Talepler gerçekleşmedi

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, toplu sözleşmede temel taleplerin hiçbirinin gerçekleşmediğini söyledi

Talepler gerçekleşmedi

?Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, imzalanan toplu sözleşmeyi değerlendirdi. Temel taleplerin hiçbirinin gerçekleşmediğini belirten Çakmak, Döner sermayenin emekliliğe yansıtılması, yıpranma payının hayata geçmesi, tüm sağlık çalışanlarının kadrolu olması ve sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi. Bu dört temel talep sağlık çalışanlarının çözülmesini istediği temel konulardı. Fakat imzalanan toplu sözleşme metninde bu taleplerin hiçbiri ile ilgili bir düzenleme yer almadı. 2015 i döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması için mücadele yılı ilan edenler, bu hakkı masada bıraktı. Döner sermayede tavanın arttırılması gibi çok kısıtlı sayıda çalışanın yararlanacağı bir takım küçük iyileştirmelerle döner sermaye meselesini kapatmış oldular dedi.  

MEMUR DÜŞMANLIĞI
Sözleşmeden kadroya geçenlere kurumlar arası nakil yasağını kaldırdıklarını açıklama yaparak daha neyi imzaladıklarından bile bi haber olmayanlar olduğunu söyleyen Çakmak, Sağlık çalışanlarının hakkına sahip çıkamamışlardır. Kazandık denilen tüm bu düzenlemeler siyasi idarenin insafına terkedilmiştir. Birilerinin allayarak pullayarak anlattıkları kazanımlar sağlık çalışanları için sadece yüzdelik maaş artışlarıdır. Maaş zam oranları ve diğer konularda yapılan anlaşmalara bakıldığında bunları müjde olarak nitelemek ve tarihi sözleşme gibi lanse etmek ancak memurların düşmanlarının yapacağı bir iştir. Çünkü ortada ne müjde vardır. Ne de tarihi bir sözleşme. Yapılan havanda su dövülmesi, ipe un serilmesi olmuştur. Tüm bunların yanı sıra asıl mesele ise kamu çalışanlarının ne zaman bunlara dur diyeceği ve kendi hakkı ve hukukuna sahip çıkacağıdır diye konuştu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

1 Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

2 Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

3 Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı

4 Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı