Hedefleri Avrupa Şampiyonası

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası nda üçüncü olan İlkadım Belediye Spor Kulübü sporcusu Cemal Yılmaz ile ilk 16 içerisine giren Melis Alan, milli takım seçmelerine katılacak.

Hedefleri Avrupa Şampiyonası

Konya da 1-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan gençler milli takım seçmelerine katılacak olan İlkadım Belediye Spor Kulübü sporcuları hazırlıklarını sürdürüyor. Trabzon da yapılan Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası erkekler 59 kiloda Türkiye üçüncüsü olan Cemal Yılmaz ile bayanlar 52 kiloda ilk 16 içerisine kalan Melis Alan, Konya da yapılacak milli takım seçmelerine katılacak. İlk kez milli takım kampına katılacak olan iki yetenekli sporcunun tek hayali ise milli formayı giyip Rusya da yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonasında boy göstermek. 

OĞLUMLA GURUR DUYDUM
Oğlu Cemal in ve Melis in başarısından dolayı gururlu olduklarını belirten Baba Hasan Yılmaz, Cemal güvenimizi boşa çıkarmadı. Türkiye şampiyonasında kilosunda üçüncü olarak bizleri mutlu etti. Gönül isterdi ki birinci olsaydı ama herşey nasip. Şimdi hem oğlum Cemal hemde Melis milli takım seçmelerine katılacak. İnşallah başarılı olup Avrupa şampiyonasında bizlere büyük onur yaşatacaklar. Bizlerin yanında olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve Türkiye Tekvando Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekvando İl Temsilcisi İbrahim Uzun a teşekkür ediyoruz dedi.

TEK HAYALİMİZ VAR
Tek hayallerinin milli takım forması ile Avrupa da başarı sağlamak olduğunu belirten Cemal ve Melis, Trabzon da yapılacan Türkiye şampiyonasında elde ettiğimiz dereceler ile milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandık. Konya da yapılacak milli takım seçmelerinde yeteneklerimizi konuşturup Avrupa kafilesi içerisinde yer almayı istiyoruz. Rusya da yapılacak Avrupa Tekvando Şampiyonasında da hünerlerimizi sergileyip ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmanın hayali ile yaşıyoruz. Bizlere emek veren hocamız Mustafa Gençtürk e çok teşekkür ediyoruz diye konuştular. 
 
SIRADA AVRUPA VAR...

İlkadım Belediye Spor Kulübü sporcuları Cemal Yılmaz ve Melis Alan, Konya da yapılacak milli takım seçmelerinin ardından Rusya da yapılacak Avrupa şampiyonasında boy gösterecek.   

Salim YILDIZ

 


 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil Traktöre çarptı 1 Yaralı

1 Otomobil Traktöre çarptı: 1 Yaralı

Ege Denizide 40 büyüklüğünde deprem

2 Ege Denizi'de 4.0 büyüklüğünde deprem

Kapadokyada Azeri rüzgarı esti

3 Kapadokya'da Azeri rüzgarı esti

PYD, köye havan topu ile saldırdı 15 yaralı

4 PYD, köye havan topu ile saldırdı: 15 yaralı

Karamanda pencereden düşen genç kız hayatını kaybetti

5 Karaman'da pencereden düşen genç kız hayatını kaybetti

Aç kalan ayı çöpte yiyecek aradı

6 Aç kalan ayı çöpte yiyecek aradı

Kereste atölyesinde korkutan yangın

7 Kereste atölyesinde korkutan yangın

Alkollü sürücü aracıyla kanala düştü

8 Alkollü sürücü aracıyla kanala düştü