TÜRGEV hizmet ağını genişletiyor

TÜRGEV, yeni dönemde açılışını gerçekleştireceği 19 yurt ile Türkiye genelindeki hizmet ağını genişletiyor

TÜRGEV hizmet ağını genişletiyor

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 21 yurt 3 misafirhanesiyle kız öğrencilerin eğitimine destek veren Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi için de hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. 9 üniversite şehrinde kız öğrencilerin eğitimi için çalışan TÜRGEV, yeni dönemde açılışını gerçekleştireceği 19 yurt ile Türkiye genelindeki hizmet ağını genişletiyor. 43’e ulaşan yurt sayısıyla dikkat çeken TÜRGEV, Artvin’den Edirne’ye kadar Türkiye’nin 81 ilinde yurt açmayı hedefliyor.

YURT SAYISI ARTACAK
Gaziantep’te Şehitkamil ve Şahinbey’de, Rize, Şırnak, Sivas, Malatya, Bursa, Aydın-Nazilli, Kayseri, Samsun ve Diyarbakır illerinde birer tane yurt olacağını belirten yetkililer, Anadolu daki yurt sayısını da artırmayı hedeflediklerini kaydetti. TÜRGEV in yeni dönemde 19 şehirde hizmetlerine devam edeceğini söyleyen yetkililer, İstanbul daki öğrenci nüfusunun yoğun olması nedeniyle İstanbul Avcılar, Beyoğlu, Güngören, Mecidiyeköy, Zeytinburnu, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Üsküdar Küplüce de yeni yurtlar açacaklarını ifade etti. 

SORUMLULUK ALANI NET
TÜRGEV in kurulduğu 1996 yılından bu yana yükseköğrenimdeki kızların yurt ihtiyacını karşılamaya ve öğrenim hayatlarını kolaylaştırmaya adadığını belirten yetkililer, TÜRGEV, Türkiye’de bütün imkanlarını bu alana seferber edip, uzmanlaşmış hizmet veren tek vakıftır. TÜRGEV’i anlamak, biraz da kendini kızı başka şehirde öğrenim gören anne baba yerine koymayı gerektirir. Vakfımız bu duyarlılıkla yurtlar açar. Bu özenle hizmet verir. TÜRGEV, uzak şehirlerdeki evlatlara tıpkı anne babalar gibi kol kanat gerer dedi.

FARKLI YURTLAR
TÜRGEV in öğrencilerinin hayatını zenginleştirdiğini kaydeden yetkililer açıklamalarını şöyle sürdürdü: TÜRGEV yurtları, kız öğrencilerine hayatı zenginleştirecek imkânların sunulduğu yurtlardır. Her TÜRGEV yurdu, etkinlikler, projeler, atölyelerle birer kültür ortamıdır. Yurtlarda öğrenciler Osmanlıca atölyesi, işaret dili atölyesi, İslami ilimler atölyesi, karşılaştırmalı tarih atölyesi, sosyoloji atölyesi, ebru atölyesi, resim atölyesi, hat atölyesi, ney atölyesi, keman atölyesi, dikiş atölyesi, el nakışı atölyesi, ahşap boyama atölyesi, yemek atölyesi, badminton, okçuluk, plates, aeorbik, fitness, uzak doğu dövüş sanatları, voleybol etkinlik ve atölyeleriyle kendini geliştirme fırsatı buluyolar. Yurt başvursu yapmak isteyen öğrenciler web sitemizden müracat edibiliyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

Samsunsporda Camara şoku

2 Samsunspor'da Camara şoku

İmza bugüne kaldı

3 İmza bugüne kaldı

Samsunda korkunç kaza

4 Samsun'da korkunç kaza

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

5 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

6 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

7 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

8 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

9 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunsporda golcüler iş başında

10 Samsunspor'da golcüler iş başında