Sinop’ta Okullar Renkleniyor Projesi

Sinop’ta İŞKUR ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol ile birlikte okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor.

Sinop’ta  Okullar Renkleniyor  Projesi

Sinop İŞKUR İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce hayata geçirilen “Okullar Renkleniyor” başlıklı proje başlatıldı. Gerçekleşen bu projede öncelikli amaç katılan yükümlülerin iş ve meslek sahibi olmalarına imkan tanımak, inşaat sektöründe istihdam edilmelerine öncülük etmek, insanları suçtan uzak tutmak ve il merkezinde bulunan 4 okulun boya, tadilat işlerinin yapılmasını sağlamak.

Çalışma ve İş Kurumu Sinop İl Müdürlüğü’nün finansman giderlerini karşılayarak destek verdiği projede, Sinop merkezde bulunan Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Fatih İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu uygulama alanı olarak belirlendi. Uygulama alanlarındaki kullanılan boya araç gereçler okullar tarafından karşılanarak, okulların toplantı salonları, belirli sınıfları, bahçe duvarları, okul çevresindeki demir parmaklıklar, okul bahçesindeki voleybol ve basket oyun alanları vb. tadilat ve boya işleri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüleri tarafından yerine getiriliyor.

Proje tamamlandığında okulların tadilat ve boya işleri bitirilmiş olacak, aynı zamanda projeye dahil olan yükümlülere “inşaat teknolojileri selülozik boya kurs sertifikası” verilecek. Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı’nca onayı alınan proje 31 Ağustos’ta sona erecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil takla attı2 yaralı

1 Otomobil takla attı:2 yaralı

İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

2 İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

Tekirdağda 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

3 Tekirdağ'da 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

Şanlıurfasporun yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

4 Şanlıurfaspor'un yeni teknik direktörü Ali Tandoğan