KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, Memur-Sen in toplu sözleşme masasında talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürerek Bu ikinci fiyasko sözleşmesidir dedi

KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, imzalanan toplu sözleşme ile ilgili Memur-Sen in talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürdü. Sözleşmenin yaşanan ikinci fiyasko olduğunu söyleyen Tanrıkulu, Memur-Sen e ağır eleştirilerde bulundu.

SADECE ORANSAL ZAM
Emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon insanın beklentilerin gerçekleşmediğini savunan Tanrıkulu Memur-Sen in ikinci tarihi sözleşme diye nitelendirdiği toplu sözleşme bizim için ikinci toplu sözleşme fiyaskosu olarak tarihe geçmiştir. Memurun kayıpları bu sözleşme ile telafi edilmemiştir ve içerikte oransal zammın dışında bir şey bulunmamaktır. Ek ödeme, aile yardımı, çocuk yardımı, refah payı, vergi dilimleri ile alakalı düzenleme yapılmamıştır. Memur-Sen iki ay önce işçiye verilen yüzde 11 artı 500 TL yi bile alamamıştır. Tarihi diyorlar bu sözleşmeye, evet bir açıdan tarihidir. İlk defa memur yargı yolu ile kazandığı hakkı, sözleşme masasında hibe etmiştir. 4C lilerin yargı yolu ile aldığı 500 TL lik döner sermayeyi 150 TL ye düşürmüştür diye konuştu.

FARUK ÇELİK E KINAMA
Toplu sözleşmeden sorumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik i kınadıklarını kaydeden Tanrıkulu, Çünkü ilk defa bu toplu sözleşmede yetkili konfederasyon kaçırılarak başbakanlıkta basına kapalı, gizli bir toplantı yapılmıştır. Bu toplantıda alınan kararların hiçbirisi de kamuoyu ile paylaşılmamıştır ifadelerini kullandı.

MEYDANLARA İNMEYECEĞİZ AMA...
Türkiye nin içinde bulunduğu süreç dolayısıyla eylem yapmayacaklarını belirten Tanrıkulu şunları söyledi: Ülkemizde her gün bir şehidin geldiği dönemde, Memur-Sen tarafından satıldığımızı alanlara inip dile getirmeyeceğiz. Ama geçmiş dönemdeki sözleşmeyi olduğu gibi bu fiyaskoyu da her alanda kamu çalışanlarına anlatacağız.  

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

4 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

6 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

7 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

9 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

10 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi