SASKİ kaçağa savaş açtı

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kaçak su kullanımı konusunda yoğun çalışma içerisinde olduklarını belirterek, Kaçak su kullananlar tespit edildiğinde savcılığa şikayet ediyoruz dedi

SASKİ kaçağa savaş açtı

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kaçak su kullanımı ile ilgili olarak büyük bir mücadele içinde olduklarını söyledi. Suyun değerinin bilinmesi gerektiğini belirten Demircioğlu, içme suyunun sulamada kullanılmaması konusunda vatandaşların daha duyarlı davranması gerektiğini de ifade etti.

SU YETMİYOR
Köylere, nüfus başına bulunan su miktarının yaklaşık 2-3 misli su vermelerine rağmen su yetmediğini söyleyen Demircioğlu, Suyun yetmemesinin sebebi köylerde suyu bedava kullanmaya alışmışlar. Köylerde abonelikler yok, kaçak su kullanımları fazla. Adam aldığı içme suyuyla bahçesini suluyor. İçme suyuyla sulama yapılmamalı. Bununla ilgili olarak yoğun bir mücadele başlattık diye konuştu.

PRİM ÖNERİSİ
Abonelikleri bulunmayanların abone olması için çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Demircioğlu, şunları söyledi: Kaçak suyla mücadele için Samsun merkezdeki ekibimizi durdurdum, ilçe ve köylere gönderdim. Geçen hafta Bafra nın 15-16 köyünde kaçak kullanım bulduk. Şehirde bir kişi kaçak kullansa ayda 10 ton su harcar. Ancak köyde bir bahçe sulamaya 15-20 ton su gidiyor ve bunu bir kişi değil, çok kişi yapıyor. Saat 5 ten sonra ekip çıkartıyoruz. Sulama yapanların sayacı dönüyor mu dönmüyor mu bakıyoruz. Çok yoğun bir şekilde kaçağa yöneldik. Hatta kaçak su ihalesi yaptık, bunu bulan elemana da prim verilmesini dahi önerdik. Kaçak su kullananlar tespit edildiği takdirde savcılığa şikayet ediyoruz. Hapis cezasına kadar gidiyor. Suyun değeri bilinmeli. İçme suyu sulamada kullanılmamalı. Kaçak konusunda artık çok dikkatli davranıyoruz. Abonesiz ve kaçak kullanımlara geçit vermemek için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Rüzgar, evi uçurdu

1 Rüzgar, evi uçurdu

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

2 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı