Kent estetiğine ağır darbe

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu, bakanlık tarafından Atakum da inşaatı devam eden yüzme havuzu ve çok amaçlı salonun kent estetiğine ağır bir darbe olduğunu söyledi

 Kent estetiğine ağır darbe

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Atakum da inşaatı devam eden yüzme havuzu ve çok amaçlı salonun kent estetiğine ağır bir darbe olduğunu ve yapıdaki olumsuz unsurların kaldırılması gerektiğini belirtti.

YÖNETMELİĞE AYKIRI BİNA
Vatandaşın da bina ile ilgili ciddi bir tepkisi olduğunu kaydeden Memişoğlu Biz Mimarlar Odası olarak konuyla ilgili sorgulamamızı hem Atakum Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi ne yaptık.  Yetkililere bu yapının imar yapı kanunlarının hangi maddelerine uygun olarak yapımına izin verildiği sorduk ama bir cevap alamadık. Fakat bu yazımızdan 1-2 gün sonra yapının yola doğru çıkan saçağının iki metresi kesildi. Atakum Belediyesi yetkilileri daha sonra ruhsatın bakanlıktan verildiğini açıkladı. Her ne koşulda yapılıyor olursa olsun bu yapı bize göre çevre koşullarına ve imar yönetmeliklerine tamamen aykırı dedi.

YEREL YÖNETİM DİRENÇSİZ
Bakanlıktan gelen projeye yerel idarecilerin boyun eğmiş durumda olduğunu ifade eden Memişoğlu, Oysa yerel idareciler buradaki sağlıklı yapılaşma koşullarını oluşturmak için seçildiler. Merkezden gelebilecek olumsuz koşullara karşı da direnç göstermelerini de istiyoruz fakat bu tavır şu ana kadar sergilenmiş değil. Son dönemde Samsun da gündemde olan kent kimliği ve kent kimliği çabalarına da büyük bir darbedir bu yapı. Yerel idarecilerin suskunluğu karşısında da böyle bir yapı ortaya çıkıyor haliyle.Derhal bu yapıdaki olumsuz unsurlarının ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

5 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

7 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

8 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

N'Diaye ile anlaştı

9 N'Diaye ile anlaştı

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

10 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi