TOPLU SÖZLEŞME MEMNUN ETTİ

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim -Bir-Sen Samsun 1 No lu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, imzaladıkları toplu sözleşme ile büyük kazanımlar elde ettiklerini söyledi

TOPLU SÖZLEŞME MEMNUN ETTİ

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve  Eğitim -Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, imzalanan toplu sözleşmeyi değerlendirdi.  Toplu sözleşmenin Memur-Sen in elde ettiği kazanımlarla sonuçlandığını savunan Güneysi, 2016 yılı için yüzde 11.3, 2017 yılı için yüzde 7.1 oranında ücret artışının yanı sıra 400 bin öğretmene derece artışı sağladık. Cuma günleri ibadet hürriyeti kapsamında Cuma namazı konusunda öğle tatilinde düzenleme yapılması hususunda çalışma yapılmasını imza altına aldık.  Eş durumu tayinlerinde öngörülen 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartının 1 yıla indirilmesi,  4/C’li personelin kadroya geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşma sağlandı dedi.

MEMUR-SEN İN ESERİ
Güneysu, kazanımlarını başlıklar halinde şöyle sıraladı: Sınav ücreti adaletsizliğini giderdik. Nöbet ücretini söke söke aldık. İLKSAN üyeliği isteğe bağlı hale geldi. Memur ve hizmetliye fazla çalışma ücreti geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu personelinin nöbet ücreti iki katına çıkarıldı. Geliştirme ödeneği ödenmesine devam edilmesini; Üniversitelerin ikinci öğretim yapılan birimlerindeki fazla çalışmaya ilişkin sınırlamaların azaltılmasını sağladık.
Yabancı dil sınavlarında her bir komisyon üyeliğine ücret ödenmesini garanti altına aldık. Emeklilere yönelik özel paragraf açıldı ve oransal zamma ilave 100 TL zam yapıldı. Genel Toplu Sözleşme’yle elde edilen mali, sosyal ve özlük haklarının sayısı, geçen döneme göre yüzde 100’e yakın artmıştır. Elde edilen büyük kazanımlar  Memur-Sen’in, örgütlülüğünün ve  kararlılığının eseridir.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kritik görüşme! İstifa kararı çıkabilir

1 Samsunspor'da kritik görüşme! İstifa kararı çıkabilir

Fındık fiyatları 8,50 TL'ye yükseldi

2 Fındık fiyatları 8,50 TL'ye yükseldi

Alpay Özalan istifa etti!

3 Alpay Özalan istifa etti!

Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı

4 Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı

Fındıkta 400 milyon dolar kayıp var

5 Fındıkta 400 milyon dolar kayıp var

Samsunspor kadar gol attı

6 Samsunspor kadar gol attı

Fındık fiyatlarında oynanan oyunlar ayyuka çıktı

7 Fındık fiyatlarında oynanan oyunlar ayyuka çıktı

Özkan son yolculuğuna uğurlandı

8 Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsunspor yönetimi, Alpay Özalan'ın basın yasağını kaldırdı!

9 Samsunspor yönetimi, Alpay Özalan'ın basın yasağını kaldırdı!

Meteorolojiden Samsun için uyarı! O günlere dikkat

10 Meteorolojiden Samsun için uyarı! O günlere dikkat...