Halkın iradesine saygı göstermedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Cumhurbaşkanı, AKP nin koalisyon görevini teslim etmesinden sonra halkın iradesine saygı göstermeyerek görevi Sayın Kılıçdaroğlu na vermedi dedi

Halkın iradesine saygı göstermedi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, ülkedeki siyasal ortamı ve yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Zeybek, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve AK Parti yi, ülkeyi erken seçime götürme projesi hazırlamakla suçladı.

HALKIMIZA ANLATACAĞIZ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti nin erken seçim olması için çabaladığını öne süren Zeybek, Seçimin sonuçlandığı 7 Haziran dan itibaren Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AKP el birliğiyle erken seçim projesi hazırlamışlar. Bu süreci nasıl geçiştirip ülkeyi erken seçime nasıl götürürüz ün hesabını yapmışlar. Halkın önünde güzel görüntüler verip arka planda kendi çıkarları için senaryo yazmışlar. İçinde bulunduğumuz kaos ortamının, terör olaylarının artmasının baş sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan dır. Bununla beraber ülkeyi 13 yıldır despotça yöneten AKP iktidarı ve Davutoğlu dur. Ülkeyi kargaşa çıkararak bir kaosun içerisine koydular. Millet iradesine saygı göstermediklerini halk değerlendiriyor görüyor, biz de bunu halkımıza seçime kadar daha fazla anlatacağız diye konuştu.


ERDOĞAN A TEPKİ OYU VERECEK
Partilerinin ön koşulsuz masaya oturduğunu belirten Zeybek, Şu andaki Cumhurbaşkanı, AKP nin koalisyon görevini teslim etmesinden sonra halkın iradesine saygı göstermeyerek Sayın Kılıçdaroğlu na görevi vermemiştir. Erdoğan ın seçildiği seçimde halkın büyük bir kısmı sandığa gitmemiştir. Ben 1 Kasım daki seçimde bu seçmenlerin bir kısmının sandığa giderek Cumhurbaşkanı na tepki koyacağını ve bize oy vereceğini düşünmekteyim. Bundan sonra oyumuzu artırmak değil, birinci parti olmak için çalışacağız ve bunu da halkımızın desteği ile sürdüreceğiz. Gereken cevabı halk verecektir ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu