VEBALİ AĞIR OLUR

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tan önemli açıklamalar

 VEBALİ AĞIR OLUR

Selahattin Demirtaş; HDP MYK öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demirtaş; HDP siz hükümet kurup anayasa ihlal edilirse bu bizi şaşırtmaz ama vebali ağır olur dedi. Demirtaş ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu na çağrıda bulunarak; Türkiye nin yarısı kadındır, oluşturacağınız seçim hükümetinin yarısı da kadınlardan olmalıdır dedi.
İşte Demirtaş ın konuşmasından satırbaşları;
Kandil’den gelen cevap bizim çağrımızla gelmedi, burada çağrılara kulak tıkayan sayın cumhurbaşkanı. Sadece HDP’liler barış istiyor diye bir yanılsama olmasın, bütün Türkiye barış istiyor. Birimizin iktidarı ve çıkarı için sessiz kalmayacağımızı belirtmeliyiz. Bu kadar iyi bir noktaya gelinmişken sırf HDP’yi baraj altında bırakmak için ülkeyi adım adım felakete götürmememleyiz.
 

BUNUN HESABINI VERECEKLER
Hükümet bu çılgınca, ülkeyi felakete sürükleyen politikalardan vazgeçmeli. Üstelik yetkisi olmayan bir hükümet. Bunun hesabını verecekler. Derhal silahları susturmak toplumun talebi ve beklentisidir. Toplum çatışma savaş istemiyor. Hükümet bundan rant elde etmeyi düşünüyor olabilir. Kimse asla silahtan yana taraf olamaz. Genç bedenlerin olduğu tabutların altında kalacaklardır. Çağrımızı tekrarlıyoruz. Kimse ölüm, gözyaşı görmek istemiyor. 

SEÇİME AYNI LİSTE İLE Mİ GİDİLECEK?
Bütün kurumlarımız değerlendirme yapacak. Partimizin tüzüğünde ne varsa onu işleteceğiz. Değişik bir listeyle toplum önüne çıkarılmasının bir anlamı yok. Bu listeye benzer bir liste ile halkımızın huzuru önüne çıkacağız. Biz kendi iç hukukumuza bakarız. Kendi parti meclisimizde bunları değerlendirip, kararımızı vereceğiz.
 

BİZ BU HÜKÜMETTE YER ALACAĞIZ
HDP, bu ülkeyi savaş hükümetlerinden; soygun, talan hükümetlerinden çok daha yönetir. Biz dürüstçe yönetiriz. Hiçbir zaman HDP seçmenini kayıran bir politika izlemeyiz.
Biz bu hükümette görev alacağız Bu bize oy veren insanların hakkıdır. Toplumun hakkını teslim edeceğiz.  Hangi bakanlık olursa olsun fazla icraat yapma hakkı yok. HDP ye 6 milyon insan oy verdi, 3 bakanlık hakkı var.
 

DAVUTOĞLU NA ŞU ÇAĞRIYI YAPIYORUM
Davutoğlu na şu çağrıyı yapıyorum. Türkiye nin yarısı kadındır, oluşturacağınız seçim hükümetinin yarısı da kadınlardan olmalıdır. Biz de bunu temsil edeceğiz. Tüm Bakanlar Kurulu yarı yarıya kadın ve erkeklerden oluşursa Sayın Davutoğlu iyi bir iş yapmış olur. HDP nin tüm bakanları da kadın olabilir. Benim kast ettiğim oluşacak Bakanlar Kurulu nun yarısı kadın olmadılıdr. Kadınlar bunu hak ediyor.
 

VEBALİ AĞIR OLUR
Anayasa askıda, Saray yasası yürürlükte. HDP siz hükümet kurup anayasa ihlal edilirse bu bizi şaşırtmaz ama vebali ağır olur. EN ÇOK OKUNANLAR

Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

1 Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

2 Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı

3 Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı

 Millet İttifakı Havza Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

4 Millet İttifakı Havza Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

Samsun'da o isim adaylıktan çekildi!

5 Samsun'da o isim adaylıktan çekildi!

İlkadım'da ilk sıra sürprizi

6 İlkadım'da ilk sıra sürprizi

Samsunspor taraftarlarından talep

7 Samsunspor taraftarlarından talep

6 yıldızlı İnegöl

8 6 yıldızlı İnegöl

İlkadım listesi belli oldu

9 İlkadım listesi belli oldu

Samsun'da ilk liste belli oldu

10 Samsun'da ilk liste belli oldu