DESTEK YAĞIYOR

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un terörü lanetlemek için ev ve işyerlerine bayrak asma ve bir hafta süreyle her gece saat 21.00 de ışıkları 5 dakika söndürüp yakma çağrısına destek yağıyor.

DESTEK YAĞIYOR

Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un önceki günkü köşe yazısında, Var mısınız? diyerek yaptığı terörü lanetleme çağrısına, SESOB Başkanı Eyüb Güler, esnaf oda başkanları ve siyasi parti il başkanlarının ardından  Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali yönetimi ve otobüs şirketi sorumlularıyla, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi. Duruşehir Sitesi sakinleri de saat 21.00 de 5 dakika boyunca ışıklarını söndürüp yakarak tepkilerini ifade etti.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali ne dev Türk Bayrağı asıldı, otobüs yazıhaneleri bayraklarla donatıldı. Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdür Vekili Süleyman Öztürk,   Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un, terörü lanatleme çağrısına biz de destek veriyoruz. Her türlü terörü lanetliyoruz. Otobüs terminali olarak her zaman, terörün karşısında, şehit yakınlarımızın yanındayız dedi. 

BAYRAKLARIMIZI ASTIK
Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Levent Özden, Uzun un çağrısına duyarsız kalmadıklarını ve işyerlerine bayraklarını astıklarını belirterek, Bizim halk olarak vereceğimiz mesajlar oldukça önemli. Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun un toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla başlattığı kampanyaya kulak verdik ve Genç İşadamları Derneği olarak iş yerlerimize bayraklarımızı astık, akşam saat 21:00 da da ışıklarımızı açıp kapatıyoruz. Bu tepkinin kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun dan yükselmesini çok yerinde ve doğru buluyorum. Bu refleksin bütün ülkeye yayılmasını temenni ediyorum. Toplumun verdiği mesaj hiçbir siyasi mesaj gütmez, sadece yüreğimizdeki acıdan gelir diye konuştu. 

ÖNCÜLÜK ÇOK ÖNEMLİ
Eğitim Ve İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ) Samsun Şubesi Başkanı Rüstem Kara, eğitimciler olarak kampanyaya  taraf olduklarını ve bütünüyle desteklediklerini ifade etti. Kara şunları söyledi: Yerel basının çok güçlü olduğu illerden birisi de Samsun. Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Necdet Uzun un terör olaylarına karşı başlatmış olduğu kampanya bir gazetenin böyle bir olaya öncülük etmesi açısından çok önemli. Olayın bütün ülkeye yayılması hedefleniyor olması çok güzel bir şey. Biz eğitimciler olarak bu kampanyaya tarafız ve bütünüyle destekliyoruz. Ülkemize bir an önce huzurun gelmesini ve vatandaşın da üzerine düşeni yapmasını temenni ediyoruz.

DOSTA, DÜŞMANA GÖSTERELİM
Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, son günlerde ülkece yaşanan olayların yürekleri burktuğunu kaydederek, Artık herkesin içindeki feryat dışarıya çıkıyor. Bu bayrak, vatanımızı kanlarıyla sulamış dedelerimizin mirası. Biz o bayrağın renginin nereden geldiğini bilen bir örgütüz. Bayrak asmayla, ışıkları kapatmayla ne olacak demeyelim. Karınca da ateşe su taşırken söndüremeyeceğini bilir ama safını belli eder. Dosta düşmana bu vatanın bölünemeyeceğini söylememiz gerekli. Biz Eczacı Odası olarak Haber Gazetesi ne ve Necdet Uzun a bu bilince ön ayak olduğu için teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.


ÇAĞRIYI DESTEKLİYORUZ
Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu, Bizler ülke olarak tek bayrak tek millet görüşümüzü her zaman ifade ediyoruz. Önümüzde 30 Ağustos var. Bunu daha görkemli kutlamak da yine bu anlamda tepki ortaya koymak olacaktır. Bizler Haber Gazetesi nin, sayın Necdet Uzun un çağrısını hem ORKASİFED olarak hem de işadamları olarak destekliyoruz. Biz sivil toplum örgütüyüz. Bunun ötesi siyasilere düşer. Siyasilerin de bir an önce tansiyonu düşürüp, seçimi iyi bir ortamda yaparak ülkemizin selameti için hareket etmesi gerekmektedir. Dünya kurulduğundan beri siahla hiçbir yere gidilmemiştir, daha fazla canların yakılmasına gerek yoktur. Samsun Atatürk şehri. Bayrak denildiği zaman hassasız. Bu hassasiyeti de diğer şehirlerden fazla olarak göstereceğimize inanıyorum dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ
Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı Hüseyin Yalgın ise, Türkiye de ateş düştüğü yeri yakmıyor, hepimizi yakıyor. Şehitlerimiz hepimizin kardeşi, arkadaşı, evladı, canı ciğeri. Bu hepimizin içinde taşıdığı bir duygu. Bu anlamda da Necdet Başkan her zamanki duyarlılığını göstermiştir. SAMSİAD ailesi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu anlamda Haber Gazetesi öncülüğünde, Necdet Başkanımız öncülüğünde her zaman yanındayız, peşindeyiz. Diğer yandan da terör ciddi endişeler yaratmakta, ekonomimizi olumsuz etkilemekte. Bu yüzden tepkimizi yüksek sesle ortaya koymalıyız. Önümüzdeki 30 Ağustos var. Toplumumuzun tüm kesimlerini bu duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ BİR ADIM
DİSK Karadeniz Bölge Temsilcisi Fahrettin Çankaya, yapılan protesto çağrısının önemli bir adım olduğunu ifade ederek, Bizler Sayın Necdet Uzun un protesto çağrısını gayet olumlu karşılıyoruz. Ancak bu çağrı geç kalınmış bir çağrıdır. Bizler kimsenin ölmesini istemiyoruz. Biz bu topraklar üzerinde kardeşçe, barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Atılan her kurşun canımızı yakıyor. Emperyalist saldırılar, bugün Suriye üzerinden devam etmektedir. Etnik ve din temelli farklılıklar körüklenerek, halklar birbirine düşman edilmektedir. Savaş demokrasi ve özgürlüklerin bitirlmesi, çevrenin ve doğanın katledilmesi demektir. Bu anlamda toplumsal bir tepki ortaya konulması şart olmuştur diye konuştu.


RECEP UZUN VE ŞELLİ DEN BAYRAKLI DESTEK...

Samsun da beslediği karganın veridiği komutları yerine getirmesiyle gündeme gelen büfeci Recep Uzun da kargası Şelli ile, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun un bayrak asalım çağrısına destek verdi.  Canik İlçesi Yeni Mahalle de 53 yaşındaki Recep Uzun, kendisinin her komutunu yerine getiren kargası Şelli ile işyerine Türk Bayrağı astı.

Bayram OK, Barış BUDANOĞLU, Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

8 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

9 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu