ŞEHİT BABASINDAN SESLENİŞ

Diyarbakır ın Lice İlçesi nde PKK lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Komando Astsubay Başçavuş Metin Aydemir in babası Taha Tahsin Aydemir, Erdoğan ve Demirtaş a seslendi

ŞEHİT BABASINDAN SESLENİŞ

Diyarbakır ın Lice İlçesi nde PKK lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Komando Astsubay Başçavuş Metin Aydemir in babası Taha Tahsin Aydemir, 19 yıl önce de yeğeninin şehit düştüğünü belirterek, Gece yarısına doğru haberleri izliyordum. Diyarbakır da şehitler olduğunu öğrendim. Kapı çalındı, subayları karşımda görünce yıkıldım. Ben bu kadar topluluğu çocuğumun düğününde istiyordum, cenazesinde değil dedi.

Diyarbakır da yapılan törenin ardından askeri uçakla Erzurum a getirilen şehit astsubay Metin Aydemir in cenazesi, Hava Meydan Komutanlığında törenle karşılandı. Ağıtların yakıldığı törende babası Taha Tahsin Aydemir oğlunun tabutuna sarıldı, fotoğrafını öptü. Anne Emine Aydemir ise bir komutana sarılarak, Ben de oğluma böyle sarılıyordum. Keşke gazi olsaydı da gözümün önünde olsaydı dedi. 

Gece yarısına doğru haberleri izlerken Diyarbakır da şehit haberleri olduğunu öğrenen Astsubay Metin Aydemir in besicilik yapan babası 55 yaşındaki Taha Tahsin Aydemir ile annesi Emine Aydemir çifti, 5 i kız 9 çocukları bulunduğunu bildirdi. Şehit astsubay Metin in çocukların en büyüğü olduğuna işaret eden Taha Tahsin Aydemir in Kazım Yurdalan Mahallesindeki evlerinin önüne Türk bayrağı asıldı.

ERDOĞAN İLE DEMİRTAŞ A SESLENİYORUM: BENİM OĞLUM ŞEHİT OLDUYSA BU İKİSİ SORUMLUDUR

Akrabaları ve arkadaşlarının akınına uğrayan evde taziyeleri kabul eden baba Aydemir, şunları söyledi:

19 yıl önce yeğenim şehit düşmüş, 3 aylık bebeği yetim kalmıştı. Ailenin ikinci şehidi Metin, 4 yıllık asker ve 2 yıldır Diyarbakır ın Kulp ta görevliydi. Gece yarısına doğru haberleri izliyordum. Diyarbakır da şehitler olduğunu öğrendim. Kapı çalındı, iki polis memuru, Sizin marketiniz varmış yanıyor dediler. Ardından subaylar geldi. Onları karşımda görünce anladım ve yıkıldım. Her iki tarafa da yazık. Ölenler bizim çocuklarımız. Barış istiyoruz. Hepimiz din kardeşiyiz. İnşallah bu memleket hiçbir zaman bölünmeyecek. Üç Ermeninin oyununa gelmeyeceğiz. Dağdakilerin de annesi babası var. Eğer kandırılmışsa, zorla götürülmüşse, birileri ikna etmişse onların da anne- babası var. Ama biz buna dur diyeceğiz. Selahattin Demirtaş a, Tayyip Erdoğan a sesleniyorum. Benim çocuğum şehit olduysa, bunların ikisi sorumludur. Çatışmaya girildiği zaman ya o ya öbürü ölecek. Sorumlu olan iki kişidir. Bu ateşe bir su serpsinler, bir yol, bir çözüm bulsunlar. Başkalarının canı yanmasın. Başka bir şey istemiyorum. Bu vatanın evladıdır benim çocuğum. Ama ben bu kadar topluluğu çocuğumun düğününde istiyordum, cenazesinde değil.EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Erkurt Tutu aday değil

2 Erkurt Tutu aday değil

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

3 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

4 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

5 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

6 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

Umutlarla oynamayın!..

7 Umutlarla oynamayın!..

Girişim yok

8 Girişim yok

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

9 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

Samsung'u Samsun'da ağırlayalım

10 Samsung'u Samsun'da ağırlayalım