm sayesinde, ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi, sadece birikmiş sorunları çözmekle kalmadan, yükselen, güçlü, itibarlı bir ülke olabileceğimizi, istikrar ve eserlerimizle tüm dünyaya göstermiştir” dedi.
AK Parti’nin 14 yılda Samsun’da yaptığı yatırımlar hakkında da bilgi veren Bayrak, “AK Parti iktidarında Samsun, ekonomide, sanayide, yatırımlarda, ihracatta, ulaştırma ve haberleşmede, orman ve su işlerinde, gençlik ve spor, sağlık ve konuşlaşma gibi birçok alanda toplamda 14.3 milyar TL yatırım ve destek aldı. Bu rakam, Samsun’un AK Parti iktidarı süresince her yıl yaklaşık 1 milyar TL yatırım aldığını göstermektedir. Samsun’un ve Samsun halkının ihtiyaçları gözetilerek yapılan yatırımların sonucunda, şehrimiz Karadeniz’in lider kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Özellikle sağlık alanında yapılan yatırımlarla, Samsun sağlık kenti haline gelmiştir. 2002 yılı öncesinde hastanelerimizde ilaç kuyrukları vardı. AK Parti iktidarında bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı. Artık halkımız kendi doktorunu kendisi seçiyor, ilaçlarını sırada beklemeksizin istediği eczaneden alabiliyor. Sağlık alanında yatırımlarımız hızla devam etmektedir” diye konuştu.
AK Parti’nin tüm yatırımlarını halkın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiklerinin altını çizen Bayrak, “Hiçbir grubun ya da zümrenin değil, milletin partisi olduk. Biz milletimizin sesine kulak verdik. Ancak bazı gruplar, AK Parti ve Türkiye’nin bu yükselişini engellemek için elinden geleni yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Son günlerde yaşanan terör olayları bunun en açık örneğidir. Suruç’ta 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamanın ardından, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ‘çözüm sürecini baltalayıcı eylemler yapan bölücü terör örgütü PKK, vatandaşların güvenli seyahat hakkını engelleme ve bölge halkının refahtan daha fazla pay alabilmesi için yürütülen yatırımları sabote etmeye yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Suruç’ta 20 Temmuz 2015 tarihinde yaşanan patlamanın ardından, özellikle güvenlik gençlerimize yönelik yapılan saldırılar sonucunda 35 güvenlik görevlimiz şehit olmuştur. Çözüm sürecini baltalayanlar, barış isteyenler, şehitlerimizin hesabını nasıl verecekler? Terörü bir kez daha lanetliyor, yapılan saldırıları kınıyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

4 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

YSK Başkanı açıklama yaptı

5 YSK Başkanı açıklama yaptı

'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

6 'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

7 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

8 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Kazanan çok...

9 Kazanan çok...

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

10 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama