TOPLU SÖZLEŞME MEMNUN ETTİ

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim -Bir-Sen Samsun 1 No lu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, imzaladıkları toplu sözleşme ile büyük kazanımlar elde ettiklerini söyledi

TOPLU SÖZLEŞME MEMNUN ETTİ

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve  Eğitim -Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, imzalanan toplu sözleşmeyi değerlendirdi.  Toplu sözleşmenin Memur-Sen in elde ettiği kazanımlarla sonuçlandığını savunan Güneysi, 2016 yılı için yüzde 11.3, 2017 yılı için yüzde 7.1 oranında ücret artışının yanı sıra 400 bin öğretmene derece artışı sağladık. Cuma günleri ibadet hürriyeti kapsamında Cuma namazı konusunda öğle tatilinde düzenleme yapılması hususunda çalışma yapılmasını imza altına aldık.  Eş durumu tayinlerinde öngörülen 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartının 1 yıla indirilmesi,  4/C’li personelin kadroya geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşma sağlandı dedi.

MEMUR-SEN İN ESERİ
Güneysu, kazanımlarını başlıklar halinde şöyle sıraladı: Sınav ücreti adaletsizliğini giderdik. Nöbet ücretini söke söke aldık. İLKSAN üyeliği isteğe bağlı hale geldi. Memur ve hizmetliye fazla çalışma ücreti geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu personelinin nöbet ücreti iki katına çıkarıldı. Geliştirme ödeneği ödenmesine devam edilmesini; Üniversitelerin ikinci öğretim yapılan birimlerindeki fazla çalışmaya ilişkin sınırlamaların azaltılmasını sağladık.
Yabancı dil sınavlarında her bir komisyon üyeliğine ücret ödenmesini garanti altına aldık. Emeklilere yönelik özel paragraf açıldı ve oransal zamma ilave 100 TL zam yapıldı. Genel Toplu Sözleşme’yle elde edilen mali, sosyal ve özlük haklarının sayısı, geçen döneme göre yüzde 100’e yakın artmıştır. Elde edilen büyük kazanımlar  Memur-Sen’in, örgütlülüğünün ve  kararlılığının eseridir.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

5 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

7 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

8 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Ayite sürprizi kötü bitti

9 Ayite sürprizi kötü bitti

Hop oturup hop kalktı

10 Hop oturup hop kalktı