Ben temizim

FIFA Başkanı Sepp Blatter İngiltere de katılmış olduğu BBC nin canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu ve kendisinin Temiz olduğunu söyledi.

 Ben temizim

1998 yılından beri FIFA Başkanı olan ve geçen Mayıs ayında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları arasında 5 inci kez FIFA Başkanı seçilen 79 yaşında ki futbol adamı Aday oldum çünkü FIFA yı korumam gerektiğine inanıyorum. Kendimi de koruyabilirim çünkü hala yeteri kadar güçlüyüm ifadelerini kullandı. 

Kendi adının da bu skandallara karışması ile alakalı iddialara da cevap veren Blatter Ben neler yaptığımı ve neler yapmadığımı bilen biriyim. Kendimi vicdan sahibi ve dürüst bir insan olarak tanımlayabilirim. Kesinlikle temizim ve bu konu hakkında her hangi bir endişem yok şeklinde konuştu. 

Kurum bozuk değil. Futbolda hiçbir yolsuzluk yoktur. Yolsuzluk bu bireylerde ve insanlarda vardır

FIFA Başkanı Blatter e bu cevapları sonrası FIFA da yaşanan ve 14 üst düzey yöneticinin ve yakınlarının yaklaşık 150 milyon dolara yakın rüşvet ve komisyon aldığı iddiası ile tutuklanması hatırlatıldı ve 2018 Rusya ve 2022 yılında Katar da düzenlenecek olan Dünya Kupası hakkında çıkan spekülasyonlara 79 yaşında ki futbol adamı FIFA yı savundu. Blatter Kurum bozuk değil. Futbolda hiçbir yolsuzluk yoktur. Yolsuzluk bu bireylerde ve insanlarda vardır dedi. 

2010 yılında Güney Afrika da düzenlenmiş olan Dünya Kupası için rüşvet aldığını kabul eden eski FIFA yöneticisi Chuck Blazer ile ilgili olarak da Ahlaken kendi sorumludur dedi ama şunu da ekledi 2010 Dünya Kupası Şimdiye kadar yapılmış olan en temiz Dünya Kupası idi

Platini mi ? Neden olmasın ki ?

Kendisi hakkında özellikle sosyal medya üzerinden yapılan kampanyaları da umursamadığını söyleyen Blatter önümüzdeki sene Şubat ayında yapılacak olan FIFA Başkanlık seçimine aday olmasına kesin gözüyle bakılan UEFA Başkanı Michel Platini hakkında ise Kendisi benim yerimi doldurabilir. Neden olmasın ki ? Ama kimin başkan seçileceğini ben bilemem beni de ilgilendirmiyor. Kararı kongre verecektir dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

2 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

3 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

4 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

5 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

6 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

7 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

8 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

9 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Ve atları da vururlar...

10 Ve atları da vururlar...