Samsun parmakla gösterilecek

İlkadım Belediyesi tarafından yaptırılan Derebahçe Sosyal Tesisleri nin temeli, törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Gelecekte şehrimiz için güzel gelişmeleri hep beraber yaşayacağız. Samsun parmakla gösterilecek bir şehir olacak dedi

Samsun parmakla gösterilecek

Derebahçe Sosyal Tesisleri nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi. Törende konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “2015 yılını yatırım yılı ilan ettik. Projeler sırasıyla hayat buluyor. Derebahçe Sosyal Tesisleri ni, 6 dönüm içerisinde toplam 4 bin 175 metrekarelik bir alana inşa edeceğimiz. İçerisinde düğün ve nikah salonları, etüt merkezleri, sinema ve fitness salonları, mescit, kafeterya, otopark, dinlenme mekanları gibi birçok sosyal alanların bulunacağı çok amaçlı kültür ve yaşam merkezimizin temelini atarak ilçemiz için çok önemli bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. ‘Önce insan’ diyerek, ‘Her adımda İlkadım’ sloganıyla ilçemizde yaşayan herkesin huzur ve mutluluk duyacağı, eğitimde, sporda, kültürde, sanatta, turizmde öncü, gelişen ve kendini yenileyen bir İlkadım için çalışıyoruz” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM 
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, hızla kalkınan bir Samsun da yaşıdıklarını ifade ederek, 30 Mart tan sonra ilçelerimizin de katılımıyla birlikte baş döndürücü bir dönüşüm ve değişim yaşıyoruz. Erdoğan Tok kardeşim bizleri burada biraraya getirdi. Sosyal Tesisler neye yarar diye düşünebilirsiniz. İnsanlar bir araya gelir, çeşitli sosyal amaçlı aktiviteler olur. Bir belediyenin insanların öncelikli olarak bir araya gelmesini sağlayacak tesisleri yapması lazım. Çünkü buralara gelen insanların hemşehrilik duygusu gelişir, sosyalleşirler. Bu nedenle çok önemli bir yatırım. İlçelerimizde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Kavak ta düğün salonu yapıyoruz. İnsanlarımızın bir araya gelmesini sağlıyoruz. Terme Miliç te büyük bir tesis yapıyoruz. Bafra da, Alaçam da, Ladik te, Vezirköprü de yapıyoruz. Bu hizmetleri yapacağımızı vaat ederek sizlerin karşısına çıktık. Gelecekte şehrimiz için güzel gelişmeleri hep beraber yaşayacağız. Göreceksiniz 2019 a kadar Samsun Türkiye nin parmakla gösterilecek özel şehirlerinden biri olacak. Çocuklarımıza çok daha güzel bir Samsun u armağan edeceğiz diye konuştu.

ŞEHİRLERİMİZ DEĞİŞİYOR 
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı ile devletin tüm kurumlarında başlayan değişim ve dönüşüm aynı şekilde AK belediyecilikte de kendini göstermiştir. AK Parti öncesi iktidarlarda yılda bir il belediyesinin hayata geçirdiği tüm yatırım miktarı kadar AK Parti iktidarlarında sadece bir projeye yatırım miktar ödeneği ayrılmaktadır. Sosyal belediyecilik, kentlerin mimarisi ve kent kimliği AK Parti nin şehirleşmeye verdiği önemle öne çıkarıp, belediyelerimizin de vizyonu haline gelmiştir. Arıtma Tesisleri, Katı Atık İstasyonları, Sosyal ve Kültürel Tesisleri şehirlerimiz gelişmekte ve değişmektedir. Ancak değişiminde olmazsa olmazı güvendir, istikrardır, güçlü ekonomidir, müktedir siyasettir. 7 Haziran Genel Seçimleri nde halkımız bize bir ödev vermiştir. Biz ödevimizi iyi çalıştık, hükümet etmeye devam ettik dedi.

SAMSUN A RENK KATACAK
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt da konuşmasında, Şehirlerimiz sadece evlerden, yollardan ibadet değil. İlkadım Belediye Başkanımız şehirlerimize renk katacak bir yaşam merkezine sahip olunması için adım attı. İnşallah bu mekanlar, hızla gelişen Samsunumuzda artarak devam eder dedi.

HAYIRLI OLSUN
Çok amaçlı bu tesisin halkın ihtiyaçlarını karşılamada önemli olduğunu belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, “Bu tesis öncelikle Derebahçe halkına, daha sonra İlkadım ilçesine ve Samsun’a hayırlı olsun. Bu tesis inşallah en kısa zamanda biter. Bu ilçenin, bu mahallenin ve çevrenin bütün ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Derebahçe Sosyal Tesisleri nin temeli atıldı. Törene, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, eski AK Parti Milletvektili Fatih Öztürk, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

2 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

3 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

4 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Ufuk Budak Almanya'da

5 Ufuk Budak Almanya'da

 İlkel ulaşım Meclis'te

6 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Samsun'da tavuk hırsızlığı

8 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de