Şartlarımız kabul edilirse, kurulur

MHP İl Başkanı Ömer Süslü, Yapılacak görüşmede bizim ön şartlarımızın kabul edilmesiyle koalisyon hükümeti ile milletin sorunlarına çözüm getirmeyi umut ediyoruz dedi

Şartlarımız kabul edilirse, kurulur

MHP İl Başkanı Ömer Süslü, AK Parti-MHP arasında bugün gerçekleşecek koalisyon görüşmeleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Süslü, AK Parti ve CHP yi 40 gün boyunca milleti oyalamakla suçladı.

DURUŞUMUZDAN TAVİZ VERMEDİK
Görev verilmesinin üzerinden yaklaşık 40 gün geçtiğini belirten Süslü, AKP ve CHP görüşmeler yaptı. Sanki hiçbir şey olmamışcasına körler, sağırlar birbirini ağırlar havasında, Türk milletinin 40 gününü heba ettiler. Uzayan bu süreç, terörün daha da artmasına sebep oldu. Bu şekilde milletimizi aldattılar. Bir de baktık ki, koalisyon hükümeti önerisi bile götürülmemiş. Biz 7 Haziran dan itibaren MHP nin duruşundan hiçbir zaman taviz vermedik. AKP-CHP koalisyonu hem kutuplaşmayı ortadan kaldıracak hem de yüzde 60-70 lik bir oy oranı ile güçlü bir iktidar ortaya çıkacaktı. Bu olmazsa milletin menfaati için elimizi taşın altına koyacağımızı beyan etmiştik. Yarın (bugün) yapılacak görüşmede bizim ön şartlarımızın kabul edilmesiyle koalisyon hükümeti ile milletin sorunlarına çözüm getirmeyi umut ediyoruz  diye konuştu.

KOLTUK SEVDALISI OLMADIK
Hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadıklarını belirten Başkan Süslü açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bakanlık konusunda hiçbir isteğimiz yok, ancak ilkesel duruşumuzu sergilemek adına ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Bunları da söylemiştik. Birincisi çözüm sürecinin bitirilmesi. Çünkü bu süreç PKK ye alan hakimiyeti kazandırıyor. İkincisi hırsızdan, namussuzdan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenden hesap sorulması. Üçüncüsü de Cumhurbaşkanı nın yasal sınırları çerçevesinde hareket etmesi. AKP liler şapkalarını önlerine koyup iyi düşünmelidirler. Bugün bu ülkede hükümet kurulamıyorsa, terör hortlamışsa, hukuk yerle bir olmuşsa bunun tek sorumlusu aciz AKP hükümetleridir. Bu AKP li kardeşlerimiz tarafından iyi değerlendirilmelidir.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

6 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Motorine büyük zam geliyor

8 Motorine büyük zam geliyor

Tüm maçlar pazar günü

9 Tüm maçlar pazar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

10 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede