Sol yap der sağ seni dinler

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, SESOB ziyaretinde Sol siyaseti gelir, bunu böyle yapacaksın der. Sağ siyaset seni dinler. AK Parti siyasetinde ulaşamadık diye bir durum yok dedi

Sol yap der sağ seni dinler

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ni (SESOB) ziyaret etti. Birlik Başkanı Eyüb Güler le görüşen Kurt un ziyareti esnasında birliğe bağlı odaların başkanları da hazır bulundu.

BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜYORDUK
SESOB Başkanı Eyüb Güler, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada milletvekillerine ulaşamama sıkıntısı çektiklerini ifade etmişti. Güler, bu sıkıntısını ziyareti sırasında AK Parti Milletvekili Kurt a da iletti. Kuruluşlarının yaşadığı sıkıntıları çözmek için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Güler, Ben 72 oda başkanını temsil ediyorsam, onların her problemi benim problemimdir. Kendi çıkarlarım doğrultusunda değil, esnafımızın çıkarları doğrultusunda hareket etmek zorundayım. Benim esnafımın sıkıntısı belediyelerdedir. Biz 40 bin üyeli, 100 binlere hitap eden büyük bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kasaplarımızın, fırıncılarımızın, dolmuşçularımızın sıkıntıları var. Eskiden belediyede halledemediğimiz işi, bir şekilde vekillerimize ulaşıp çözüyorduk. Ancak daha önce de ifade ettim, biz artık sorunlarımızı çözecek birilerini bulamıyoruz. Ben bir birlik başkanıyım. Benim tanımadığım bir milletvekilini, benim esnafım nasıl tanıyacak, derdi nasıl çözülecek? Her ay bir toplantı yapılır, sıkıntılar konuşulur bir çözüm üretilir. Derdimizi sizlere anlatabilmeliyiz dedi.

ULAŞAMADIK DURUMU YOK
Sorunların çözümü için her türlü altyapıyı hazırladıklarını belirten Milletvekili Kurt, Sadece Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın koşmasıyla işleri halledemeyiz. Herkes omuz verecek. Koalisyonun oluşturulamaması da esnafımıza zarar veriyor. Çalışan, emeğiyle, alın teriyle parasını kazanan insan için bugünkü ortam sıkıntılı. Yine terör problemi var. Bunların hepsi esnafa zarar veriyor. AK Parti siyasetinin sol siyasetinden ayıran en önemli özellik, sahada olanı bilmesi. Yani sol siyaseti gelir, bunu böyle yapacaksın der. Ama sahada durum böyle değil. Sağ siyaset seni dinler. AK Parti siyasetinde ulaşamadık diye bir durum yok. Dönem dönem bu konuda bazı arızalar çıkabilir. Ancak bizler milletvekili olarak sizlerin sıkıntıları için varız. Bunların çözümü için elimizden geleni yapacağız ifadelerini kullandı.

Oda başkanları ile de sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Kurt un ziyareti toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Söz Erkurt Tutu'da

1 Söz Erkurt Tutu'da

Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da siyaset kavgası: 1 yaralı

Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

3 Kulu'da içinde 5 bin euro bulunan çelik kasa çalındı

Samsun'da 16 yaşındaki Sami'yi öldürenlere ceza yağdı!

4 Samsun'da 16 yaşındaki Sami'yi öldürenlere ceza yağdı!

Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

5 Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

6 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Seda Sayan programında gelin adayından damat adayına şehvetli dans

7 Seda Sayan programında gelin adayından damat adayına şehvetli dans

Meteoroloji Samsun'u uyardı! Yeni haftaya dikkat...

8 Meteoroloji Samsun'u uyardı! Yeni haftaya dikkat...

Maça gitmiyoruz

9 Maça gitmiyoruz

SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı

10 SAMGAZ, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini uyardı