Askeri araca saldırı: 8 Şehit

Siirt in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı, olayda 8 asker şehit oldu

Askeri araca saldırı: 8 Şehit

Siirt in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında PKK lılar yola tuzakladıkları bombayı, bugün öğleden sonra uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada zırhlı araçta bulunan askerlerden 8 i şehit düşerken, yaralı askerlerin olduğu belirtildi. 

Saldırının meydana geldiği bölgeye Siirt ten ve ilçelerden ambulanslar sevk edildi.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt te 8 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt- Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucunda kahraman 8 personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

VALİLİK: YARALI GÜVENLİK PERSONELİ YOK

Siirt Valiliği, Siirt te PKK lıların yola tuzakladığı patlayıcı ile askeri zırhlı araca düzenlediği ve 8 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

Bölücü Terör Örgütü PKK tarafından, Siirt-Şirvan-Pervari karayolunda askeri aracın geçişi sırasında menfeze yerleştirilen el yapmı patlayıcının, patlatılması sonucu 8 askerimiz şehit olmuştur. 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen güvenlik güçlerimize, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden menfeze yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucu 8 askerimiz şehit olmuştur. Yaralı güvenlik personelimiz bulunmamaktadır. Eli kanlı canilerin yakalanması amacıyla bölgede havadan ve karadan geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Tüm ülkemizde derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PKK lıların saldırısında şehit olan askerlerin 1 inin uzman çavuş, 2 sinin uzman erbaş, 5 inin de er olduğu öğrenildi.

PERVARİ VE ŞİRVAN A GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Siirt in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK lıların yola tuzakladığı ve askeri aracın gecişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıp 8 askerin şehit olduğu saldırının ardından bölgede geniş çaplı hava destekli operasyon başlatıldı. 

Şirvan ve Pervari ilçelerine giriş ve çıkışlar kapatılırken, Siirt çıkışından da bu yöne gidişlere izin verilmiyor. Siirt 3 üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ndan bölgeye Sikorsky helikopterlerle komandolar indirildi. Kobra helikopterler bölgeye sevk edildi. Bombalı saldırıda şehit olan askerlerden 2 sinin rütbeli, 6 sının da er olduğu öğrenildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

2 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

3 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

4 15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

5 Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

6 Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor

7 Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor

Geleceğe yatırım yapıyoruz

8 Geleceğe yatırım yapıyoruz

İş insanlarından Ankara turu

9 İş insanlarından Ankara turu

Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'

10 Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'