Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ESP den sel tepkisi

Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyeleri Canik te 2012 yılında yaşanan sel felaketi ile ilgili takipsizlik kararı verilmesine tepki göstererek, Doğa talanına, değersizleştirilen insan yaşamına karşı mücadelemiz sürecek dedi

ESP den  sel  tepkisi

Rize nin Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından, önceki gün 2012 yılında Canik teki sel felaketi ile ilgili takipsizlik kararı verilmesine Ezilenlerin Sosyalist Partisi nden (ESP) tepki geldi.

ADALETSİZLİĞİ YANSITMAKTADIR
Parti adına açıklamada bulunan ESP Üyesi Züleyha Mangan, 13 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili açılan soruşturma sonucunda Cumhuriyet Başsavcılığı, selde sorumlu oldukları iddiasıyla aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu 12 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi. Samsun’dan Artvin’e adeta bir mesaj niteliği taşıyan takipsizlik kararı, Türkiye’de hukuksuzluğun ve adaletsizliğin geldiği aşamayı açıkça yansıtmaktadır. Karadeniz halkları artık sahil yolu projesi, taşocakları, HES’ler nedeniyle doğa-çevre tahribatının büyüdüğünü çok iyi biliyor. Samsun’dan Hopa’ya, tüm Karadeniz’de rant için yapılan doğa talanına, değersizleştirilen insan yaşamına karşı mücadelemiz, bedeli ne olursa olsun sürecektir. Ezilenlerin Sosyalist Partisi olarak, Hopa halkına başsağlığı diliyor,  yaraların sarılması için tüm Samsun halkına dayanışmayı büyütme çağrısında bulunuyoruz diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

1 Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı