ÖĞLEDEN SONRA AÇIKLANACAK

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Genel Merkezi nde partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşuyor;

ÖĞLEDEN SONRA AÇIKLANACAK

Yeni hükümeti bugün öğleden sonra takdim edeceğim.
Hiç buluşmamış olan Balkan Kavimleri ile Ortadoğu Kavimleri bizim üzerimizden buluştu. Bunun adı adalet davasıydı.
Acılar yaşadık, baskılar gördük. Kuran-ı Kerim okunduğu için mahkeme mahkeme süründürenleri gördük. Nice zulüm gördük, AK Parti geçmişin üzerine yükselen aydınlıktır.
 

BİRİLERİ RAHATSIZ OLDU
Ak Parti özgürlük hareketinin sözcüsü olmaya devam edecektir. Büyük beyinler en iyi iş imkanları Türkiye de diye Anadolu ya dönmeye başladı. Yürekleri birleştirdik, uyuyan dev uyandı, birileri bundan rahatsız oldu. Türkiye ayağa kalkmaya başlayınca birileri rahatsız oldu.
Bizi savaşla özdeşleştirmeye çalışanlar kara propaganda ile her şeyin üzerini örteceğini sanıyorlar. 2013 den bu yana yaşananlara bakın arkasında neler var? Türkiye nin yükselişinden sonra fetret devri yaşatmak, hızımızı kesmek. Zannettiler ki Ak Parti kadroları diz çöker. Çökmedik, çökmeyeceğiz. Zihnimiz ak yüreğimiz ak yolumuz berrak
 

4 YILLIK HÜKÜMET GİBİ ÇALIŞACAĞIZ
7 Haziran seçimlerine kapsamlı cephe ile mücadele ederek  girdik. Seçimlerde yüzde 41 ile halkımızın teveccüh gösterdiği parti olduk. 
3 terörist odak aynı yerden talimat alırcasına Türkiye Cumhuriyetine, kardeşliğimize karşı saldırıya geçtiğinde tereddüt etmedik bize tuzak kuranların tuzaklarını başlarında parçalayacağız dedik. Bu kabine ile sanki 4 yıl Türkiye’yi idare edeceğiz gibi çalışacağız. 1 Kasım’a girerken sanki 4 yıllık hükümet gibi çalışacağız.
 

EŞİNİ,DOSTUNU, AKRABASINI...
Kurucu ilkelerinize geri dönün dedi bizim halkımız. O değerleri yaşatmak hepimizin görevidir. Halka kibirle bakan hiç kimse bu kadro içinde yer alamaz. Bizim kurucu değerlerimizde lüks şatafat yoktur. Hayat standartını siyasete girerek değiştirmiş olanlar bizde yoktur. Tek bir hırka ile dolaşmaya niyet edenlerin bu davada yeri vardır. Eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı olmayacak. Sahip olduğu kamu görevinin üzerinden herhangi bir şekilde rant elde edenlere bu kapı kapalı oldu.Erdemliler hareketi olarak 2001’de hangi değerleri öne çıkardıysak onu savunacağız.
Cumhurbaşkanımız erken seçim kararını alana kadar benim ağzımdan söz çıkmadı. Halk ne demişse doğru demiştir. Biz gereğini yapmaya çalıştık. Ak Parti seçime oynuyordu da hatta terör operasyonlarını seçim için yaptı diyenler arşivlere baksınlar.
 

NE İSTİYORSUN MÜBAREK?
Partilerin tutumlarına bakın. CHP blok dedi.Biz ne bloklar gördük, Yedi düvel bloklar gördük. Daha sonra CHP nin hatasını fark ettiğine inanıyorum. İstikşafi görüşmeler başladı. Son günlerde Cumhurbaşkanımızın erken seçim kararı ile blok tekrar hortladı.
Bana görev verilmesinden sonra kurulacak kabineye bakan vermeyeceklerini söylediler. Öyle bir dille söylediler ki, barışçı dili terk ettikleri kanaatine kapıldık.
Telefonları kapatırız, bizi aramayın dediler. MHP bu sefer en başından beri belirlediği politikaları değişik söylemlerle sürdürdü. Türkiye yi hükümetsiz bırakmak için çabayı sürdürdü. Açık ve net şekilde Türkeş e saldıranlar onun devlet adamlığı karşında manevi lince maruz bırakanlar 5 opsiyona hayır dediğini unutmasın. En başından sizinle koalisyon, seçim hükümeti kurmayız,azınlık hükümetine destek vermeyiz, erken seçime destek vermeyiz. Ne istiyorsun mübarek? Mehmetçik kahramanca mücadele verirken sen Ankara da hayır hayır hayır diyorsun bizi de HDP ile hükümete zorlayacak prim toplamaya çalışıyorsun. Allah bunu reva görür mü? Açık şekilde söylüyorum bu süreçte meşruiyetten bir milim ayrılmadık.
 

KENDİ DAVA ARKADAŞINDAN ŞÜPHE EDERCESİNE MEKTUP GÖNDERİR MİYİM?
Şimdi niye mektupla gönderdiler teklifleri diye bunu hesaba çekiyorlar? Başka yol bıraktınız mı? Yüz yüze görüşmeye hayır dediniz. Bazıları postayı da reddetmeye kalktılar. Sarı zarfla davet olur mu? diyorlar. Keşke otursaydık da konuşabilseydik. Başka yol bırakmadılar sarı zarfla da gönül çağrısı ile de olur. Niye Ak Parti adaylara sarı zarf gönderilmedi dediler.
Ak Partili kendisine davet geldiğinde bu millet için deyip onu reddetmez bunu biliyorum. Çağrı mı var, davet mi var...Kendi dava arkadaşından şüphe edercesine mektup gönderir miyim? Bizde hesap olmaz.Kapris, naz olmaz.
Bahçeli hayır ve ret politikalarını yürüttü. Ben sayın Türkeş e teşekkür ettim. Güçlü şahsiyeti ile baskılara direndiği için, devlet ve millet görevi düştüğünde başka hesap yapmadığı için, yol alması gerektiğinde tek başına yürüme cesareti gösterdiği için teşekkür ettim.
 

HDP KİMLİK DEĞİŞTİRDİ
HDP nin takip ettiği siyaset kibrin, hukuk tanımazlığın örneğidir. 7 Haziran dan sonra kimlik ve psikoloji değiştirdiler. Teröre yaslanmaktan bahsetmeye başladılar. Biz terör belası ile yeni karşılaşmadık.
Tüm teşkilatlarımıza tekrar ayağa kalmak çağrısında bulunyorum. Gençlik kollarımız seferberlik ilan etmelidir.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

2 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

3 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

4 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

5 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

6 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev