Şartlarımız kabul edilirse, kurulur

MHP İl Başkanı Ömer Süslü, Yapılacak görüşmede bizim ön şartlarımızın kabul edilmesiyle koalisyon hükümeti ile milletin sorunlarına çözüm getirmeyi umut ediyoruz dedi

Şartlarımız kabul edilirse, kurulur

MHP İl Başkanı Ömer Süslü, AK Parti-MHP arasında bugün gerçekleşecek koalisyon görüşmeleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Süslü, AK Parti ve CHP yi 40 gün boyunca milleti oyalamakla suçladı.

DURUŞUMUZDAN TAVİZ VERMEDİK
Görev verilmesinin üzerinden yaklaşık 40 gün geçtiğini belirten Süslü, AKP ve CHP görüşmeler yaptı. Sanki hiçbir şey olmamışcasına körler, sağırlar birbirini ağırlar havasında, Türk milletinin 40 gününü heba ettiler. Uzayan bu süreç, terörün daha da artmasına sebep oldu. Bu şekilde milletimizi aldattılar. Bir de baktık ki, koalisyon hükümeti önerisi bile götürülmemiş. Biz 7 Haziran dan itibaren MHP nin duruşundan hiçbir zaman taviz vermedik. AKP-CHP koalisyonu hem kutuplaşmayı ortadan kaldıracak hem de yüzde 60-70 lik bir oy oranı ile güçlü bir iktidar ortaya çıkacaktı. Bu olmazsa milletin menfaati için elimizi taşın altına koyacağımızı beyan etmiştik. Yarın (bugün) yapılacak görüşmede bizim ön şartlarımızın kabul edilmesiyle koalisyon hükümeti ile milletin sorunlarına çözüm getirmeyi umut ediyoruz  diye konuştu.

KOLTUK SEVDALISI OLMADIK
Hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadıklarını belirten Başkan Süslü açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bakanlık konusunda hiçbir isteğimiz yok, ancak ilkesel duruşumuzu sergilemek adına ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Bunları da söylemiştik. Birincisi çözüm sürecinin bitirilmesi. Çünkü bu süreç PKK ye alan hakimiyeti kazandırıyor. İkincisi hırsızdan, namussuzdan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenden hesap sorulması. Üçüncüsü de Cumhurbaşkanı nın yasal sınırları çerçevesinde hareket etmesi. AKP liler şapkalarını önlerine koyup iyi düşünmelidirler. Bugün bu ülkede hükümet kurulamıyorsa, terör hortlamışsa, hukuk yerle bir olmuşsa bunun tek sorumlusu aciz AKP hükümetleridir. Bu AKP li kardeşlerimiz tarafından iyi değerlendirilmelidir.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

1 Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

2 İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

3 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi