Doğudaki Terör Olayları Karadeniz Turizmini Hareketlendirdi

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olumsuz şartların turizm seyahatlerini iptal ettirdiğini, iptal edilen turların ise Karadeniz’e özellikle de Ordu’ya yönlendirildiğini söyledi.

Doğudaki Terör Olayları Karadeniz Turizmini Hareketlendirdi

Ordu’da turizm çalışmaları her geçen artıyor. Yapılan tanıtımlar ve organizasyonlar tur şirketlerinin dikkatini çekiyor. Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşanan karışıklıklar bu illere olan turları iptal ettirirken, organizasyon şirketleri de alternatif yerler arıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, iptal olan Doğu ve Güneydoğu turlarının Karadeniz’e yöneldiğini belirtti. Yaşanan bu durumun Ordu turizmine katkı sağladığını ifade eden Toparlak, zorunluluk sebebi ile Ordu’ya gelen turistlerin bu durumun dışında çok mutlu bir şekilde Ordu’dan ayrıldıklarını vurguladı.

İPTAL OLAN DOĞU TURLARI YÖNÜNÜ KARADENİZ’E ÇEVİRDİ

Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan karışıklıklar sebebi ile alternatif arayan tur şirketlerinin Karadeniz’e yönelmesi ile turizmin farklı bir ivme kazandığını aktaran Toparlak, Doğu ve Güneydoğu’da yapılan tur operasyonları yaşanan olumsuz durumlardan dolayı neredeyse tamamı iptal edildi. Doğu turlarını iptal eden organizasyon şirketleri yönlerini tamamen Karadeniz’e çevirdi. Buranın güvenli bölge olmasından kaynaklanan ve buraya yönelen organizasyon şirketleri Ordu’nun turizm potansiyelini yukarı seviyelere çıkardı. Bu durumun hem turistlere hem de buradaki işletme sahiplerine çok olumlu yansıdı. Turistler doğu turlarının iptal olması ile geldikleri Ordu’ya ve yaylalarımıza hayran kaldı. İlk defa gelen bir daha gelmek istediğini belirtiyor. İşletmecilerde bu durumdan memnun kalıyor dedi.

ZORUNLULUKTAN GELSELER DE MUTLU OLARAK AYRILIYORLAR

Turların iptal edilmesi sebebi ile Ordu’ya gelen turistlerin bu durumun tam tersi bir şekilde Ordu’yu gördükten sonra mutlu olduklarını dile getiren Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Biz de bu durumun bilincindeyiz. Zorunlu olarak buraya gelmiş insanların memnun olması açısından çok çaba sarf ediyoruz. Çünkü onları ne kadar memnun edebilirsek yeni misafirlerinde önünü açmış oluyoruz. Gönlümüz istemiyor bu durumların yaşanmasını, ancak bu durum Ordu turizm için bir fırsat oldu. Biz, zorunluluktan buraya gelen turistleri mutlu bir şekilde geri göndermek istiyoruz ve gönderiyoruz diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

2 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Samsunspor'da maaş krizi

4 Samsunspor'da maaş krizi

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

5 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

'Bu saatten sonra'

6 'Bu saatten sonra...'

Bakan Demircan Samsun'da

7 Bakan Demircan Samsun'da

90 bin sınırı yeterli değil

8 90 bin sınırı yeterli değil

Sahilde kadın cesedi bulundu

9 Sahilde kadın cesedi bulundu

Samsunspor erken gitti

10 Samsunspor erken gitti