Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kamu çalışanları satıldı

Ofis-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, Yetkili konfederasyon, utanç duvarına bir imza daha atarak, kamu çalışanlarını satmış ve ikinci kez tarihe kara leke olarak geçmiştir dedi

Kamu çalışanları satıldı

Hükümetle Memur-Sen arasında imzalanan toplu sözleşmeye Ofis-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül çok sert tepki gösterdi. Güml, Memur-Sen in kamu çalışanlarını toplu sözleşme masasında ikinci kez sattığını iddia etti.

UTANÇ VERİCİ
Gül, Yetkili sendika toplu görüşme öncesinde kamuoyuna duyurduğu kendi taleplerini bile masada dile getiremeyecek kadar aciz ve çaresizlik içerisinde izlemiş ve izlettirmiştir. Yetkili konfederasyon, utanç duvarına bir imza daha atarak, kamu çalışanlarını satmış ve ikinci kez tarihe kara leke olarak geçmiştir. Her platformda memura siyaset hakkı, grev hakkı ve ikramiye verilmesini öncelik olduğunu dile getiren yetkili konfederasyonun masada adeta dili tutulmuş ve lal olmuştur. Bilindiği üzere kamu işçilerinin siyaset hakkı ile birlikte,  yılda en az dört ikramiye alıyor olmaları, memura siyaset yasağının kalkmaması ve yılda bir kez bile ikramiye alamamaları kamuda eşitlik ilkesi ile bağdaşmadığı gibi utanç vericidir. Ve bunun ne mantılıklı bir açıklaması vardır ne de vicdana sığmaktadır. Bugün seçim arifesinde bile istediklerimizi alamıyorsak bu birilerinin yeterince dürüst davranmadığı, hatta memuru birilerinin arkadan hançerlediğinin açık göstergesidir ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

4 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

5 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Rahat bırakın

8 Rahat bırakın!..

Alperen Paka bir darbe daha

9 Alperen Pak'a bir darbe daha

Samsuspor - Vedat Bora Sakat sakat oynadım

10 Samsuspor - Vedat Bora: 'Sakat sakat oynadım'