KİM TRANSFER İSTEMEZ Kİ?

Ümit Özat, haftalık basın toplantısında transferle ilgili sorular üzerine, Arkadaşlar hangi hoca transfere hayır der. Bende isterim ama kulübün mali yapısını bozmamak kaydıyla. 1-2 gün içerisinde sonuç alınacaktır dedi

KİM TRANSFER İSTEMEZ Kİ?

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Nuri Asan Tesisleri ndeki haftalık basın toplantısında Altınordu, Adana Demirspor maçlarını değerlendirip, transferle ilgili de soruları cevapladı. Sezona galibiyetle başladıkları için mutlu olduklarını söyleyen Özat, Altınordu bu ligin iyi ve genç ekiplerinden birisi. Kulüp olarak da farklı bir vizyona hizmet ediyorlar. Türk futbolu için yabancı oyuncudan yoksun sadece oyuncu yetiştirme amacıyla hedefine yürüyen bir takım. Onları tebrik ediyorum. Egolarından vazgeçip Türk futboluna hizmet ediyorlar diye konuştu. 

ÇALIŞILMIŞ POZİSYONLAR
Özat, şöyle devam etti: Nihayetinde skor olarak güzel maç oldu. İlk maçlarda hiç kimse dört dörtlük oynayamayabilir. Bizim için sevindirici olan taraf attığımız 4 golün üçünün çalışılmış pozisyonlardan gelmesiydi. Gerek duran top gerek Ousmane nin golü, gerek Alperen in duvar olup Mehmet e pas vermesi ve penaltıyla sonuçlanan pozisyon, çalışmalarımızın meyvesiydi. Maça baktığımız zaman 23.6 lık bir yaş ortalamamız vardı. Oyuncularla birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Eksiklerimiz üzerinde çalışıyoruz. Kazanabiliriz kaybedebiliriz, ama daha iyi oynayan kompakt bir takım yaratmak istiyoruz.

MAÇLARI İZLEYECEĞİZ
Lige galibiyetle başlamak herkes bizi beni de sevindirdi. Önemli olan bunun devamını getirebilmek. Adana Demirspor maçına gelirsek, bu ligde her maç zor. Pahalı transferler yaptılar. İyi takım kurdular. Bu ligi bilen ve şampiyonluk yaşayan tecrübeli bir hocaları var. Ancak topun arkasına iyi, daha kalabalık, daha kompakt geçersek, bu maçtan da istediğimiz sonuca alabiliriz. 

TARAFTAR DESTEĞİ ÖNEMLİ  
Seyircimizin desteği de önemli tabiki. Oyuncularıma bugün hem Adana Demir, maçını hem Altınordu maçımızı izleteceğim. Onlarda şunun bilincinde olmalı; Her maçın bir stratejisi var. Her takım maça kazanmak için çıkıyoruz ama kazanamıyorsak da kaybetmemeliyiz. Sezon başında ne kadar çok puan toplarsak, ileride faydasını görürüz. Geçen yıl Samsunspor adına tam tersi oldu. Bizim hedefimiz sezon başında fazla kayıp yaşamamak.

GENÇLERİ OYNATACAĞIM
Benim bir de ricam var. Ortadaki gerçek Samsunspor. Haberleri oynayan ve oynamayan oyuncular üzerinden değil, takım olarak değerlendirirsek sevinirim. Zola yı yazarken orada Ersel, Burhan ve altyapıdan Kemal in de olduğunu unutmayalım. Dolayısıyla hepsi bizle antrenmana çıkıyor, hafta sonu hangisi iyiyse o oynuyor. Ben genç oyuncuları oynatmak istiyorum. Bende futbolculuk kariyerimde A Takım a 18 yaşında çıktım. Futbola yeni başlayanların diğerlerinden bir farkı yok. Onlara oynama imkanını vermek istiyorum. Bu dediklerimi ilerleyen zamanlarda daha net göreceksiniz.

DENGELERİ BOZAMAYIZ
Hiçbir antrenör transfere hayır demez. Ama illa transfer yapacağız diye kulübü bataklığa da sürükleyemeyiz. Bana yönetim tarafından bir takım oyuncu isimleri sunuluyor. Ben de birinci, ikinci üçüncü alternatifleri değerlendiriyorum. Bana öyle bir teklif gelirse, bende gerekli telkinlerimi söylerim. Hangi antrenör oyuncuya yok derki. Kulübümüzün mali yapısı da ortada. Mali yapıya da zarar vermemek lazım. Transferin son 12 günü, bugün yarın umarım, transferlerle ilgili bilgi gelebilir. Yönetimimiz transfer çalışmalarını sürdürüyor. Dediğim gibi, kulüp dengelerini bozmamak kaydıyla transfer yapabiliriz.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı