Mahallelerde Su Sıkıntısı

Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, “Yaz ayı ve fındık sezonu olması nedeniyle vatandaşlarımız mahallerinde su sıkıntısı çekiyorlar” dedi.

Mahallelerde Su Sıkıntısı

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, “Bize bu konu ile ilgili birçok muhtar arkadaşımız şikayetlerde bulundular. Bizler de bu şikayetleri yetkili olan yere ileteceğiz. Biran önce bu durumun çözülmesini istiyoruz. Şu an için tankerlerle su takviyesi gönderiyoruz. Bu bir geçici çözüm ama biran önce kalıcı bir çözüm bulma yollarını arıyoruz. Bu sorunumuz çözülürse herkes bu anlamda rahat olacaktır. Fındık ayı nedeniyle insanlarımız sıkıntılı günler geçiriyor. Mahallerimiz kalabalık ve özellikle gurbetten gelen vatandaşlarında gelmesi ile su her yerde büyük bir ihtiyaç haline geliyor. Yetkililerin biran önce bu sorunu çözmesini bekliyoruz ” diye konuştu.

OSKİ’DEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Özkan, “Ordu bölgesinde 16 tankerle sahada yer alarak susuz yerlere su ulaştırıyoruz. Programlı bir şekilde mahallerimizin hepsine su tankeri ile su veriyoruz. Mahallerimizin yüzde 90’ının suyu var. Bu dönemde işçi sayısından dolayı mahallede ki yaşayan vatandaş sayısı çoğalınca sıkıntı oldu. Tam olarak mahallelerin yönetimini almasak da her türlü sıkıntılarını OSKİ olarak koşuyoruz. Destek anlamında elimizden geleni yapıyoruz. Alt yapı, yatırım ve pompalama işlerinin ana hatlarını biz yapıyoruz. Fındık işçilerinin o mahallerde fazla bulunması su ihtiyacını doğursa da elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda şikayetler muhtarlara gidiyor ve onlar da bizlere şikayetlerini iletiyorlar. Yoğunluk bölümlerde muhtar arkadaşlarımız saatli su vererek bu sorunu çözebilirler. Muhtar arkadaşlara bu konu ile ilgili bilgiler veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu sorunu kökten çözmeyi planlıyoruz. Bu yıl için aldığımız tedbir 16 tankerle mahallelere su dağıtımıdır” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

2 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

3 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

4 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

7 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Ladik Gölü kurtulacak

9 Ladik Gölü kurtulacak

Samsun'da film gibi operasyon! 84 gün sonra yakalandı

10 Samsun'da film gibi operasyon! 84 gün sonra yakalandı