GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu IŞİD tarafından şehit edilen uzman çavuş Yalçın Nane hakkında konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti nin kuruluşunun 14. yıldönümünde konuştu. Davutoğlu, Kendi kendimize propaganda yapmayacağız. Millete derdimizi anlatacağız. Kendi başımıza kaldığımızda da herhangi bir yerden eleştiri gelmişse eğer bizde bir eksiklik, bir hata yada kamuoyunda bir algı sapması olmuşsa bunu da açık yüreklilikle tartışmaya hazır olmamız lazım. Bunu tartışıyoruz, tartışırız. Ama kurucu ilkelerden sapmaya asla izin vermeyiz

14 YILDA NELERLE KARŞILAŞMADIK Kİ

Ak Parti nin kuruluşuna ve bugününe değinen Davutoğlu, 14 yılda geriye dönüp baktığımızda, çok büyük engelleri aştığımızı görürüz. Nelerle karşılaşmadık ki. Darbe teşebbüsleri, vesayetler ile, e-muhtıralarla, parti kapatma davları ile 17-25 Aralık komploları ile Gezi provokasyonları ile, 6-7 Ekim olayları ile. Bu 14 yıl içinde bu provokasyon çabaları bizim hızımızı kesemedi. Çünkü biz bu toprağa 1071 te atılan tohumların bugünkü fidanlarıyız. Yeni bir muhasebenin eşiğindeyiz dedi. 

MİLLETE DÖNÜP HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BİR EMPOZEDE SİTEMDE BULUNMADIK

7 Haziran seçim sonuçlarına değinen Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri ile birlikte önümüzde yeni bir siyasi tablo söz konusu oldu. Millete dönüp herhangi bir şekilde bir empozede, 7 Haziran seçimleri dolayısıyla bir sitemde bulunmadık. Milletimiz ne dediyse başımızın üstündedir. Seçimlerden sonra puslu havayı seven şer odaklar harekete geçtiler. Türkiye yi bir kriz, terör sarmalına sokabilmek ülkemizi çevremizdeki ateş çemberinin bir parçası haline getirebilmek için harekete geçtiler diye konuştu. 

TÜRKİYE DEKİ BİR YÖNETİM BOŞLUĞU VARSAYIMINDAN HAREKETLE

Davutoğlu, Barıştan ve demokrasiden bahsedeneler bir baktınız PKK terörünün arkasında durdular. Sırtımızı PKK ye dayıyoruz diye mesajlar vermeye başladılar. 20 Temmuz dan itibaren düğmeye basılmışçasına Türkiye deki bir yönetim boşluğu varsayımından hareketle Türkiye yi kaosa, krize sürüklemek isteyen çevreler eş zamanlı olarak harekete geçti. DEAŞ ın Suruç saldırısı arkasından PKK nın Adıyaman da bir askerimizi şehit etmesi, DEAŞ ın sınırda bir askerimiz şehit etmesi…Bir karar aşamasına gelmiştik. Belki başka birileri iktidarda olsaydı şu anda hükümet kurma çalışmaları yapıyoruz. Bekleyelim diyebilirdi. Risk almayalım diyebilirlerdi ifadelerini kullandı. 

TERÖRE KARŞI SON 30 YILIN EN ETKİN OPERASYONLARI YAPILDI

Teröre karşı son 30 yılın en etkin operasyonlarının yapıldığını belirten Davutoğlu, Kurucu genel başkanımızın konuşmasından atıfla, Gerekirse kendimiz bedel ödeyeceğiz ama milletimize ödetmeyeceğiz Madem ki eş zamanlı bir tehdit vardı. Biz de eş zamanlı bu tehditlere hak etiği cevabı verdik. Teröre karşı son 30 yılın en etkin operasyonları yapıldı. Gelecek nesillere bedel ödetmeyeceksek bugün gerekli tedbirleri almak durumundayız açıklamasında bulundu. 

CUMHURBAŞKANIMIZ ÇÖZÜM SÜRECİ BENİM EN ÖNEMLİ PROJEMDİR ONA SAHİP ÇIKIN DEMİŞTİR

Çözüm sürecine değinen Davutoğlu, Olağanüstü kongremizde sayın Cumhurbaşkanımız bize görevi devrederken Çözüm süreci benim en önemli projemdir ona sahip çıkın demiştir Şimdi sayın Cumhurbaşkanımıza çözüm süreci üzerinden saldıranlar dönüp o konuşmaya baksınlar. Bizim tarafımızda hiçbir zaman irade eksikliği ve boşluğu söz konusu olmadı. Gereken her adım gerektiğinde atıldı. Birileri bazı hesapsız oyunlara kalkıştı. Çözüm sürecini istismar etti. Artık yol ayrımındalar diye konuştu. 

KAMUOYUNDA BİR ALGI SAPMASI OLMUŞSA TARTIŞIRIZ AMA KURUCU İLKELERDEN SAPMAYA ASLA İZİN VERMEYİZ  

Davutoğlu, Kendi kendimize propaganda yapmayacağız. Millete derdimizi anlatacağız. Kendi başımıza kaldığımızda da herhangi bir yerden eleştiri gelmişse eğer bizde bir eksiklik, bir hata yada kamuoyunda bir algı sapması olmuşsa bunu da açık yüreklilikle tartışmaya hazır olmamız lazım. Bunu tartışıyoruz, tartışırız. Ama kurucu ilkelerden sapmaya asla izin vermeyiz açıklamasında bulundu. 

ŞİMDİ BİZİM ÜZERİMİZDE BİR TAKIM LEKELER OLUŞTURMAK İSTEYENLER BİLSİNLER  

Davutoğlu, Şimdi bizim üzerimizde Bir takım lekeler oluşturmak isteyenler bir takım kampanyalar ile Ak Parti nin ismine helal getirmek isteyenler bilsinler ki bu kadrolar yola çıkarken de aktılar bu gün de aklar gelecek de ak alınların, ak yüreklerin kadrosu olacak dedi. 

ERKEN SEÇİMİ ÖNCELİKLE TELAFFUZ ETMEDİK

Davutoğlu, Dün sayın Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmeden sonraya kadar olan vakitte de biz erken seçimi öncelikle telaffuz etmedik. Bunu halkımızın tercihine karşı bir saygısızlık olarak gördük. Gidip hatanı düzelt diye halka adres göstermedik dedi. 

ÇOCUKÇA BİR YAKLAŞIM İLE TAHRİKLE CUMHURBAŞKANI YLA ARAMIZDA FARKLILIK OLSUN İSTEDİLER DAHA ÇOK BEKLERLER  

Davutoğlu, Çocukça bir yaklaşım ile tahrik ederek, cumhurbaşkanlığı makamından kendisini ayırt etsin veya kendisi ile görüşelim. Aramızda da vesayet ilişkisini kimse iddia edemez. 1 yıldır hep Cumhurbaşkanı yla aramızda bir farklılık olsun istediler. Daha çok beklerler. Sadakatimiz mezara kadar sürecek diye konuştu. 

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMEYE DÜN KARAR VERMEDİM

Davutoğlu, Bahçeli ile görüşmeye dün karar vermedim. En başta CHP ile görüşmelerin ardından görüşeceğimi söylemiştim dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı