O ANNEYE MÜEBBET

Burdur un Gölhisar İlçesi nde geçen yıl 8 Temmuz günü evinde dünyaya getirdiği kız çocuğunu çuval içerisinde mezarlığa bırakarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 23 yaşındaki Fatma Eratalay, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

O ANNEYE MÜEBBET

Burdur da 7 Temmuz 2014 tarihinde rahatsızlanarak Gölhisar Devlet Hastanesi ne giden Fatma Eratalay a yapılan muayene sonucu hamile olabileceği söylendi. Ultrason çektirmeyi kabul etmeyerek hamile olmadığını söyleyen genç kadın, hastaneden ayrıldı. Fatma Eratalay, ertesi sabah yoğun kanama nedeniyle Gölhisar Devlet Hastanesi ne geldi. Muayenede, kadının en az 7- 8 aylık bir bebek dünyaya getirdiği, kanamanın da bundan kaynakladığı tespit edildi.

Polise bilgi verilirken sorguya alınan Fatma Eratalay, kız çocuğunu evinde doğurduğunu, daha sonra bir çuval içerisinde kardeşine vererek atmasını istediğini itiraf etti. Bu bilgilerin ardından harekete geçen polis, Konak Mezarlığı nda bebeğin cesedini buldu. Antalya Adli Tıp Kurumu nda yapılan otopside, canlı olarak doğduğu tespit edilen kız bebeğin, çuvalda havasızlıktan boğulduğu belirlendi.

ANNESİ VE KARDEŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI

Tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi ne gönderilen Fatma Eratalay ile tutuksuz yargılanan erkek kardeşi 19 yaşındaki H.E. ve annesi 41 yaşındaki Sebahat Eratalay hakkında ağırlaştırılmış ömürboyu hapis istemiyle dava açıldı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi nde dün görülen davanın karar duruşmasında sanıklar son kez hakim karşısına çıktı.

Fatma Eratalay, çocuğunu öldürmediğini belirterek, beraatını ve tahliyesini talep etti.

Kızının hamile olduğunu dahi bilmediğini anlatan Sebahat Eratalay ise olayda kusuru olmadığını söyledi. H.E. de olay günü çuvalı annesiyle beraber araçla boş araziye götürdüklerini, kendisinin araçtan inmediğini, çuvalı annesinin yere koyduğunu kaydetti. 

Mahkeme heyeti son savunmaların ardından kararını açıkladı. Ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan Fatma Eratalay ın cezası iyi halden ömürboyu hapis cezasına indirilirken, suça yardım etmek ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen annesi Sebahat Eratalay ın cezası 12 yıl 6 aya indirildi. H.E. nin ise suçu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraatına karar verildi. Duruşmanın ardından tutuklanan Sebahat Eratalay da Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi ne gönderildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı