Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, Memur-Sen in toplu sözleşme masasında talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürerek Bu ikinci fiyasko sözleşmesidir dedi

KAMU-SEN DEN SERT TEPKİ

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mehmet Tanrıkulu, imzalanan toplu sözleşme ile ilgili Memur-Sen in talep ettiklerinin 3 te 1 ini alamadığını ileri sürdü. Sözleşmenin yaşanan ikinci fiyasko olduğunu söyleyen Tanrıkulu, Memur-Sen e ağır eleştirilerde bulundu.

SADECE ORANSAL ZAM
Emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyon insanın beklentilerin gerçekleşmediğini savunan Tanrıkulu Memur-Sen in ikinci tarihi sözleşme diye nitelendirdiği toplu sözleşme bizim için ikinci toplu sözleşme fiyaskosu olarak tarihe geçmiştir. Memurun kayıpları bu sözleşme ile telafi edilmemiştir ve içerikte oransal zammın dışında bir şey bulunmamaktır. Ek ödeme, aile yardımı, çocuk yardımı, refah payı, vergi dilimleri ile alakalı düzenleme yapılmamıştır. Memur-Sen iki ay önce işçiye verilen yüzde 11 artı 500 TL yi bile alamamıştır. Tarihi diyorlar bu sözleşmeye, evet bir açıdan tarihidir. İlk defa memur yargı yolu ile kazandığı hakkı, sözleşme masasında hibe etmiştir. 4C lilerin yargı yolu ile aldığı 500 TL lik döner sermayeyi 150 TL ye düşürmüştür diye konuştu.

FARUK ÇELİK E KINAMA
Toplu sözleşmeden sorumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik i kınadıklarını kaydeden Tanrıkulu, Çünkü ilk defa bu toplu sözleşmede yetkili konfederasyon kaçırılarak başbakanlıkta basına kapalı, gizli bir toplantı yapılmıştır. Bu toplantıda alınan kararların hiçbirisi de kamuoyu ile paylaşılmamıştır ifadelerini kullandı.

MEYDANLARA İNMEYECEĞİZ AMA...
Türkiye nin içinde bulunduğu süreç dolayısıyla eylem yapmayacaklarını belirten Tanrıkulu şunları söyledi: Ülkemizde her gün bir şehidin geldiği dönemde, Memur-Sen tarafından satıldığımızı alanlara inip dile getirmeyeceğiz. Ama geçmiş dönemdeki sözleşmeyi olduğu gibi bu fiyaskoyu da her alanda kamu çalışanlarına anlatacağız.  

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

7 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun bizi bırakmadı

8 'Samsun bizi bırakmadı'

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslandan Samsunun 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

9 Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Samsun'un 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

10 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı