KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, Memur-Sen in toplu sözleşme masasında talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürerek Bu ikinci fiyasko sözleşmesidir dedi

KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, imzalanan toplu sözleşme ile ilgili Memur-Sen in talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürdü. Sözleşmenin yaşanan ikinci fiyasko olduğunu söyleyen Tanrıkulu, Memur-Sen e ağır eleştirilerde bulundu.

SADECE ORANSAL ZAM
Emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon insanın beklentilerin gerçekleşmediğini savunan Tanrıkulu Memur-Sen in ikinci tarihi sözleşme diye nitelendirdiği toplu sözleşme bizim için ikinci toplu sözleşme fiyaskosu olarak tarihe geçmiştir. Memurun kayıpları bu sözleşme ile telafi edilmemiştir ve içerikte oransal zammın dışında bir şey bulunmamaktır. Ek ödeme, aile yardımı, çocuk yardımı, refah payı, vergi dilimleri ile alakalı düzenleme yapılmamıştır. Memur-Sen iki ay önce işçiye verilen yüzde 11 artı 500 TL yi bile alamamıştır. Tarihi diyorlar bu sözleşmeye, evet bir açıdan tarihidir. İlk defa memur yargı yolu ile kazandığı hakkı, sözleşme masasında hibe etmiştir. 4C lilerin yargı yolu ile aldığı 500 TL lik döner sermayeyi 150 TL ye düşürmüştür diye konuştu.

FARUK ÇELİK E KINAMA
Toplu sözleşmeden sorumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik i kınadıklarını kaydeden Tanrıkulu, Çünkü ilk defa bu toplu sözleşmede yetkili konfederasyon kaçırılarak başbakanlıkta basına kapalı, gizli bir toplantı yapılmıştır. Bu toplantıda alınan kararların hiçbirisi de kamuoyu ile paylaşılmamıştır ifadelerini kullandı.

MEYDANLARA İNMEYECEĞİZ AMA...
Türkiye nin içinde bulunduğu süreç dolayısıyla eylem yapmayacaklarını belirten Tanrıkulu şunları söyledi: Ülkemizde her gün bir şehidin geldiği dönemde, Memur-Sen tarafından satıldığımızı alanlara inip dile getirmeyeceğiz. Ama geçmiş dönemdeki sözleşmeyi olduğu gibi bu fiyaskoyu da her alanda kamu çalışanlarına anlatacağız.  

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

3 Karabük'teki trafik kazası

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

4 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

5 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

6 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

7 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

8 İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

9 Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

10 'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu