TÜRGEV hizmet ağını genişletiyor

TÜRGEV, yeni dönemde açılışını gerçekleştireceği 19 yurt ile Türkiye genelindeki hizmet ağını genişletiyor

TÜRGEV hizmet ağını genişletiyor

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 21 yurt 3 misafirhanesiyle kız öğrencilerin eğitimine destek veren Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi için de hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. 9 üniversite şehrinde kız öğrencilerin eğitimi için çalışan TÜRGEV, yeni dönemde açılışını gerçekleştireceği 19 yurt ile Türkiye genelindeki hizmet ağını genişletiyor. 43’e ulaşan yurt sayısıyla dikkat çeken TÜRGEV, Artvin’den Edirne’ye kadar Türkiye’nin 81 ilinde yurt açmayı hedefliyor.

YURT SAYISI ARTACAK
Gaziantep’te Şehitkamil ve Şahinbey’de, Rize, Şırnak, Sivas, Malatya, Bursa, Aydın-Nazilli, Kayseri, Samsun ve Diyarbakır illerinde birer tane yurt olacağını belirten yetkililer, Anadolu daki yurt sayısını da artırmayı hedeflediklerini kaydetti. TÜRGEV in yeni dönemde 19 şehirde hizmetlerine devam edeceğini söyleyen yetkililer, İstanbul daki öğrenci nüfusunun yoğun olması nedeniyle İstanbul Avcılar, Beyoğlu, Güngören, Mecidiyeköy, Zeytinburnu, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Üsküdar Küplüce de yeni yurtlar açacaklarını ifade etti. 

SORUMLULUK ALANI NET
TÜRGEV in kurulduğu 1996 yılından bu yana yükseköğrenimdeki kızların yurt ihtiyacını karşılamaya ve öğrenim hayatlarını kolaylaştırmaya adadığını belirten yetkililer, TÜRGEV, Türkiye’de bütün imkanlarını bu alana seferber edip, uzmanlaşmış hizmet veren tek vakıftır. TÜRGEV’i anlamak, biraz da kendini kızı başka şehirde öğrenim gören anne baba yerine koymayı gerektirir. Vakfımız bu duyarlılıkla yurtlar açar. Bu özenle hizmet verir. TÜRGEV, uzak şehirlerdeki evlatlara tıpkı anne babalar gibi kol kanat gerer dedi.

FARKLI YURTLAR
TÜRGEV in öğrencilerinin hayatını zenginleştirdiğini kaydeden yetkililer açıklamalarını şöyle sürdürdü: TÜRGEV yurtları, kız öğrencilerine hayatı zenginleştirecek imkânların sunulduğu yurtlardır. Her TÜRGEV yurdu, etkinlikler, projeler, atölyelerle birer kültür ortamıdır. Yurtlarda öğrenciler Osmanlıca atölyesi, işaret dili atölyesi, İslami ilimler atölyesi, karşılaştırmalı tarih atölyesi, sosyoloji atölyesi, ebru atölyesi, resim atölyesi, hat atölyesi, ney atölyesi, keman atölyesi, dikiş atölyesi, el nakışı atölyesi, ahşap boyama atölyesi, yemek atölyesi, badminton, okçuluk, plates, aeorbik, fitness, uzak doğu dövüş sanatları, voleybol etkinlik ve atölyeleriyle kendini geliştirme fırsatı buluyolar. Yurt başvursu yapmak isteyen öğrenciler web sitemizden müracat edibiliyor.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

2 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

3 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Ufuk Budak Almanya'da

4 Ufuk Budak Almanya'da

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

5 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

 İlkel ulaşım Meclis'te

6 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Samsun'da tavuk hırsızlığı

8 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de