17 AĞUSTOS ACISI

Yalovalılar depreme kurban verdikleri yakınları için dua ettiler

17 AĞUSTOS ACISI

Yalova’da 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 16 ncı yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Törende depremde ölenler dualarla anıldı. 

Depremde hayatını kaybedenler için 17 Ağustos Parkı’nda bulunan Deprem Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. 2 bin 504 kişinin hayatını kaybettiği, 10 bin 201 bina ve işyerinin yıkıldığı Yalova’da bu yıl düzenlenen törene Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari ile parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Aradan geçen 16 yıla rağmen acılar yürekleri dağlarken vatandaşlar o büyük afetin simgesi olan Deprem Anıtı’na akın ederek anıtı çiçeklerle donattı. 

Program Yalova Belediyesi’nin sessiz yürüyüşüyle başladı. Yalova Meydanı ndan hareket eden Yalovalılar, Gazipaşa Caddesi nden üzerinden Deprem Anıtı’na yürüdü. Yürüyüş ardından anıtın önünde saygı duruşunda bulunuldu. Anıtta yakınlarını kaybedenler dualar okudu. Büyük felakette yaşamlarını yitirinlerin isimlerinin yazılı olduğu mermer bloklara çiçek koyan Yalovalılar, deprem döneminde çekilen fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezdi. Anma programında İl Müftülüğü görevlileri Kuran-ı Kerim ve ilahiler okudu. Saatler 03.02’yi gösterdiğinde etkinliğe katılanlar depremde hayatını kaybedenler için dua okudu.


Deprem kurbanları için 03.02 de denize karanfil bırakıldı

Marmara Depremin en büyük yıkıma yol açtığı Kocaeli nin Gölcük İlçesi Kavaklı sahilindeki anma etkinlikleri ardından, törene katılanlar felaketin olduğu saat 03.02 de Deprem Anıtı önünde bir araya geldi. Burada depremde yaşamını yitirenler anısına denize kırmızı karanfil bırakıldı. 

Gölcük’ün Kavaklı sahilindeki anma etkinliklerine Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile çok sayıda kişi katıldı. Buradaki törende konuşan ve depremin acılarını unutmadıklarını söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, şöyle konuştu:

Geçmişten ders almalıyız. Aradan 16 yıl geçmesine rağmen geçmişten ders alıp yapılarımızı güvenli bir şekilde inşaa etmemiz gerekiyor. Marmara depreminde can kayıpları depremde değil binalar yüzünden oldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a ağır fatura

1 Samsunspor'a ağır fatura

O sıradan biri olmaz!..

2 O sıradan biri olmaz!..

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

3 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

4 Marsilya, tura göz kırptı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

5 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

6 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

7 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

8 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

9 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

10 Samsun'da bugün hava nasıl olacak?