EVET DİYENLER 4 OLDU

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP’li milletvekillerine geçici hükümette bakanlık teklifinde bulunulmasını değerlendirerek, “Daha önce kararımızı açıklamıştık. Bu 3 arkadaşımız da yakın zamanda Bakan olarak görevlerine başlayacaklar” dedi.

 EVET DİYENLER 4 OLDU

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, temaslarda bulunmak üzere geldiği Avusturya’nın başkenti Viyana’da basın mensuplarına değerlendirmede bulundu. Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçici hükümet kurma çabaları kapsamında HDP’li milletvekillerine Bakanlık teklifi götürmesini değerlendirerek, “Biz bu konuda kararımızı daha önce de açıklamıştık. Partimizin merkez yönetimi toplanmış ve karartımızı netleştirmiştik . Biz geçici seçim hükümetinde görev alacağız. Hangi arkadaşımız görev alırsa bizim açımızdan fark etmez. Bütün milletvekillerimiz o görevi layıkıyla yürütebilecek düzeye, potansiyele sahiptir. Daha önce kararımızı açıklamıştık. Bu 3 arkadaşımız da yakın zamanda Bakan olarak görevlerine başlayacaklar” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon hükümetinin kurulamamasının ardından AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu geçici seçim hükümetine Başbakan olarak atamıştı. Davutoğlu da kurulacak hükümette aralarında HDP’li Müslüm Doğan, Ali Haydar Konca ve Levent Tüzel’in yanı sıra CHP, MHP milletvekillerine bakanlık teklif etmişti. 
Tuğrul Türkeş de Evet demişti
Dün MHP li Tuğrul Türkeş te Ahmet Davutoğlu nun bakanlık teklifine evet demişti. Böylece bakanlık çağrısına olumlu yanıt veren vekillerin sayısı 4 e yükseldi.EN ÇOK OKUNANLAR

24 Mart Pazar Samsun hava durumu... Meteorolojiden kar uyarısı

1 24 Mart Pazar Samsun hava durumu... Meteorolojiden kar uyarısı

Samsunspor'a yakışır yeni tesis

2 Samsunspor'a yakışır yeni tesis

Başkan İsmail Uyanık'a sürpriz hediye

3 Başkan İsmail Uyanık'a sürpriz hediye

Erhan'lar olmayacak

4 Erhan'lar olmayacak

Samsun'da minibüs ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

5 Samsun'da minibüs ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

Samsun'da Narkotimlerden kaçış yok

6 Samsun'da Narkotimlerden kaçış yok

Aytaç formayı kaptı

7 Aytaç formayı kaptı

Samet'in yerine Ramazan

8 Samet'in yerine Ramazan

Kırıkkale-Çorum-Samsun projesi tamamlanmak üzere

9 Kırıkkale-Çorum-Samsun projesi tamamlanmak üzere

Samsunspor'da galibiyet zamanı

10 Samsunspor'da galibiyet zamanı