VE ERDOĞAN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye nin 45 günün sonunda erken seçime gideceğini belirtti, 1 Kasım da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır dedi

VE ERDOĞAN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, açıklamasında 1 Kasım da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır. 45 günün sonunda da tekrar Meclis Başkanımla bir görüşme daha yapacağım ve bu görüşmeyi yaptıktan sonra da hayırlısıyla ülkemizi bir erken seçime götüreceğiz dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
Çözüm sürecindeki hedefimiz kardeşlikti. 7 Haziran dan sonra demokrasinin ülkemizde farklı şekilde taçlanacağı beklenirken farklı olaylar oldu. 7 Haziran seçimleri umuttu ama sonrasında arzu edilmeyen olaylar oldu. Süreç parlamentoda devam etmedi. Şiddet tırmandı, bölücü terör örgütü içeriden dışarıdan ülkemizi bölme gayretleri içine girdi. Gelinen noktada sabır, sabır, sabır.. Ben çözüm süreci buzdolabına konulmuştur demek zorunda kaldım.
 

HALKIMIZ KENDİ İÇİNDEKİ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINI AYIKLAMAK DURUMUNDADIR
 

Güvenlik güçlerimiz, emniyet teşkilatlarımız elimizden ne geliyorsa yapmak durumundayız. Halkımız kendi içindeki bölücü terör örgütü mensuplarını ayıklamak durumundadır, gerekirse bunları güvenlik güçlerine haber vermek durumundadır. Kimse yalanları yutmuyor. Bakın yatırımlar yapılıyor bunları yakanlar ortada. Bunlar o bölge için. Bunların benim Güneydoğu daki Kürt vatandaşım ile dertleri yok. Dertleri ülkeyi nasıl karıştırırız. Biz bölücü değiliz bilmem ne.  A dan Z ye yalan. Kendilerini gizliyorlar, ülkenin evlatlarını birbirine düşürme gayretleri içindeler. Şehitlerimiz oluyor, Allah tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Mücadelede bunların olacağını, olabilceğini güvenlik güçlerindeki, emniyet teşkilatındaki kardeşlerim biliyor. Bu işten zaferle çıkacağız. Zaferle çıkınca bu kardeşlerimiz hayırla yad edilecek .Köşesinden yaptıkları tahribatla, yazılarla milletin birliğini bozmaya gayret edenler bilmelidir ki bu millet onları lanetliyor. Seçim sürecine giriyoruz. Cumhurbaşkanı nın konu ile ilgili yetkileri bellidir.
 

45 GÜNÜN SONUNDA ÜLKEMİZİ ERKEN SEÇİME GÖTÜRECEĞİZ
 

Zaman kaybetmenin peşinde olmayacağım. Ana muhalefet partisine yetki verilmeli… Bu görüşmeler yapıldı, o zat Beştepe’yi tanımıyorum, gitmem derken, Beştepe’yi tanımayanı Beştepe’ye niye çağırayım? Zaman kaybetmeye gerek var mı? Cumhurbaşkanı seçime götürebilir mi? Götürebilir.
Şuanda cumhurbaşkanı olarak pazartesi 45 günün sonu. 45 günün sonunda da Meclis Başkanı ile görüşme yapacağım. Bundan sonra da hayırlısı ile ülkemizi erken seçime götüreceğiz.
 

1 KASIM DA İNŞALLAH TÜRKİYE TEKRAR SEÇİMİ YAŞAYACAKTIR

Önemli olan bir şey daha var. Kimi yetkilendirirsem burada seçim hükümetini parlamento içinden gerekirse parlemnto dışından almak suretiyle kabineyi oluşturur ve seçime gideriz. Seçim güvenliği konusunda da tedbirler alınıyor. 1 Kasım da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır.
 

MURAT SANCAK’A SİLAHLI SALDIRI
 

Murat Beye geçmiş olsun diyorum. Allah korudu. Böyle çapraz ateşe tabi oradan kurtulmuş olmak manidardır. Zaten tehdit alıyorlardı. Onlar bir şeye inanıyorlardı. Çok anlamlıdır. Özellikle ifade etmek istiyorum medya kendi içersinde nasıl özgürlüklere sahip olduğunu gösteriyor. Kimler bu olayla ilgili ne gibi başlıklar atmış. Paralel yapının organlarının basın özgürlüğü konusunda halini ve tavrını görüyoruz.EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

4 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

Canberk de tamam

5 Canberk de tamam

CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

6 CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

7 Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

Samsunspor'dan 1 günde 2 transfer birden

8 Samsunspor'dan 1 günde 2 transfer birden

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

9 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Çepni ailesinin acı günü

10 Çepni ailesinin acı günü