HEDEF AVRUPALI CANİK

Samsun Canik Belediyespor Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, ilk röportajını gazetemize verirken, oldukça iddialı konuştu. Kadın basketbolunun tecrübeli antrenörlerinden Öztürk, hedefin Play-off ve Avrupa Kupaları na katılmak olduğunu söyledi

HEDEF AVRUPALI CANİK

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Samsun Canik Belediyespor, 2015-2016 sezonu çalışmalarını sürdürüyor. Sezon öncesi Mehmet Can Öztürk le anlaşıp, önemli transferlere de imza atan Samsun ekibi, oldukça iddialı. Samsun a geldikten sonra ilk röportajını gazetemize veren Başantrenör Mehmet Can Öztürk de, iddialı konuşarak, bir anlamda basketbol camiasını da heyecanlandırdı. Samsun u zorlu bir deplasman yapıp, keyif veren basketbol oynamak istediklerini söyleyen Öztürk, Avrupa nın en zorlu iki liginden biriis olana değerlendirdiği Kadınlar Basketbol Süper Ligi nde hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. 

CANİK BENİ CEZBETTİ
Samsun Canik Belediyespor Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, şöyle konuştu: 2 yıllık Beşiktaş taki görevimiz ardından geçen yıl Edirne Belediyespor la play-off ve Avrupa Kupası oynadık. Bu sezon için ise ilk Canik ten teklif geldi. Bir iki teklif daha vardı ama Canik in teklifi daha cazipti ve en önemlisi hedefleri diğer kulüplere göre daha yükselti. Buraya gelmemdeki sebep bu. Bu istediklerimizi de Samsun a yaşatmak istiyorum. Buraya geldiğimde de gördüm, çok iyi bir planlama ve yapılanma var. Herşeyden önce kulübümüzün bir salonu ve güçlü bir altyapısının olması beni cezbediyor. Bunlar basketbolda çok önemli.

EN ZORLU LİG TÜRKİYE
Hedefimiz play-off müsabakalarına kalıp önümüzdeki yıl Avrupa Kupaları nda mücadele etmek. Biz de elimizden geldiği kadar zor olan bu ligde hedefimize ulaşmaya çalışacağız. Kadınlar Basketbol Süper Ligi Rusya ile beraber Avrupa daki en önemli 2 ligden birisi. Ligde sayısız Women NBA oyuncuları oynuyor. Türk oyuncuların kalitesi her geçen gün artıyor. Zorlu bir lig olacak. Biz de bu zorul ligde çok büyük bütçeli takımların içerisinde hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız. İşimiz tabiki kolay olmayacak. Bunun için iyi çalışmamız ve yeni kurulan takımımızın adaptasyon sürecini bir an önce aşmasını sağlamamız gerekiyor.

ADAPTASYONU AŞARSAK...
Kısa rotasyonda İlsu Darıcıoğlu, Burcu Çiğil, Deniz Çolakoğlu ile anlaştık. Aslı İnceer ve Özge Turmuş da diğer anlaştığımız isimler. Kısa rotasyonundaki oyuncularımızın Natasha Lacy ve Essence Carson a yardımcı olmaya çalışacaklar. Natasha Lacy tanıdığımız bir oyuncu, O nu olumlu kullanabilirsek, takıma çok katkı sağlayacaktır. Essence Carson da bayan basketbolunda önemli isimlerden birisi. Uzun oyuncularımız Zana Tamane ve Iva Perovanoviç in de kaliteleri ortada. İkisi de ülkelerinin milli takılarında oynuyor. Onların takıma katacağı karekterle, istediklerimizi yapacağımızı umuyorum.

SAMSUN ZOR DEPLASMAN
Hedefimiz play-offa girmek. Bunu başaracak sporcularla birlikte olmak istedik. Bu yönde çalışmalar yaptık. Sakatlık yaşamaz isek, umduğumuz yerde oluruz. Keyifli basketbol izletmeyi istiyorum. İç sahada maç kaybetmemek istiyoruz. Samsun da oturmuş bir basketbol kültürü var. Bununla beraber seyircilerimiz bize bu yıl destek verirse, basketbolu tekrar böyle üst seviyelerde oynayabiliriz. Samsun deplasmanını zor hale getirmek istiyoruz. Bunu daha önceki yıllarda Samsun seyircisi yaptı. Herkes buranın zor bir deplasman olduğunu biliyor. Oyuncularımız da bu doğrultuda çalışacağız. Elimizden gelenin en iyisin yapacağız.

BAŞKAN GENÇ E TEŞEKKÜR
Şu anda ekimibiz tamam gibi ama 1-2 oyuncuyla daha görüşmemiz var. Kısa bir zamanda netleşecek. Bu arada Canik in müthiş bir altyapısı var. Belediye Başkanı Osman Genç in verdiği destek ve Kulüp Başkanımız Ercan Bayrak ile yönetiminin çalışmalarıyla güzel bir altyapı organizasyonu oluşturulmuş. Şu anda antrenmanlarda altyapıdan 4-5 oyuncuya yer veriyorum. Bu sayıyı daha çok nasıl artırabiliriz, altyapıda daha çok sporcuya nasıl hitap edebiliriz, bununla ilgili de çalışma yapacağız. Bu yıl en az 4 tane genç oyuncuyu A Takım a alacak. İkisini kesin A Takım a alacağım, deplasman iç saha bizimle birlikte olacaklar. 2-3 yıl sonra Samsun da gerçek anlamda 1 yada 2 oyuncunun A Takım da ciddi süreler alacağına inanıyorum.

Samsun Canik Belediyespor Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, muhabirimiz Selçuk Kaya nın sorularını içtenlikle cevapladı. Öztürk, göreve geldiği günden bu yana kendisi ve takımla yakından ilgilenen Haber Medya Grubu na da teşekkür etti. 
 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da karısını ölümle tehdit edip aracını yaktı

1 Samsun'da karısını ölümle tehdit edip aracını yaktı

Meteorolojiden kar uyarısı!

2 Meteorolojiden kar uyarısı!

Çorum'da 100 öğrenci hastanelik oldu

3 Çorum'da 100 öğrenci hastanelik oldu

Samsun'da polis didik didik aradı

4 Samsun'da polis didik didik aradı

Fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları

Alkollü üniversite öğrencisi durağa daldı: 3 ölü

6 Alkollü üniversite öğrencisi durağa daldı: 3 ölü

Ertuğrul Sağlam basın toplantısı düzenleyecek

7 Ertuğrul Sağlam basın toplantısı düzenleyecek

Samsun silah kaçakçılığından 5 kişi adliyede

8 Samsun silah kaçakçılığından 5 kişi adliyede

Yılbaşı öncesi dev sahte içki operasyonu: 107 gözaltı

9 Yılbaşı öncesi dev sahte içki operasyonu: 107 gözaltı

Tam bir vahşet! Kadın boğazı kesilerek öldürüldü

10 Tam bir vahşet! Kadın boğazı kesilerek öldürüldü

hızWeb