Ezgililer den rekor başarı

Eğitim ve öğretimdeki başarılarını her geçen yıl daha da arttıran Özel Ezgililer Eğitim Kurumları, bu seneki TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında yine rekor kırdı. TEOG 1 sınavından 9 öğrenci tam puan alırken, TEOG 2 sınavından ise 13 öğrenci tam puan aldı

Ezgililer den rekor başarı

Kurulduğu yıldan beri başarı çıtasını yükselten Samsun un en önemli ve en kaliteli eğitim kurumu Özel Ezgililer Eğitim Kurumları, TEOG sınavları ile başarısını tescillendirdi. Başarının bir tesadüf olmadığını belirten Özel Ezgililer Eğitim Kurumları Müdürü Sezen Kılınç, TEOG 2 sınavında 13 öğrencinin tam puan aldığını kaydetti. 
 
BAŞARI TESADÜF DEĞİL
Ezgililer in örnek bir okul olduğunu belirten Kılınç, Biz Samsun okullarını baz almadan Türkiye genelindeki özel ve devlet okullar ile yarışmaktayız. Başarılarımız her geçen yıl daha da artıyor. Bu sene TEOG 2 sınavına giren 67 öğrencimizin 13’ü tüm soruları doğru cevaplandırarak tam puan aldı. TEOG 1 sınavından ise 9 öğrencimiz tam puan almıştı. Her iki sınavdan tam puan alan 7 öğrencimizde aynı öğrenci. Dolayısıyla başarının tesadüf olmadığını görüyoruz. Okulmuzda sorgulamaya dayalı ezbersiz eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizin TEOG daki başarının temelinde, anaokulundan aldığı bilgi ve beceriler, ilkokuldaki anlamaya yönelik çalışmalar, sorgulamacı zihniyet ve hızlı test çözme yeteneğini yatıyor. Öğrencilerimiz mutlaka istedikleri liseye giriyor. Özel liselere giden öğrencilerimiz ise burs alıyor. Anaokul, ilkokul ve ortaokulda kalite arttırma projelerimizi isabetli bir şekilde yürütüyoruz dedi.

BEŞ SENELİK PROJELER HAZIR
Eğitimin yerel bir olgu olduğunu kaydeden Kılınç, Eğitimin ihtiyacı yerele göre değişir. Bu anlamda da yerel bir okul olan Ezgililer in oldukça avantajlı olduğunu düşünüyorum. Yerel bir okul olarak hızlı kararlar alıyor ve Ar-Ge çalışmasını kendimiz yapıyoruz. Şu anda  önümüzdeki beş sene içerisinde değişebilecek sistem ve konulara göre oluşturduğumuz projelerimiz hazır. 13 yıldır hizmet veren bir okul olarak profesyonelleştik, kurumsallaştık ve sistemi oluşturduk. Profesyonellik, mekanikliği içinde barındırdığı için amatör ruhumuzu koruyarak çalışıyoruz diye konuştu.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÇALIŞMA
Öğrencilerinin dershaneye ihtiyaç duymadığını belirten Kılınç, Öğrencilerimiz dershaneye gitmez ve özel ders almaz. Rehberlik servisimiz çok ciddi çalışır. Özel okulun en büyük artısı, bireysel takip, sık geri bildirim yapmasıdır. Pedagojik anlamda çocuğun destekleyerek ve de bireysel eğitim uygulayarak öğrenemeyen öğrenci yoktur felsefesi ile öğrencileri gelebileceği en iyi yere getiriyoruz. Bizler gündüz okulculuk yapıyor, akşam velinin görevini üstlenerek çocuğa ödev yaptırıyor, test çözdürüyor ve sınava hazırlıyoruz. Hafta sonu dershanecilik, hafta içi çalışmalarımızla da özel ders öğretmenliği yapıyoruz. Bunları yıl içinde aldığımız ücretlerle ücretlendiriyoruz dedi.

TEŞEKKÜRLER
Ticari mantık ile hareket etmediklerini vurgulayan Kılınç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Kalite detaylarda saklıdır. Detaylar maliyet gerektirir. Bu maliyeti sağlayacak ise kurucularımızdır. Kurucularımız saygın iş adamlarıdır. Eğitime ticari bakmayan, eğitim adına yatırımdan kaçınmayan, bir dediğimizi iki etmeyen kurum sahiplerimiz var. Bize bu finansı sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz a ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımız sunuyorum. Başarıda çok büyük emeği olan ekibime, her zaman destek olan velilerimize ve öğrencilerimize de çok teşekkür ediyorum.

EN İYİ OKULLAR
Kılınç, öğrencilerin kazandıkları okulları da şöyle sıraladı: 2 öğrenci Galatasaray Lisesi, 5 öğrenci İstanbul Erkek Lisesi, 2 öğrenci Beşiktaş Kabataş Lisesi, 2 öğrenci İstanbul Atatürk Fen Lisesi, 2 öğrenci Kadıköy Anadolu Lisesi, 1 öğrenci Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, 1 öğrenci İstanbul Küçük Çekmece Anadolu Lisesi, 2 öğrenci Ankara Fen Lisesi, 1 öğrenci Ankara Gazi Anadolu Lisesi, 7 Öğrenci Garip Zeycan Fen Lisesi, 4 öğrenci Aziz Atik Fen Lisesi, 1 öğrenci Bafra Fen Lisesi, 5 öğrenci Atatürk Anadolu Lisesi, 8 öğrenci Tülay Başaran Anadolu Lisesi, 2 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi, 2 öğrenci Köksal Ersayın Anadolu Lisesi, 3 öğrenci Samsun Anadolu Lisesi, 3 öğrenci Onur Ateş Anadolu Lisesi, 1 öğrenci Canik İMKB Anadolu Lisesi, 2 öğrenci Mithat Paşa Anadolu Lisesini kazanırken, 11 öğrencimiz de özel liselerden burs kazandığı için herhangi bir devlet lisesi için tercihte bulunmadı. 

Ayşe KUŞCU 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

Oy kullandı, kazada öldü

5 Oy kullandı, kazada öldü

Oylar Uyanık'a!

6 Oylar Uyanık'a!

Başkan Genç'in acı günü

7 Başkan Genç'in acı günü

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

8 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

Ayite'yi Altay kaptı

9 Ayite'yi Altay kaptı

Samsun'da ByLock'a 3.509 kez girmiş

10 Samsun'da ByLock'a 3.509 kez girmiş