Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Moldovyalı hasta devayı Samsun da buldu

Moldovyalı 31 Yaşındaki Oxana Bezuşka, Medical Park Samsun Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.

Moldovyalı hasta devayı Samsun da buldu

10 yıl önce sağ kalça uyluk kemiğinden kemik kanseri nedeniyle ameliyat olan Oxana Bezuşka’nın kalçasında daha sonra bir kitle daha nüksetti. Moldovya’da alınan parça sonucu kemik kanseri (osteosarkom) tanısı olarak hastalığın nüksettiği hastaya bildirildi. Moldovya’ da ameliyat öncesi kemoterapi alan Bezuşka’ya kitlede küçülme olmaması sonucu ve kitlenin damar ve sinir tutulumu yaptığı söylenerek kalçadan bacağının kesilmesi önerildi.

Medical Park Samsun Hastanesi ile iletişime geçen hasta, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nden Prof. Dr. Nevzat Dabak ile görüşerek, burada bacağının kesilmeden tedavi edilebileceğini öğrendi. Türkiye’ye davet edilen Oxana Bezuşka Medical Park Samsun Hastanesi’ne gelerek tedavi altına alındı.

Prof. Dr. Nevzat Dabak, “Hastamıza yapılan incelemeler sonucu kitlenin damar sinir tutulumlu, vasküler cerrahinin girişimleriyle beraber kalçanın kesilmesine gerek olmadan ameliyat önerdik. Ülkesine dönüp karar verdikten sonra ameliyat randevusu alarak gelen hastamız 8 saat süren başarılı bir ameliyat ile tümörü çıkartılarak bacağı kesilmeden tedavisi gerçekleştirildi. Hastanın kalçasından 22x10x12 cm’lik kemiği ile beraber büyük bir kitle çıkartılmış ve yerine özel tümör kalça protezi konmuştur. Patoloji sonucu tamamı çıkartılmış olan kitlenin yine kemik kanseri olduğu saptanmıştır. Halen yürüyebilmekte olan hastaya tedavisinin son aşaması olan Kemoterapi planlanmaktadır” diye konuştu.

Oxana Bezuşka, “Bacağımın kesileceğini öğrendiğim zaman yıkılmıştım. Daha önce Medical Park Samsun Hastanesi’nde tedavi olan yakınlarımdan, buradaki yetkililer ile de görüşmem istendi. Ben de hemen hastane ile iletişime geçtim ve Prof. Dr. Nevzat Dabak ile de görüştüm. Burada bacağının kesilmeden tedavi edilebileceğini öğrenmem bile bizim için çok büyük sevinç oldu. Ameliyatımı oldum şuan her şey iyi gidiyor. Tekrar sağlığıma kavuşacağım için çok mutluyum. Prof. Dr. Nevzat Dabak başta olmak üzere tüm Medical Park Samsun Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Kazanmaya ihtiyacımız var

3 Kazanmaya ihtiyacımız var

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

4 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Gözyaşları içinde toprağa verildi

5 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

7 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Ne değişecek

8 Ne değişecek?..

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

10 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti