VELİLER AYAKLANDI!

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde 19 Mayıs İlkokul ve Ortaokulu velileri, okullarının ilkokul kısmının kapatılacağı duyumunu alarak toplantı düzenlediler ve imza kampanyası başlattılar.

VELİLER AYAKLANDI!

Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonu’nda bir araya gelen veliler burada fikir alışverişi yaptılar. Toplantıda, okullarının sadece ortaokula dönüştürüleceği ve burada okuyan ilkokul öğrencilerinin de okula yaklaşık bin 200 metre uzaklıktaki Atatürk İlkokulu’na gideceği bilgisini alan veliler yetkililere tepkisini gösterirken, çocuklarını okula göndermeme ve eylem yapma fikrinde birleştiler.
Konuyla ilgili açıklama yapan 19 Mayıs İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Ufuk Uysal, “Okulumuz Samsun Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Hacı Ali Ekinci Bulvarı arasında kalan 19 Mayıs Mahallesi arasında 1996 yılında yapılmıştır. 1996-1997 yılında eğitim öğretime açılarak bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atmış, sosyal yönden güvenli, yoğun nüfusun bulunduğu bir bölgededir. Bölgede yapılaşma hızlı bir şekilde sürekli artmaktadır. Okulumuz 19 Mayıs Mahallesi’nde meskenler bölümünün tamamından öğrenci barındırmaktadır. Yaklaşık 500 - bin 200 metre arasındaki uzaklıklardan okulumuza öğrenci gelmektedir. Okulumuzun fiziki yapısı hem ilkokul hem de ortaokula cevap verecek şekildedir. Okulumuz 4+4+4 sisteminden dolayı ortaokula dönüştürüldü. İlkokul öğrencileri ortalama mesafesi bin 200 metre olan Atatürk İlkokulu’na yönlendirildi. İsteğimiz okulumuzun eskisi gibi yine ilkokul ve ortaokul olarak devam etmesidir” dedi.
Okullarının 29 derslik olduğunu belirten 19 Mayıs Mahalle Muhtarı Kamil Çilingir, “Biz provokatör değiliz ama çocuklarımız için eylem yapabiliriz. Okul başlamadan bir hafta önce birinci sınıflar okula başlayacak. Yaklaşık 400 ilkokul öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz her gün bulvardan karşıdan karşıya geçecekler. Eylemimize sahip çıkarsak başarılı oluruz” diye konuştu.
Buraya sadece kendi çocukları için değil, herkesin çocukları için toplandıklarını ifade eden Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Sevgi Kasım Afyon, “Biz eğitime karşı değiliz. 4+4+4 eğitim sistemi çok güzel oldu. Hepimiz ya apartman dairesinde oturuyoruz ya da müstakil evde oturuyoruz. Ben lojmanlarda oturup da servise yazdıracak kadar varlıklı bir insan değilim. Okulumuzda ilkokul ve ortaokulun giriş çıkış kapıları farklı. Okulumuzun ilkokul ile ortaokulu aynı anda kaldıramadıklarını söylüyorlar. Peki, o zaman Selyeri mevkisinin de ortaokulu bizim okulla birleşince bizim okul nasıl kaldıracak?” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından öğrenci velileri ilkokul bölümünün kapatılmaması ve çocuklarının başka okula yönlendirilmemesi için imza topladılar.

TEKKEKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili açıklama yapan Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, bakanlığın aldığı kararı uyguladıklarını söyledi. Yalçınkaya, “Milli Eğitim Bakanlığımızın 4+4+4 zorunlu eğitim planlamasında ‘her kademedeki okul tek başına okul olacak’ diye karar aldı. Bizim o bölgede de Atatürk İlköğretim Okulu ile 19 Mayıs İlköğretim Okulu birbirini karşılayabiliyor. Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesine ek bina yapıldı. Bahçe biraz küçük olduğu için mecburen 19 Mayıs İlköğretim Okulu’nun ilkokul kısmını kapattık ve Atatürk’e yönlendirdik. Aralarında 400-450 metre mesafe var. Atatürk’ün de ortaokul kısmını kapatarak, onları da 19 Mayıs’a dönüştürdük. Bu, bakanlığımızın uygulamasıdır. Biz bakanlığa 10 okul için rapor halinde dönüşüm kararı gönderdik. Yalnızca 3 tane okulun dönüşüm kararı uygun görüldü, diğerleri kabul olmadı” ifadelerini kullandı. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

2 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Ladik Gölü kurtulacak

3 Ladik Gölü kurtulacak

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

4 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

6 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

7 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Samsunspor'a ağır fatura

8 Samsunspor'a ağır fatura

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

9 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çok kaçırdık'

10 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çok kaçırdık'