BİR TEK KİŞİ REDDETTİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 BİR TEK KİŞİ REDDETTİ

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalarının bazı medya kuruluşlarında çarpıtıldığını belirten Tekin, 157 tane siyasetçinin çocuğu bu yasadan faydalanarak çocuklarını askere göndermediler. Bakan, milletvekili çocukları. Bir tek kişi reddetti. O da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu hariç bu yasadan herkes faydalandı dedi. 

ÇOCUKLARI ŞU ANDA ASKERDE OLAN BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZI YARALAYAN BİR TABLOYDU  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıuçdaroğlu nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu nun bedelli askerlikten yararlanmak istemediğini belirterek, Hiçbir siyasetçinin, hiçbir yöneticinin çocuğu ölsün arzusu içinde değiliz. Tam tersine hiç kimsenin burnunun kanamasını istemeyiz. 157 tane siyasetçinin çocuğu bu yasadan faydalanarak çocuklarını askere göndermediler. Bakan, milletvekili çocukları. Bir tek kişi reddetti. O da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu hariç bu yasadan herkes faydalandı. Siyaset yapan bakanlık makamında olan herkesin çocukları faydalandı. Bu etik değil. Dünyanın hiçbir yerinde kabul edilmez. Hiçbir çelişki yok. Kerem Kılıçdaroğlu etik davranıyor da . Niye diğer siyasetçilerin çocukları etik davranmasın? Bu doğal olarak yani her aileyi, şehit düşen çocukları şu anda askerde olan bütün yurttaşlarımızı yaralayan bir tabloydu. Bunu paylaşmak istedik diye konuştu. 

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDE NE DEDİNİZ DE CHP HAYIR DEDİ SÖYLEYİN  

Koalisyon görüşmelerine değinen Tekin, Yalan yanlış bilgilerle toplumu kandırmaktan vazgeçin. CHP ye görev vereceksiniz. Ülkeyi bu yangından kurtaracak iradesi de formülü de var. Ne dediniz de CHP hayır dedi. Söyleyin dedi. 

BİZİ TAHRİK EDİP BÜTÜN TUTANAKLARI AÇIKLAMAMIZI DA İSTİYORLAR  

Tekin, Geldiğinizde elinizde bir tek talimat vardı erken seçim. Talimat almışsınız. Bizi tahrik edip bütün tutanakları açıklamamızı da istiyorlar. Hala masadayız koalisyon hükümetinin kurulabileceğine inanıyoruz dedi. 

3 GÜN İÇERİSİNDE CHP NİN HÜKÜMET ÇIKARABİLECEK FORMÜLÜ VAR

Cumhurbaşkanı tarafından CHP ye hükümeti kurma görevinin verilmesi gerektiğini vurgulayan Tekin, Hak gaspı var. Anayasal hakkımızın verilmemesi konusunda. 3 gün içerisinde CHP nin hükümet çıkarabilecek formülü var. Yeter ki siz verin. Hala görevlendirme olabileceğine inanıyoruz dedi. 

HER ŞEY GÜVENLİK GÜÇLERİNİN, ASKERİN YAPACAĞI BİR DURUMSA SİYASET NİYE VAR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sıkıyönetim ilan edilmesi yönündeki açıklamalarını değerlendiren Tekin, Tırmanan terörün sebebi araştırılmalı. Bahçeli’nin talebine katılmak elbette mümkün değildir. Sürekli denenmişleri denemekten vazgeçmemiz gerekir. Aklı selim bir tutum ile süreci götürmek gerekir. O zaman bir vatandaş olarak her şey olağanüstü güvenlik güçlerinin, askerin yapacağı bir durumsa siyaset niye var? Her şeye rağmen bu yangının söndürülmesi için siyasi partilerin çaba sarf etmesi gerekir diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

1 Samsun'da para çantasını itfaiye kurtardı

Çerkezköy TSO'dan ücretsiz 'E-ticaret eğitimi' hizmeti

2 Çerkezköy TSO'dan ücretsiz 'E-ticaret eğitimi' hizmeti