ÖLEN FAKİRİN, GARİBANIN ÇOCUĞUDUR

Manisa da CHP İl Kadın Kolları öncülüğünde, Huzur İstiyoruz, Analar Ağlamasın sloganıyla düzenlenen eylemle son günlerde artan terör olayları kınandı.

 ÖLEN FAKİRİN, GARİBANIN ÇOCUĞUDUR

Her gün gelen şehit haberleri, yaşanan terör olaylarına karşı Manisalı kadınlar eylem yaptı. Manolya Meydanı ndaki eyleme, Manisa daki sivil toplum örgütlerinin kadın üyeleri ve sendikaların yanı sıra CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakır Özer, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin de katıldı. Yaklaşık 200 kişilik grup, Analar Üzülmesin , Bakan Çocukları Askere Gitsin , Alevi , Sünni , Çerkez yazılı dövizler taşıdı. Kalabalık adına basın açıklamasını CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır okudu. Türkiye nin 90 lı yıllara dönmeye başladığını belirten Özçakır, İki ay öncesine kadar hiç kimsenin burnu kanamazken, şimdi neredeyse her gün bir annenin yuvası yıkılıyor. Meclis hala tatilde. Meclis bir an önce terörün araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması için toplanmalıdır. Devlet ve sözde hükümet, katliamlar karşısında gerekli sorumluluğu göstermeyerek güvenliği sağlayamamıştır dedi. Özçakır şöyle devam etti: 

Şehidimizin ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan ın dediği gibi, Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar çözüm diyenler neden şimdi sonuna kadar savaş diyor? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ın geçtiğimiz günlerde Amacım, Allah nasip ederse şehit olmaktır demişti. Sırça saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip de Şehit olmak İstiyorum diye bir şey yok. Ülkeyi kraliyet dönemine, padişahlık dönemine, başkanlık dönemine çevirmek istiyorsanız, buyurun en önde siz savaşın, siz ölün. Artık yeter diyoruz. Çünkü vatan da evlatlarımız da sağ olsun istiyoruz.  

BU KURTULUŞ SAVAŞI DEĞİL, TEPEDEKİLERİN SAVAŞI

Özçakır ın ardından konuşan Nuriye Özbilgi de, Bir oğlum, bir de kızım var. Oğlumu askere göndermemek için elimden geleni yapıyorum. Televizyonlarda her gün şehit haberleri görüyoruz. Bu bir Kurtuluş Savaşı değil. Bu tepedekilerin savaşı. Bu çocuklar şehit olmuyorlar. Bu çocuklar o oyuna kurban oluyorlar. Eğer şehitlik buysa ben bu şehitliği kabul etmiyorum. Eğer bir fedakarlık yapılacaksa ilk başka tepedekiler fedekarlık yapsınlar. Çocuğuna engelli raporu alıp da askere göndermemek fedekarlık mı? diye konuştu. 

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise, Emine Hanım ın şehit anası olma şansı yok. Çünkü sahte raporlar ile çocukları askere gitmemiştir. Ölen fakirin, garibanın çocuğudur. Onlara bu kutsal mertebe nasip olmuyor. Çünkü onlar nasıl sahtekar başladılarsa öyle sahtekarca devam ediyorlar. Bu kandan beslenenlere 1 Kasım da son diyoruz dedi. 

Konuşmaların ardından Manisalı kadınlar, Sınıra git sınıra , Zırhlı araçlarla şehit olunmaz , Bugün birlik, beraberlik günüdür sloganları attıktan sonra boyunlarındaki beyaz fularları yere attı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Sadece 11 bilet satıldı

2 Sadece 11 bilet satıldı

Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

3 Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

Samsun'da mahalleli isyanda

4 Samsun'da mahalleli isyanda

Çarşamba'ya marka proje

5 Çarşamba'ya marka proje

19 yaşındaki genç canına kıydı

6 19 yaşındaki genç canına kıydı

Samsunport ailesi iftarda buluştu

7 Samsunport ailesi iftarda buluştu

25 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

8 25 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

9 Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

Devletin adaleti...

10 Devletin adaleti...