Varız!

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un köşe yazısında yaptığı, terörü lanetlemek için ev ve işyerlerine bayrak asalım, bir hafta süreyle her gece saat 21.00 de ışıklarımızı 5 dakika söndürüp yakalım çağrısına destek yağdı

Varız!

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un dünkü köşe yazısında, Var mısınız? diyerek yaptığı törürü lanetleme çağrısına, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüb Güler ve oda başkanları, işyerlerine bayrak asarak destek verirken, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, MHP İl Başkanı Ömer Süslü, SP İl Başkanı Hasan Bayram Var ve Vatan Partisi İl Başkanı Haydar Çolak da  çağrıya duyarsız kalmadı.  

HABERAKS TV DE ÇAĞRIYI TEKRARLADI
Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun, dün gazetede yer alan köşesinde yaptığı, Terörü protesto için ev ve işyerlerimize bayrak asalım, saat 21.00 de ışıklarımızı 5 dakika boyunca yakıp, söndürelim çağrısını, HaberAks TV de yayınlanan Burcu Düzgün ün hazırlayıp sunduğu Haberin Sesi programında da yineledi. Uzun, gazetecilerin halkın nabzını tutan insanlar olduğunu belirterek, Caddede, sokakta konuştuğum, sohbet ettiğim esnaf ve vatandaşların böyle bir talebi olduğunu gördüm. Herkes bir şeyler yapmanın gerektiğini ifade ediyordu. Ben de halkımızın isteklerinden esinlenerek böyle bir çağrıyı yaptım. Yani bu yürekli ses, halkın hissiyatıdır dedi.

SAMSUN ÖRNEK OLSUN
Uzun, insanların günlük iş koşuşturması arasında elinde bayrakla yürüyüşlere katılamayabileceğini ifade ederek şunları söyledi: Ama evimize iş yerimize  bayrak asabiliriz.  Akşam gece ışıkları söndürüp yakabiliriz. Bir şey yapmak lazım yani tepkisiz kalmak hiç doğru bir şey değil. Bugün ülkenin bütünlüğüyle ilgili bir mesele. Eğer biz buna karşı bir tepki gösteremezsek, yani bir bayrak asamazsak, ışıkları yakıp söndüremezsek, bir refleks gösteremezsek, bu tepkisizliğimiz bizi kötü yerlere götürür. Her gün bir ya da bir kaç şehit cenazesi geliyor. Ülkenin her yerinde analar ağlıyor, çocuklar yetim kalıyor, yüreğimiz sızlıyor. Babasının al bayrağa sarılmış tabutunun başında çocuklar gözyaşları döküyor, eşler ağlamış gencecik kadınlar dul kalmış, anaların içi yanmış, babaların iç yanmış. Şimdi bu manzara karşısında duyarsız kalmak mümkün mü? Evet hükümetler gelir, gider. Bu hükümet de gider, başka bir hükümet gelir ama önemli olan şehitlerimizin kanıyla sınırları çizilmiş kutsal vatandır. Böyle bir protestonun Samsun da başlaması yakışmaz mı? Bütün Türkiye ye örnek olmak Samsun a yakışmaz mı? Ben bu çağrıya kulak vermelerini istiyorum, akşam saat 21:00 de ışıklarını yakıp söndürsünler beş dakika boyunca. Böylece en azından ben bu teröre karşıyım demiş olurlar. Bu manzara karşısında terörü lanetlemeyenin insanlığından şüphe ederim.

İLK DESTEK ESNAF BAŞKANLARINDAN
Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un, terörü lanetlemek için başlattıığı protesto çağrısına ilk ve tam destek esnaf oda başkanları ve esnaftan geldi. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Başkanı Eyüb Güler, oda başkanlarıyla esnafı gezerek Türk Bayrağı dağıttı, her ev ve işyerine bayrak asılması çağrısı yaptı.

KAPI KAPI BAYRAK ASTILAR
Necdet Uzun un çağrısına, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Eyüb Güler, Samsun Marangozlar-Mobilya ve Döşemeciler Odası Başkanı İbrahim Ülker, Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan,  Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit ve Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Emin Akyüz den tam destek geldi. Başkan Eyüb Güler ve başkanlar, Mecidiye Çarşısı nda esnafı ziyaret ederek işyerlerinin camına Türk Bayrağı astı ve dağıttı. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ne ise dev Türk Bayrağı asılarak terör protesto edildi. 

SAMSUN A YAKIŞIR
Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Eyüb Güler, Uzun un yaptığı çağrının son derece yerinde olduğunu, bu tepkinin Samsun dan başlaması gerektiğini belirterek, Güneydoğu da, masum insanları öldüren, askeri, polisi şehit eden, iş makinalarını yakan bölücü teröristleri lanetlemek için bayrak asıyoruz. Bu bayrakları buradan başlangıç yapıyoruz. Esnaflarımızın dükkanlarına, Samsun halkının ise evlerine Türk bayraklarını asmalarını istiyoruz. Kurtuluş savaşını Atatürk, Samsun dan başlatmıştı. Samsun da teröre karşı, sesimizi duyurmak için, tüm Samsun halkını göreve çağırıyoruz. Artık analar ağlamasın, yürekler yanmasın diyoruz diye konuştu.

BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ
AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Haber Medya Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un çok önemli bir çağrıda bulunduğunu belirterek, Bizler bunu kendi teşkilatlarımıza yaptık ama genele karşı atılacak bir adım önemliydi. Kendisine teşekkür ederim. Son günlerdeki şehitlerimiz nedeniyle yaptığımız yönetim kurulu toplantısında tüm evlere, işyerlerine bayrak asma çağrımızı yaptık. Biz de bayrağımızı astık. Herkes bu konuda hassas davranmalı. Bu şehitler hepimizin şehitleridir. Terörü güvenlik güçlerimizle yok edeceğiz. Onlara sahip çıkmamız lazım. İnşallah bu konuda başarılı olacak ve terör belasını da başımızdan def edeceğiz. Kalkınmamızı engelleyen bela 30 yıldır bu terördü. Bir 30 yıl daha mı uğraşalım? Bu konuda birlikte hareket etmeli, terör belasından kurtulmalıyız dedi.

ÇAĞRIDA BULUNACAĞIM
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Bugünkü ortama bakılınca Türkiye hiç bu kadar birlik beraberliği aramamıştı. Bir tarafta teröre lanet yağdıran bir kesim, bir tarafta da terörden nemalanmaya çalışan kesim mevcut maalesef. Devletin başındaki yetkililer henüz bu konuda herhangi bir adım atmadılar, bir girişimde bulunmadılar. Her gün şehitlerimiz geliyor, analar ağlıyor, bizim de yüreğimiz parçalanıyor. Ülkemiz tam da bu aşamadayken Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun un bu çağrısını çok olumlu karşılıyorum. Birlik beraberlik niteliğindeki bu eyleme destek veriyoruz. Partimizde de bayrağımız mevcut. Evlerimize de asılması için partililerimize çağrıda bulunacağım.

TEPKİ KAÇINILMAZ OLDU
MHP İl Başkanı Ömer Süslü ise yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde terör olayları tekrar hortladı. Bunun bir takım sebepleri olduğu söyleniyor. Bizler gerekli mücadele yapılmadığı için bu olayların arttığını sık sık dile getiriyoruz. Polisimize ve askerimize operasyon emri verilmediği için evlatlarımız şehit ediliyor. Tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine ve Türk milletine sabırlar diliyorum. Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun un bugünkü yazısında söz ettiği gibi bir toplumsal tepki kaçınılmaz oldu. Bizler teröre duyarlı bir partiyiz. Bu reaksiyonu artık milletçe vermemiz gerekiyor. Bu protestonun, büyük bir millet olduğumuzu, her soruna karşı ayakta durabileceğimizi göstermek adına önemli bir eylem olduğunu düşünmekteyim. Bizim buradaki amacımız toplumsal farkındalık yaratmak, kimseyi yermek değil. Bunu gündeme getirdiği için Necdet Bey e teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

OLUMLU BİR DÜŞÜNCE
Vatan Partisi İl Başkanı Haydar Çolak da yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bizler adımızda da taşıdığımız gibi bu vatanın birliği ve bütünlüğü için yaşayan, çalışan bir partiyiz. Yeter ki işin içinde bayrağımız olsun, biz desteğe her zaman hazırız. Sayın Necdet Uzun a da duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Birlikteliği simgelemesi açısından, teröre karşı bir duruş göstermek açısından gayet olumlu bir düşünce olmuş. Terör belası, açılım politikaları yüzünden tekrar hortladı. Bizler yüzyıllardır Türkü, Kürdü, Azerisi, Çerkezi, bu bayrak altında toplanıyoruz. Bu beladan kurtulmak için Türkiye nin bölge ülkeleri ile işbirliğine gitmesi gerekmektedir. Bu bölgede Amerika nın emperyalist müdahalesine izin verilmemelidir. Teröre karşı birlik olmamız kaçınılmaz.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ ARTIRIR
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Hasan Bayram Var ise Uzun un çağrısını şöyle değerlendirdi: Sayın Uzun un bu çağrısı tabi kendi bakış açısına göre doğru. Biz siyasetçiler olarak daha fazla geniş perspektiften bakmak zorundayız.  Teröre lanet yürüyüşlerini tabi yapmak gerekiyor, yapalım. Bu birlik ve beraberliğimizi arttıran bir olaydır. O yürüyüşlere belki bizde katılırız. Henüz Saadet Partisi olarak bu konuda bir adım atmadık, sadece yol gösteren bir siyaset izledik ama o yürüyüşleri yapmak, teröre lanet etmek, PKK ya lanet etmek, şehitler ölmez vatan bölünmez çağrılarında bulunmak, her ne kadar birlik beraberliğimizi pekiştiriyor olsa bile, şu anki mevcut hükümeti aklama hareketi olarak da görüyorum.  

 

BORKONUT NİŞ E BAYRAK...

Uzun un çağrısı üzerine Borkonut NİŞ İş Merkezi nin girişine de yönetimi tarafından Türk Bayrağı astırıldı.

DURUŞEHİR DEN DESTEK....

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun un teröre karşı tepki için köşesinden yaptığı çağrıya, Duruşehir den destek geldi.  Duruşehir Site Yönetim Kurulu, site sakinlerine gönderdiği mesajla bayrak asma ve ışık söndürme çağrısı yaptı. Duruşehir yönetimi mesajında, Terörü lanetlemek, şehitlerimizi rahmetle anmak adına evlerinize bayrak asmaya ve saat 21.00 de ışıklarınızı bir hafta boyunca 5 dakika yakıp söndürmeye davet ediyoruz ifadelerini kullandı. Necdet Uzun un çağrısı üzerine Duruşehir yönetimi site girişine Türk bayrakları astı.

Bayram OK, Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Ayite'ye iki talip

1 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

2 Bu ikili listede

Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

3 Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

4 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

5 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

6 Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

7 24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

Samsunlu Taşkıran, BOTAŞ yönetiminde

8 Samsunlu Taşkıran, BOTAŞ yönetiminde

Nankörlük...

9 Nankörlük...

Taraftarın Sesi Haberaks TV'de

10 Taraftarın Sesi Haberaks TV'de