Erken seçim 1 Kasım da

Samsun daki 5 siyasi partinin il başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın erken seçim için işaret ettiği 1 Kasım tarihini değerlendirdi.

Erken seçim 1 Kasım da

Samsun daki siyasi partilerin il başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 1 Kasım da seçime gidileceğini belirten açıklamalarını değerlendirdi. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, erken seçim sonucun 15 gün önceden belli olduğunu belirtirken, CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Cumhurbaşkanı nı baskın seçim yapmakla suçladı. MHP İl Başkanı Ömer Süslü ise seçimin kaos ortamında doğru bir karar olmayacağını belirtirken, HDP İl Eş Başkanı Elif İçigen ülkenin kaosa sürüklenmesinin asla arzu ettikleri bir durum olmayacağını söyledi. SP İl Başkanı Hasan Var da erken seçimi 7 Haziran dan beri beklediklerini dile getirdi.

İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gelişen koalisyon görüşmeleri sonucunda seçimin 15 gün öncesinden belli olduğunu belirterek, Koalisyonla ilgili görüşmeler sonrası aslında bir şeyler netleşmeye başlamıştı. Ancak biz hala umut var diyerek görüşmelere devam ettik. Sonuç olarak hükümet kurulamadığı için tabii ki seçim olacaktır. İnşallah hayırlısı olur. Hükümet kurulamamasından dolayı siyasi sıkıntılar, ekonomik sıkıntılar var, terörle ilgili sıkıntılar var. Bunların ortadan kalkması için, belirsizliğin ortadan kalkması için seçime gerek var. Bizler her zaman olduğu gibi seçime hazırız. Gerekli çalışmayı yapacağız. Kaybettiğimiz vekili de, meclisteki tek başına iktidar için gerekli çoğunluğu da alacağız diye konuştu.

AMAÇ BASKIN SEÇİM
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ı eleştirerek, Cumhurbaşkanı 1 Kasım diye tarih veriyor. Bu açıklamayı YSK nın yapması gerekirken, Cumhurbaşkanı yapıyor. Bir bakıyoruz Başbakan olmuş, bir bakıyoruz Seçim Kurulu Başkanı olmuş, bir bakıyoruz hakim, savcı olmuş. Erken tarihe almasının nedeni de baskın seçim yapmak. Sanıyor ki sandıkta tek başına iktidar çoğunluğunu alacak. Türkiye nin bugünkü hale gelmesine bu iktidar hırsı sebep olmuştur. Sandıkta halkımız bunun hesabını soracaktır. Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri ayaktadır, seçimlerde de gereğini yapacaktır dedi.

ERKEN SEÇİM DOĞRU DEĞİL
Seçim kararını kaos ortamında doğru bulmadıklarını ifade eden MHP İl Başkanı Ömer Süslü, Bugünkü iktidarın sandığa sahip çıkmak konusunda sıkıntıları var. Daha normal ortamlarda bunu başaramayan hükümet her gün şehit haberlerinin geldiği, terör örgütünün her gün bir yerlerde eylem yaptığı, ülkenin yangın yerine döndüğü şu günlerde bir seçimi nasıl yapacak? Bölge güvenliğini sağlayıp insanların güven içerisinde oy kullanmalarını nasıl başaracak? Bu çok mümkün değil. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi milletimizin geleceği düşünülerek bugün itibariyle seçim düşünülmemelidir. Ancak seçim yapılacaksa da biz hazırlıklıyız. Milliyetçi Hareket Partisi kadroları her seçime iddialı bir şekilde girer. Bu seçimde de halkımızın gerekli değerlendirmeyi yapacağını düşünüyorum diye konuştu.

TÜM KALBİMİZLE BARIŞ İSTİYORUZ
HDP olarak seçim hükümetinde olabileceklerini ve bakanlık pazarlığı yapmayacaklarını belirttiklerini ifade eden HDP İl Eş Başkanı Elif İçigen, Söylenenlerin aksine ülkenin daha fazla kaosa sürüklenmesi arzu ettiğimiz bir durum değildir. Biz huzur istiyoruz. Biz tüm kalbimizle barış istiyoruz. Askeriyle, polisiyle, yoksul halkın çocuklarının yaşamını yitirdiği çirkin ve kirli bir savaş ortamındayız. Yüreğimizi yakıyor bu durum. 7 Haziran sonrası ilk yenilgisini yaşayan AKP ve sarayındaki saltanatı engellenen Cumhurbaşkanı nın HDP ye olan kininin bir ifade şeklidir bu. Suruç katliamından sonra açık savaş ilan etmiştir. Yarattığı bu savaşla, HDP oylarını düşürüp, o hayatını kurduğu tek adam düzenini kurmayı amaçlamaktadır. Ancak artık halkımız uyanmıştır ve oynanan bu oyuna gelmeyecektir. Ayrıca oylarımızın düşmesi söz konusu değildir. Aksine oy oranımızın arttığı yönünde istatiksel sonuçlar mevcut. Bizler biliyoruz ki her zaman savaş kaybeder, barış kazanır diye konuştu.

İKİ AYDIR BUNU BEKLİYORDUK
Seçimlerin yenilenmesini iki aydır beklediklerini belirten Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Av. Hasan Bayram Var, Cumhurbaşkanı nın böyle bir planı olduğunu söylüyorduk. Malumun ilanı olmuş. Biz de her seçim olduğu gibi hazırlıklarımızı yapacağız. Hiçbir sıkıntı yok bu anlamda, Meclis e girmek için elimizden geleni yapacağız. Seçimin yapılması önemli. İçinde bulunduğumuz bir kaos ortamı var. Seçim yapılmazsa daha kötü olur düşüncesindeyim. Madem Türkiye de bir demokrasi var, millet kararını 7 Haziran da vermiş. Koalisyon oluşmadıysa ve iş erken seçime gidiyorsa bunun yapılması hukuksal anlamda gerekmektedir ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

5 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

6 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Samsunspor'da uzun mesai

7 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

8 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu