ŞIRNAK TAN ACI HABER VAR

Şırnak ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık Köyü nde Jandarma Karakolu na dün gece yapılan saldırıda yaralanan 3 askerden durumu ağır olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan şehit oldu

ŞIRNAK TAN ACI HABER VAR

Saldırıda yaralanan 2 uzman çavuşun ise Şırnak Asker Hastanesi nde tedavileri sürüyor. Beytüşşebap İlçesi ne yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan Ayvalık Köyü ndeki jandarma karakoluna dün gece saat 21.30 sıralarında bir grup PKK lı tarafından roketatar ve ağır silahlarla 3 koldan ateş açıldı.
Saldırıda biri ağır olmak üzere 3 asker yaralandı. Karakolda nöbet tutan askerlerin PKK lılara karşılık vermesi üzerine yoğun ateş altında kalan PKK lılar, geldikleri derin vadilere doğru kaçtı. Teröristlerin kaçtığı bölgeye, Ayvalık Jandarma Karkolu ndaki birlik tarafından top atışı yapıldı. Şırnak 23 üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ndan kalkan taarruz helikopterleri de PKK lıların kaçtığı bölgeyi yoğun ateş altına aldı.
Çatışma bittikten sonra helikopter ile Şırnak Asker Hastanesi ne kaldırılan yaralı askerlerden durumu ağır olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan doktorların tüm müdahalelerine rağmen gece 02:00 sıralarında şehit oldu. Yaralı 2 uzman çavuşun Asker Hastanesi ndeki tedavileri devam ediyor.
Bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

ŞEHİT ALİ ALKAN OSMANİYE YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
PKK lı teröristlerin saldırısında şehit olan 30 yaşındaki Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan ın Osmaniye deki babasının evine ateş düştü. 

Dün 21.30 sıralarında terör örgütü üyelerinin açtığı taciz ateşinde yaralanan 3 askerden Yüzbaşı Ali Alkan, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Yüzbaşı Alkan ın şehit haberi, Osmaniye de Fatih Mahallesi 3026 sokakta kızı Filiz Günbaran ın yanında kalan babası 60 yaşındaki Hasan Kalkan a, saat 03.00 sıralarında Osmaniye Garnizon Komutanı Aybay Şefik Atak tarafından verildi. Bekar olan Yüzbaşı Ali Alkan ın ağabeylerinden birinin yarbay, diğerinin ise astsubay başçavuş olduğu belirtildi. Ankara dan 1.5 yıl önce Şırnak a tayininin çıkan Şehit Yüzbaşı Ali Alkan ın annesi Fatma Alkan ın da, yine 1.5 yıl önce vefat ettiği belirtildi. 

BAYRAM KÖMBESİ İSTEMİŞ

Oğluyla 3 gün önce konuştuğunu belirten şehit babası Hasan Alkan, Benim çocuğum vatan uğruna şehit oldu. Onun cennette yeri var. Ama bu işe bulaşanların Allah belasını versin. Ocaklarına ateş düşürsün. Allah onları da bu duruma düşürsün. 3 gün önce görüştüm. Bizden bayram kömbesi (kurabiye) istedi. Ona bir paket gönderdim. Ama daha eline bile ulaşmamıştır dedi.

Şehit Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan a görev yaptığı Şırnak ta yapılacak törenin ardından Osmaniye de toprağa verilmesi bekleniyor. EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

 Kaldırım, resmen aday adayı

3 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

4 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor'da moraller düzeldi

6 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

7 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Samsunspor daha avantajlı

8 Samsunspor daha avantajlı

Yazık bu şehre…

9 Yazık bu şehre…

Kim oynayacak?

10 Kim oynayacak?