ŞEHİT POLİSİN EŞİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Mardin de meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Oktay Uçar için Mardin Emniyet Müdürlüğü nde uğurlama töreni düzenlendi.

ŞEHİT POLİSİN EŞİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Törene  Vali Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, ilçe kaymakamları, şehit polisin eşi Zehra Uçar, kızı 2 yaşındaki Cemre, emniyet personeli, askeri erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Şehit polis memuru Uçar ın özgeçmişinin okunması ile başlayan tören, İl Müftü Vekili İsmail Ünal ın okuduğu dua ile devam etti.

Törende konuşan Vali Ömer Faruk Koçak, güvenlik güçlerinin zor şartlar altında görev yapmalarına dikkat çekerek, son bir ayda Mardin de 4 şehit verdiklerini söyledi.  Türkiye nin farklı yerlerinde bu vatan için hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerini rahmetle andığını belirten Vali Koçak, Hepsi bizler kendi evlerimizde işyerlerimize rahatça uyuyalım, yaşayalım, huzur içerisinde hayatlarını devam ettirelim diye hayatlarını veda ettiler. Bu vatanın bölünmezliği için hayatlarının baharında, hayatlarının en verimli çağında bizler için kendilerini feda ettiler. Gecenin yarısında hep insanların uykusunda rahat olduğu dönemde, onlar da hem yaşarken, hem de ölürken en kıymetlilerini bu vatan için feda ettiler. Allah hepsinden razı olsun. Allah hepsine rahmet eylesin dedi. 

Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan da konuşmasında, kaza hakkında bilgi vererek, Zaman darlığı nedeniyle annen, baban ve kardeşlerin Mardin e gelemediler, seni memlekette bekliyorlar. Bizleri de kendi annen, baban ve kardeşlerin olarak kabul et. Devletimiz var olduğu müddetçe bu millet, bu teşkilat seni asla unutmayacaktır. Sen görevini en iyi şekilde yaptın. Şimdi sıra bizlerde. Senin anını en iyi şekilde yaşatmak, bizlere emanet olarak bıraktığın dul ve yetimini namerde muhtaç etmemek, yine bizlerin görevidir. Sen rahat et aziz şehidim diye konuştu.

EŞİNİN TİŞÖRTÜ İLE TÖRENE KATILDI 

Törende sık sık sinir krizleri geçiren şehit polisin eşi Zehra Uçar ın, törende eşinin tişörtünü giyerek alyansını boynuna asması dikkat çekti. Kızı Cemre ye sarılarak ağlayan Zehra Uçar ı polisler teselli etmeye çalıştı. Annesinin kucağından inmeyen şehit polisin küçük kızı, tören boyunca annesiyle birlikte ağlaması ve yanındaki polislerin kendisi ile oynaması üzerine gülmesi ise duygusal anlar yaşattı. Eşinin tabutuna küçük kızı ile birilikte sarılan Zehra Uçar, Beni kime bıraktın? Kızımı, yavrumu, Cemre mi yetim bıraktın, ne olur geri dön diyerek uzun süre gözyaşı döktü.

Törenin ardından bir ay önce Mardin de göreve başlayan şehit polis Oktay Uçar ın cenazesi havayoluyla memleketi Samsun a gönderildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı